Jump to content
d.svarc

Prasknul lanovod spojky, Peugeot 205

Recommended Posts

Ahoj,

prsím vás o radu. Lanko spojky nevydrželo. Chci se pokusit vyměnit si ho sám, protože v servisu chtěj nelidský peníze. Mam příručku \"Jak na to Peugeot 205\", kde je vyfocený, kde si mam tu spojku povolit. Já sem ten konec toho lanovodu ale v autě nenašel. Můžete mi, prosím, někdo upřestnit , kde to je? Musim s autem na rampu nebo stačí hever?

Odpovědi mi, prosím, pište raději na d.svarc@seznam.cz

Moc děkuju,

DWS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to 205GTI, 1,9 v benzínu. Lanko spojky je přišroubované (kontra-matice). Pokud vim, dělalo se ještě přichycení na takovej háček, ale obojí je na stejnym místě, jen nevim kde. Jde mi o to najít druhej konec toho lanka - ten kterej končí u spojky. Normálně bych si hejbal s pedálem a koukal, ale když je to někde přetržený, tak je mi to na nic. :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to není potřeba auto vůbec zvedat, ale bude potřeba sundat část sacího potrubí nad převodovkou, aby ses tam dostal. Vypínací páka spojky je shora vpředu na převodvce, bovden je opřen na horní straně převodovky. Pokud je to starý model (zpátečka vedle jedničky), je tam ještě pomocná páka a tutově odtud vypadla a ztratila se tlačná tyčka. Každopádně ta vypínací páka se přehlédnout nedá, je velká jak kráva, a ten bovden k ní vede taky naprosto jednoznačně, a jiný tam není. Z kastle vychází těsně pod tělesem podtlakového posilovače brzd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×