Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie


Huul

Recommended Posts

no po tomhle víkendu sem zjistil,že baterka 55Ah na mího piškota neni žádná sláva a to je 4 měsíce stará.měl sem auto celý den venku(-7°C) a večer v dost velký mlze na cestě ke kámošoj sem si všimnul že mi při ubrání plynu pohasnou světla a při opětovném přidání se zase rozsvítí.jak píšu měl sem zaplí dálkový i mlhovky(před.zad.)a asi tak po 2-3 km to přestalo dělat.že by to ta baterka neutáhla?při startování točila uplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale taky pozor na to, že u baterií neplatí \"čím víc Ah tím líp\".

Pokud je moc Ah, alternátor baterii (akumulátor) nikdy pořádně nedobije a tím odejde dřív než ta \"slabší\".

Na 306 je ideální od 44 kolem 50, podle spotřebičů a dieslu pak víc (+ kilma, + mlhovky, +audio...).

Já mám teď v 306 Vartu která je menší než kastlík, taky myslím 36ka a blbě to startuje.

V 605 mám z 306 půjčenou 44 (správně má být tusím 76) a auto startuje v pohodě akorát pohasínají světla atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

Původně zaslal: Fusion

...Pokud je moc Ah, alternátor baterii (akumulátor) nikdy pořádně nedobije ...

jseš si jistej?? není to spíš tak, že čím víc má baterka Ah, tím déle trvá než se úplně dobije??:myslim

vždyť v podstatě se shodujete :myslim a tím pádem máte oba pravdu ....

[upravil dne 6/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním:

Alternátor se chová jako zdroj stálého proudu a do baterky doplní tolik ampérhodin, kolik se z ní vybralo.

Takže z menší baterky jsi při \"krutém startování\" vybral např. 30 Ah, tak je to doplní za půl hodiny jízdy.

Pokud máš velkou baterku, a vybral jsi pro nastartování také např. 30 Ah, tak dobití bude trvat stejně jako u malé, tedy asi půl hodiny.

Pokud máš velkou baterku a při \"krutém startování\" jsi vybral např. 60 Ah, tak to alternátor bude dobíjet úměrně déle, např. hodinu jízdy.

Uvedená čísla jsou orientační, slouží pro vysvětlení. Alternátor bývá např. 80 ampérový, ale z toho světla a zapalování a případně vyhřívání z. okna sežere cca 40 A, a zbytkem se dobíjí baterie. (Účinnost dobíjení bývá asi 70%, tedy musíš víc Ah dobít, než tam zůstane k použití.)

Výsledek:

Baterii co největší, aby zajistila start i v mrazech. Alternátor do ní dobije celou kapacitu, akorát o něco déle.

PS: Kapacita - startovací schopnost v mrazu rapidně klesá, např. v -25 st.C je asi na třetině jmenovité. Větší baterie má uvnitř mohutnější propoje a větší desky - dá větší startovací proud.

[upravil dne 7.11.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Ale taky pozor na to, že u baterií neplatí \"čím víc Ah tím líp\".

Pokud je moc Ah, alternátor baterii (akumulátor) nikdy pořádně nedobije a tím odejde dřív než ta \"slabší\".

Na 306 je ideální od 44 kolem 50, podle spotřebičů a dieslu pak víc (+ kilma, + mlhovky, +audio...).

Já mám teď v 306 Vartu která je menší než kastlík, taky myslím 36ka a blbě to startuje.

V 605 mám z 306 půjčenou 44 (správně má být tusím 76) a auto startuje v pohodě akorát pohasínají světla atp.

Nesmysl.... vetsi baterie je vzdy lepsi. Dle stavu alternatoru se ti at uz baterie mala nebo velka dobije a udrzuje vzdy na nejake procento celkove hodnoty max. mozneho nabiti. Nebot napeti je u stejne. Rozhodne je lepsi baterie s vetsi kapacitou. To ze se ti nedobije je fama...alternator umi davat dost velky proud a ve velkem mnozstvi pripadu nevyuzivas alternator ani z poloviny...dneska maji altiky min. kolem 50-60A, moderni auta uz maji pres 100A alternatory, kdyz si spoctes zakladni spotrebu se svetlama tak je jeste dost velka rezerva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...