Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak dolít olej do 1,9 GTI (CTI) ?


snowboy

Recommended Posts

Dikec. To zní trochu líp, taky mne to napadlo, ale nějak se mi to nedaří otevřít...zkusím to znova. Je to asi na bajonetový uzávěr, že.:D, abych to neurval...ty hadice jsou tam tuším dvě a to hrdlo je taky na hadici, že? Není pevně na bloku, podobně jako na dieselu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musí se to oddělávat opatrně.je to taková plastová \"násoska\",která dole je na hadici,která potom vede do motoru.Bývá často uchycení toho plastu ulomené,tedy je to potom volné.Nahoře je víčko a do něj vedou dvě hadice,minimálně jednu je dobré sundat,jde to pak lépe oddělat.Na víčku je celkem dobré těsnění,takže to jde někdy dost blbě :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo.... ale az to budes zavirat tak opaterne s tim tesnenim... se mi tam trochu zvejklo a jak tak tlacim, tak mi ta nasoska rupla - proste jsem ji roztrh.. nu cos - stalo se......

na to bych si dal pozor...

A kdyz to otviras, tak to netahejp okudmozno za tu tenkou trubicku - ta taky rada upadava :) vlastni zkusenosti....

Jak psal DEEPER: sroubovak a pak vyviklat...a prizavirani se na to nebat zatlacit, ale s citou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lukyne, co mu to radis? to tesneni tam je na to aby to tesnilo - to snad je logicke...

A ta dratenka mi taky pripada nahouby, ale mam ji tam, pac tam neni pro srandu kralikum a to ze ti pri ucpani v zime vyletelo 0,5lt oleja je chyba nedostatecne kontroly a udrzby..... BTW: kdyz se to ucpe stylem spunt, tak to svedci o vode v oleji......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vostik:

Teda na to bacha nedostatecna udrzba nehrozi, mozna driv,a le ted uz fakt par veci chapu.

Trosku sem to prehnal s tim pul litrem oleje, ale toz trosku vytece a pak je zasrany cely motor. Tu dratenku je obcas dobre vymenit ( hodi se i dratenka na umyvani nadobi ) a nebo vycistit treba plamenem.

No a s tim tesnenim. jsou tam dve gumicky a kdyz se jedna da pryc, jde to lepsi oddelavat a tesni to stejne. Tama nic moc nepotece je to prece jen nalevka.

Voda v oleji se v zime sem tam objevi, protoze je vlhko akdyz se olej poradne nezahreje nestihne se vyparit, pak se tam objevi takova emulze, ale ta se na sussim a teplejsim vzduchu ztrati. Teda pokud to neni treba svacla hlava nebo tesneni pak nepomuze nic. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vostik:

Teda na to bacha nedostatecna udrzba nehrozi, mozna driv,a le ted uz fakt par veci chapu.

Trosku sem to prehnal s tim pul litrem oleje, ale toz trosku vytece a pak je zasrany cely motor. Tu dratenku je obcas dobre vymenit ( hodi se i dratenka na umyvani nadobi ) a nebo vycistit treba plamenem.

No a s tim tesnenim. jsou tam dve gumicky a kdyz se jedna da pryc, jde to lepsi oddelavat a tesni to stejne. Tama nic moc nepotece je to prece jen nalevka.

Voda v oleji se v zime sem tam objevi, protoze je vlhko akdyz se olej poradne nezahreje nestihne se vyparit, pak se tam objevi takova emulze, ale ta se na sussim a teplejsim vzduchu ztrati. Teda pokud to neni treba svacla hlava nebo tesneni pak nepomuze nic. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...