Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkusenosti s LCD TV


kveton

Recommended Posts

No, LCD jedině malá, takže jediná výhoda pak je, že je plochá a můžeš si ju pověsit na zeď nebo na ledničku. Bývaly s ní problémy, když se na ni člověk díval z úhlu, ale nová generace to už vylepšila. Já bych si asi LCD pořídil tak maximálně do kuchyně. Na to je ale zas docela drahá. Plazmy zas zkreslují obraz i barvy, navíc, dokud nebude televize vysílat digitálně v opravdovým HD, oceníš ji jen na DVD. Takže nejlepší bude asi projektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gvg

Podívej se na LCD televizi třeba na hokej či fotbal a pak sám usoudíš, že žádný LCD nechceš.

Vůbec s tebou nesouhlasím. Mám LCD (82cm) a ve spojení s DVB-T (digitální pozemní vysílání) je to super. Předpokládám, že jsi nic takovýho neviděl a nevíš o čem píšeš. A ještě mám digitální vstup a ve spojení s počítačem (filmy, hry, grafika) je to úplná bomba. Doporučuju se na to někde podívat, ale nee v super, mega, giga....marketech, ale ve specializované prodejně a uvidíš nevídané. Já LCD doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: gvg

Podívej se na LCD televizi třeba na hokej či fotbal a pak sám usoudíš, že žádný LCD nechceš.

Vůbec s tebou nesouhlasím. Mám LCD (82cm) a ve spojení s DVB-T (digitální pozemní vysílání) je to super. Předpokládám, že jsi nic takovýho neviděl a nevíš o čem píšeš. A ještě mám digitální vstup a ve spojení s počítačem (filmy, hry, grafika) je to úplná bomba. Doporučuju se na to někde podívat, ale nee v super, mega, giga....marketech, ale ve specializované prodejně a uvidíš nevídané. Já LCD doporučuju.

jakej mas typ a vyrobce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LCD v 82 cm?? Víš to jistě?? Pokud vím, LCD se prodávají jen v malých úhlopříčkách, pač tahle rozměry by byly tak drahý, že by si je nikdo nekoupil!

Jinak kvalitu na 82 cm určitě rozdýcháš. Já sem psal o velkých plazmách. Většina lidí je i s digitálním vysíláním zklamaná. Vysílá sice digitálně, nikoliv (v ČR) ale HD! Každej si představuje obraz jak z DVD, kerý mu prodejce v obchodě pustil, ale opak je bohužel pravdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

LCD v 82 cm?? Víš to jistě?? Pokud vím, LCD se prodávají jen v malých úhlopříčkách, pač tahle rozměry by byly tak drahý, že by si je nikdo nekoupil!

Jinak kvalitu na 82 cm určitě rozdýcháš. Já sem psal o velkých plazmách. Většina lidí je i s digitálním vysíláním zklamaná. Vysílá sice digitálně, nikoliv (v ČR) ale HD! Každej si představuje obraz jak z DVD, kerý mu prodejce v obchodě pustil, ale opak je bohužel pravdou.

82cm nejsou tak velke, jeste delaj vetsi, kolem 100, ale to je pro me dost.

Reklamni DVD mi na ni pousteli a to musim uznat bylo hezky, ale podle toho nemuzu vybirat, musim ji videt nekde v provozu a kouknout jak vypada normalni vysilani, DVT-T i DVD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: jarinek

benq DV3251 http://benq.cz/products/LCDTV/?product=632

V tuto firmu uplne duveru nemam, ale sam nevim proc.

Jakej je ten kontrast, koukal jsem, ze tam je 800:1, na ty SOny je 1200:1, je v tom velkej rozdil?

Díval jsem se samozřejmě i na to sony (přímo v jejich prodejně) a proti benq jsem nepozoroval výraznej rozdíl. Největší rozdíl je v ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: Ferin007

LCD v 82 cm?? Víš to jistě?? Pokud vím, LCD se prodávají jen v malých úhlopříčkách, pač tahle rozměry by byly tak drahý, že by si je nikdo nekoupil!

Jinak kvalitu na 82 cm určitě rozdýcháš. Já sem psal o velkých plazmách. Většina lidí je i s digitálním vysíláním zklamaná. Vysílá sice digitálně, nikoliv (v ČR) ale HD! Každej si představuje obraz jak z DVD, kerý mu prodejce v obchodě pustil, ale opak je bohužel pravdou.

82cm nejsou tak velke, jeste delaj vetsi, kolem 100, ale to je pro me dost.

Reklamni DVD mi na ni pousteli a to musim uznat bylo hezky, ale podle toho nemuzu vybirat, musim ji videt nekde v provozu a kouknout jak vypada normalni vysilani, DVT-T i DVD

Mě nikde neoblbne s nějakým reklamním DVD, takovejch na netu je ve vysokým rozlišení. Nejlepší je když mají DVB-T a ještě si vzít vlastní DVD a uvidíš vše. Fakt sem tomu nějakej měsíc věnoval a myslím, že sem si vybral slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: gvg

Podívej se na LCD televizi třeba na hokej či fotbal a pak sám usoudíš, že žádný LCD nechceš.

Vůbec s tebou nesouhlasím. Mám LCD (82cm) a ve spojení s DVB-T (digitální pozemní vysílání) je to super. Předpokládám, že jsi nic takovýho neviděl a nevíš o čem píšeš. A ještě mám digitální vstup a ve spojení s počítačem (filmy, hry, grafika) je to úplná bomba. Doporučuju se na to někde podívat, ale nee v super, mega, giga....marketech, ale ve specializované prodejně a uvidíš nevídané. Já LCD doporučuju.

MOžná máš lepší příjem signálu, ale digitální mám taky a co se týče přenosů je to bída a nemyslím si to rozhodně sám, zbytek v pohodě, mám LCD Hyudai 80cm....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Já bych si asi LCD pořídil tak maximálně do kuchyně. Na to je ale zas docela drahá.

Nemyslím, že by byla v dnešní době drahá. Já např. s ní v kuchyni už počítal na výstupek za rohový dřez. Mám tam zavedený jak koax od antény, tak UTP kabel ze serverovny. Ve skříňce je kromě koše, dřezu a drtiče i místo na sklapnutý notebook. Holt kvalitní projekt, který myslí na vše, se vyplatí :D

Původně zaslal: Ferin007

Plazmy zas zkreslují obraz i barvy, navíc, dokud nebude televize vysílat digitálně v opravdovým HD, oceníš ji jen na DVD. Takže nejlepší bude asi projektor.

Plazma má hlavně obrovský příkon a tvrdí se, že krátkou životnost obrazovky. Projektor není dobré řešení, zkoušel jsem to. Je celkově drahý (pokud chceš kvalitu) a ty žárovky... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne muj nazor ... pokud chces neco do 80cm, pak LCD, vetsi rozmer v plazme. U plazmy pozor, aby mela vetsi rozliseni (doprodavaji se starsi typy, ktere maji rozslizeni nizsi).

Pokud chces poradny obraz, tak cim vetsi, tim lepsi signal potrebujes... minimalne digitalni vysilani nebo prijem pres satelit, max. \"podelanej\" pres modulaci na scart (z digi do analogu a zpet).

V soucasne dobe osobne doporucuju LCD ci plazmu (to je jedno) s HDMI vstupy! a k tomu odpovidajici zarizeni s HDMI! konektory a propojit pres HDMI.

settopbox s hdmi (popr. satelitni reciever) a DVD player s HDMI...

PS: Settopbox s HDMI stoji min. 5000,-, DVD prehravac totez, satelitni receiver s HDMI stoji cca 15.

nebo sony uz napriklad zacalo vyrabet LCD s intergrovanym DVB-T prijimacem, takze pak skutecne mas cisty digitalni signal. Sice do Sony bych nesel, preferuju panasonic, ale zalezi na tobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...