Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak vyndat hodiny


Brandy

Recommended Posts

Nefunguje mi podsvícení u digitálních hodin, které jsou v takovém jakoby trojúhelníčku napravo od budíků nad výdechy ventilace uprostřed palubky. Alespoň si myslím, že by to mělo svítit. :myslim Potřeboval bych teda radu, jak ty hodiny vyndám. Musí se rozebrat celá přístrojovka nebo stačí vyloupnout ten trojúhelníček? Případně kam strčit nůž nebo šroubovák (kde jsou ty příchytky). Nerad bych něco ulomil. A nepište, prosím, že mám použít hledání. Něco jsem sice našel, ale nejsem si jistej, jestli jde o ty hodiny v tom trojúhelníčku. Díky.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

Vylupování je koledování si o rúzný vrypy a záseky na plastech, jde to dost ztuha.

Lepší je vyndat přístrojovku a máš moře místa na to abys tam sáhl zezadu, vypojil

konektor a hodinky vytisknul.:roker:papa

Jde to opatrně vyloupnut ne moc úzkým šroubovákem, nejdřív jedna strana a pak druhá, jsou tam 2 plechovy napruženy příchytky, jo a dej pozor na čalounění, někdy se to přichytne k tý sponě. Z levý strany je žárovka, otočením se dá vyndat, pokud nepujde tak je na ní šestihran a v něm ještě drážka, tak šroubovák nebo klíček.Žárovička je v tý patici zalisovaná a kupuje se i s tou paticí. Jenom u nás stála asi 25 Kč.Tohle by mohlo být ono Ta menší 1,2W

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Žárovička tam je na objímce stejně jako všechny v palubní desce. Jde vytáhnout. Možná blbě, ale jde. Jinak hodnoty jsou 1,2W/12V bezpaticová. :papa:papa

No tak teda nevim, já tam měl žárovku v tý patici jak píšu a když se se ji snažik vytáhnout tak se urvala i s těma plíškama a ty fousy k těm plíškum byli přibodovany, je možny že se tam vejde i ta vyndavací patice z palubky , nevim nezkoušel jsem to.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

Jsou dva typy. Jeden má samostatnou vyndavací skleněnou baňku/zárovku/ a druhej typ se prodává jako nerozebiratelnej a mění se i s paticí.:papa

A ta s paticí je podstatně dražší, ale dají se zaměnit. Ty bez patice se dají koupit leckde, já je třeba kupoval u škodováckýho servisu nebo i u pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady! Začal jsem rozebírat palubku, abych ty hodiny vystrčil šetrnějším způsobem zevnitř. Záhy jsem ale skončil na tom, že se mi nedařilo vyndat ten plast, co je kolem budíků a jsou v něm výdechy ventilace. Bál jsem se, abych něco neulomil, tak jsem toho radši nechal a zaměřil se rovnou na samotný hodiny. A povedlo se. Hodiny jsou venku.:super Mam tam tu žárovku s paticí. Tak snad seženu novou. Ještě jsem zjistil, že mám ulomenej kousek toho plastu v hodinách, do kterýho se ta žárovka s paticí zasune (nevím, jestli už to bylo nebo jsem to udělal já). Teoreticky by to nemělo vadit. Kus tam ještě zůstal, takže je pořád kam tu žárovku strčit. Možná ale zkusim sehnat jiný hodiny. Myslíte, že někde na vrakáči budou nebo je to úzkoprofilový zboží? Kolik to tak může stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Díky všem za rady! Začal jsem rozebírat palubku, abych ty hodiny vystrčil šetrnějším způsobem zevnitř. Záhy jsem ale skončil na tom, že se mi nedařilo vyndat ten plast, co je kolem budíků a jsou v něm výdechy ventilace. Bál jsem se, abych něco neulomil, tak jsem toho radši nechal a zaměřil se rovnou na samotný hodiny. A povedlo se. Hodiny jsou venku.:super Mam tam tu žárovku s paticí. Tak snad seženu novou. Ještě jsem zjistil, že mám ulomenej kousek toho plastu v hodinách, do kterýho se ta žárovka s paticí zasune (nevím, jestli už to bylo nebo jsem to udělal já). Teoreticky by to nemělo vadit. Kus tam ještě zůstal, takže je pořád kam tu žárovku strčit. Možná ale zkusim sehnat jiný hodiny. Myslíte, že někde na vrakáči budou nebo je to úzkoprofilový zboží? Kolik to tak může stát?

Pokud tam jsou kontakty na tu žárovku, a žárovka tam drží a svítí tak to neřeš, pokud to nevadí funkci a není to vidět tak bych zrovna u hodin prachy nevyhazoval. Jo a na rozebrání palubky je návod na hlavní straně, jen tam není napsáno že se musí sundat horní kryt volantu aby šel ten plast ven, dělal jsem to několikrát a v pohodě.;)

Tady to je:super

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Pokud tam jsou kontakty na tu žárovku, a žárovka tam drží a svítí tak to neřeš, pokud to nevadí funkci a není to vidět tak bych zrovna u hodin prachy nevyhazoval. Jo a na rozebrání palubky je návod na hlavní straně, jen tam není napsáno že se musí sundat horní kryt volantu aby šel ten plast ven, dělal jsem to několikrát a v pohodě.;)

Tady to je:super

Jestli tam ta žárovka bude držet a hlavně svítit zjistím až budu mít novou. Kdyžtak se na shánění novejch hodin vykašlu. A díky za ten odkaz. Už jsem na to koukal dřív, ale pak už jsem to nemohl najít. No doufám, že rozebírat palubku nebude hned tak potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Pokud tam jsou kontakty na tu žárovku, a žárovka tam drží a svítí tak to neřeš, pokud to nevadí funkci a není to vidět tak bych zrovna u hodin prachy nevyhazoval. Jo a na rozebrání palubky je návod na hlavní straně, jen tam není napsáno že se musí sundat horní kryt volantu aby šel ten plast ven, dělal jsem to několikrát a v pohodě.;)

Tady to je:super

Jestli tam ta žárovka bude držet a hlavně svítit zjistím až budu mít novou. Kdyžtak se na shánění novejch hodin vykašlu. A díky za ten odkaz. Už jsem na to koukal dřív, ale pak už jsem to nemohl najít. No doufám, že rozebírat palubku nebude hned tak potřeba.

V prodejnách s autodílama je normálně mají. Ať ti to lítá:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Brandy

Díky všem za rady! Začal jsem rozebírat palubku, abych ty hodiny vystrčil šetrnějším způsobem zevnitř. Záhy jsem ale skončil na tom, že se mi nedařilo vyndat ten plast, co je kolem budíků a jsou v něm výdechy ventilace. Bál jsem se, abych něco neulomil, tak jsem toho radši nechal a zaměřil se rovnou na samotný hodiny. A povedlo se. Hodiny jsou venku.:super Mam tam tu žárovku s paticí. Tak snad seženu novou. Ještě jsem zjistil, že mám ulomenej kousek toho plastu v hodinách, do kterýho se ta žárovka s paticí zasune (nevím, jestli už to bylo nebo jsem to udělal já). Teoreticky by to nemělo vadit. Kus tam ještě zůstal, takže je pořád kam tu žárovku strčit. Možná ale zkusim sehnat jiný hodiny. Myslíte, že někde na vrakáči budou nebo je to úzkoprofilový zboží? Kolik to tak může stát?

Pokud tam jsou kontakty na tu žárovku, a žárovka tam drží a svítí tak to neřeš, pokud to nevadí funkci a není to vidět tak bych zrovna u hodin prachy nevyhazoval. Jo a na rozebrání palubky je návod na hlavní straně, jen tam není napsáno že se musí sundat horní kryt volantu aby šel ten plast ven, dělal jsem to několikrát a v pohodě.;)

Tady to je:super

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

Když už víš jak na to tak ten plast na volantu sundavat nemusíš. On ten plast palubky je docela pružnej. Stačí mít volant maximálně vytaženej a dole. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Na to, že se dá volant posouvat i v podélnym směru, jsem taky přišel až po nějaký době. Kdyby to nebylo napsaný v manuálu, nevěděl bych to dodnes. :D

Já to našel v manuálu až teď, většinou čtu manuál až když narazim na něco co nevim jak má být. Budu se muset polepšit:aut:D:D:D:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Donutili jste mě vstát od pressa a jít to do garáže vyzkoušet. Jaké je to překvapení, když po několika letech ježdění 406tkou zjistím, že jde hejbat volantem dopředu a dozadu :D :D :super:super:super:super:super:super

Tak to je dobrý, ted se mlátim smíchy o klávesnici. Bude zajímavý kolik lidí to ještě zjistí:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:aut:aut:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Tak to je dobrý, ted se mlátim smíchy o klávesnici. Bude zajímavý kolik lidí to ještě zjistí:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:aut:aut:super

To víš, sednu do auta, otočím klíčkem a jedu. Víc neřeším :D:roker :roker :roker :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...