Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

OT: zvuk 5.1 z DVD přehrávače do PC


Tommy306

Recommended Posts

Původně zaslal: Tommy306

nevíte jestli lze nějakým způsobem poslouchat zvuk ze stolního DVD přehrávače na bednách u PC propojením přes digi coax...příp. jestli se existuje nějakej DD kodek nebo program, kterej to dekoduje...int. zvukovka to asi sama nedá:myslim

Pokud ta zvukovka má koax digi vstup pro 5.1 tak by to měla umět dekodovat pomocí dodávaného ovladače. Jinak pokud chceš softwarově, tak dobrej kodek je od Cyberlink, je běžně dostupnej v balíku kodeků např. K-LITE

[upravil dne 20/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

zvukovka má klasickej S/PDIF-in..jestli to má na vstupu 5.1 netuším..DD dekodéry má třeba PowerDVD, ale nejde v něm nijak spustit zvuk z externího zdroje:(

No to právě musíš mít zvukovku s tím vstupem. Třeba namátkou TADY

Jinak tohle asi moc dobrá karta není, doporučuju Sound blaster od Creative labs, ale zase bude dražšší

[upravil dne 20/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

mám jen integrovanou na desce (GB GA-K8N Ultra-9)..kupovat kvůli tomu nic navíc nebudu..to radši budu dělat dál tak, jak doteď..pustím dvd z hdd a přes tv-out na bednu:nevim

[upravil dne 20/10/06 Tommy306]

No, tak jsem to dělal taky ale pak jsem koupil DVD přehrávač a jaksi jsem zpohodlněl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mk405: obyčejný Logitech X-530..do nich nic nezapojím:bojim

Radek: taky jsem si kvůli pohodlí kupoval DVD rekordér..ale v současný době mám TV+DVD+PC v jedný místnosti, tak jsem chtěl využít 5.1 bedýnek...bohužel nemám peněz nazbyt, abych k tomu přikoupil receiver a pořádný bedny:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

mk405: obyčejný Logitech X-530..do nich nic nezapojím:bojim

Radek: taky jsem si kvůli pohodlí kupoval DVD rekordér..ale v současný době mám TV+DVD+PC v jedný místnosti, tak jsem chtěl využít 5.1 bedýnek...bohužel nemám peněz nazbyt, abych k tomu přikoupil receiver a pořádný bedny:roll

Tak to já sice receiver a bedny mám, ale je to jen dvoukanál, no ale mě to stačí, výkonem je víc než dostačující. Ale chtěl sem říct spíš pokud máš u DVD výstupy na jednotlivý kanály tak se dá koupit 5.1 set od Geniuse s dálkovým asi kolem 3000,- a je to ve dřevě, to si myslím že je super cena proti receiveru a bednám za 15 litrů. TŘEBA TADY Jo, a dělají je i v černym;)

[upravil dne 20/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se podíváš třeba na czechcomputer.cz tak tam píšou:

Sestavu lze připojit k MP3 / CD přehrávačům a všem zvukovým kartám. Pomocí samostatně prodávané redukce je dále možné připojit DVD přehrávače, herní konzole apod.

takže co koupit tu redukci?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

to by mě zajímalo teda, co je to za redukci..když jsem koukal na forum k tomu, tak jsou dotazy na to bez odpovědi, takže kdoví jak to ve skutečnosti je..

Pokud nejde signál z přehrávače už dekodovanej tak ho musíš něčím dekodovat, bud v receiveru nebo v dekodéru v aktivní reprosoustave, a to ty geniusy nemaj, nebo v počitači, ale tam je problem se vstupem. Redukce je možna tak na rozdílný přípojky, ale signál nedekóduje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...