Jump to content
Sign in to follow this  
306marek

Prosím poradte - převodovka

Recommended Posts

Zdravím,

chci se vás zeptat na radu.

Mam Peugeot 306 r.v. 1999 motor 1,4 TU3JP.

Ozývá se mě z převodovky takový divný zvuk jako by tam byly nejáké vůle a celé to tak nejak chrastí.Loni jsem měnil spojku byla bohužel od značky STAR .taky mě mechanik dolíval asi 1litr oleje (teklo gufero )nebyl to olej originál je možné že byl řidčí.Když se auto zahřeje tak jsou ty zvuky silnější a taky se šramot ztratí při sešlápnutí spojky .Poradte někdo čím by to mohlo být (mám vyměnit olej atd.).

Nemáte také někdo sché:myslimma kde je na této převodovce vypouštěcí , napouštěcí a kontrolní otvor.

Dík moc za radu

Čau

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOžisko spojky asi, vypouštěcí šroub je dole, nemůžeš to splést a vejdou se tam přesně 2l, takže zbytek bych neřešil a nalil to přes čidlo zpátečky. Jinak stejně musíš převodovku vyndat a pokud by náhodou byla spojka dobrá, nezbyde než zkontrollovat převody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servus,

no ak ti to prestáva hrčať pri zašliapnutí pedálu tak to bude spojkové ložisko.Predtým mi to robilo na Daewoo Tico, ale len cez zimu kým sa mi motor s prevodovkou nezohrial. U teba je to divné, že to začne keď sa to zohreje. Takže ???

Talže napíš viac.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dik za vase nazory,

ta spojka má najeto asi jen 10 000km ,jinak se zdá že je spojka v pořadku ,necuká zabírá pekně uprostřed.Když ji sešlápnu tak je chrčení úplně pryč.Měl jsem strach že tam nalil neoriginální olej (nějáký SHELL).Před výměnou spojky a dolitím oleje se žadné chrčení neozývalo.Psal jsem mail na AUTO KELLY jak je to s dobou záruky u spojek STARLINE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě jedna věc.Občas se stane asi tak každých cca 700km , že najednou propadne úplně pedál spojky až na podlahu jako by se strhalo lanko , ale podalším sešlápnutí zase vše bez problémů funguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém v oleji nebude- pokud tam nějaký je. Když dostaneš špatný olej tak v zimě nezaředíš nebo nevyřadíš-tyto chyby mám už za sebou. Vyndej převodovku ven a uvidíš-:xvultaky tuto práci nenávidím. Gufera vyměň u poloos jen z Peugeotu a to co je na hřídely do spojky a motoru se dá koupit v obchdě s guferama a ložiskama. Víc oleje nevadí,ale mín ano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×