Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vysoké otáčky dobře/špatně


Kubajs82

Recommended Posts

Ahoj všem,

koupil jsem od kamaráda 405ku rv 90, je to diesel 2.0 žádný turbo a ni nic takovýho :) Ten kamarád mi říkal že není dobrý to auto hnát do vysokejch otáček... Ale tak nějak mi neřekl důvod proč že to. Tak bych se chtěl optat zkušenějších jestli ty vysoké otáčky můžou nějak motoru uškodit či něco takovýho?? díky za tipy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omezovač otáček má určitě TD (cca 4600), u čistýho diesela si tim nejsem jistej, ale řekl bych, že ho má taky.

Tim, že poženeš dlouho traktora ve vysokejch otáčkách, může dojít k tomu, že rupne rozvoďák (spíš) nebo praskne hlava v důsledku přehřátí motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Omezovač otáček má určitě TD (cca 4600), u čistýho diesela si tim nejsem jistej, ale řekl bych, že ho má taky.

Tim, že poženeš dlouho traktora ve vysokejch otáčkách, může dojít k tomu, že rupne rozvoďák (spíš) nebo praskne hlava v důsledku přehřátí motoru.

Já zase nejsem žádnej závodník a nedržím ho nějak v extra vyskokejch otáčkách :) jen mně zaujalo že mi to říkal... a jestli má omezovč to fakt netuším....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omezovač bys poznal za jízdy, když ho třeba na jedničku nebo dvojku vytočíš, tak by měl kolem 4500 otáček jakoby zakolísat motor a nepustit to vejš, mě to občas udělá :D Jde o to, aby nebyl motor v těch otáčkách permanentně, občas mu to na chvilku neuškodí. Taky tak jednou dvakrát do měsíce vyženu brikety z vejfuku na dálnici :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Omezovač bys poznal za jízdy, když ho třeba na jedničku nebo dvojku vytočíš, tak by měl kolem 4500 otáček jakoby zakolísat motor a nepustit to vejš, mě to občas udělá :D Jde o to, aby nebyl motor v těch otáčkách permanentně, občas mu to na chvilku neuškodí. Taky tak jednou dvakrát do měsíce vyženu brikety z vejfuku na dálnici :D:papa

Když se chci podívat kolik má motor otáček na budíku vidím akorát že je třeba osm ráno :D bohužel nemám otáčkoměr... ala jinak bych řekl že omezovač nemám.. ale jak jsem řekl, tolik ho netrápím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnát nafťáka do vysokejch otáček je zbytečný, protože tyhle motory maj největší krouťák od 1,8 do 3 tisíc a neni to pro ně moc dobrý ktomu co už většinou maj za sebou. Omezovač otáček tam rozhodně je , omezuje ho čerpadlo a to asi při 5,2 tis. otáčkách a to už je fakt dost na tenhle motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tohodle diesela neni zadny omezovac v klasickem slova smyslu (elektronicky). Jen stelovani dorazu maximalnich otacek sroubem na cerpadle, je to ciste mechinacka zalezitost.

[upravil dne 26/10/2006 dtyrkas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...