Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

CVAKANI ASI RELE


peugeot 306

Recommended Posts

Původně zaslal: peugeot 306

Zdravím borci,

včera mi začalo cvakat sem tam rele v přístrojové desce nevíte čím to může bejt? Je to během jízdy a většinou se to aktivuje zapnutím blinkrů ty ale normálně funguji jen tam stále něco cvaká:potlesk

Me takhle cvaka relatko kdyz se pousti zadni sterac, taky nevim cim to :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lukash

Původně zaslal: peugeot 306

Zdravím borci,

včera mi začalo cvakat sem tam rele v přístrojové desce nevíte čím to může bejt? Je to během jízdy a většinou se to aktivuje zapnutím blinkrů ty ale normálně funguji jen tam stále něco cvaká:potlesk

Me takhle cvaka relatko kdyz se pousti zadni sterac, taky nevim cim to :(

To bylo asi při cyklovači, ne?

Ale při blinkrech - nemáš otevřenou přístrojovku? Ono je potom totiž trošku víc slyšet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klasika u 306tek .. a vubec skoro vse PSA aut bez multiplexu ... pres packu blinkru tecou velke proudy (dalk. a potkavaci svetla) a vypali se u ni kontakty ... tudiz zacne cvakat rele blinkru jak dochazi v pacce k jiskreni ... obcas to i zakouri kdyz tam preskoci el. oblouk ... stalo semi to dvakrat na citroenu saxo (stejne packy) a myslel jsem ze dostanu tecku od airbagu :D...

reseni jsou dve:

1) rozebrat a osetrit kontakty (vymenit) - coz je ale jen pro velmi klidne a trpelive povahy, protoze rozebrani packy je neskutecna pakarna :-)

2) koupit novou original valeo :

H7+H7 - 1133kc bez DPH

H7+H7+mlhovky(predni) - 1278kc bez DPH

pro roky 1997-2002

pro 1xH4 cenu nevim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanické díly v relé ... taky mi to dělalo, pak chvíli spínalo a chvíli ne, a pak se totálně odebralo do věčných lovišť ... zkus ho vyměnit (nebo si ho někde půjč), stojí tak do 200,- Kč (já ho dostal na vrakáči gratis k nějakému dílu, protože jich tam maj mraky) - to relé je unikátní, má více pacek než ostatní (ale 205 má jen 6 relé v přístrojovce, u 306 nevím).

Jinak, každé relé nějak cvaká, teď tam mám italské a to cvaká spíš do staccata ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 7 let později...

Ahoj kluci , na 306ce moji mladé taky něco začlo cvakat . Někdy to zacvaká při otočení volantu , někdy po zapínaní blinkrů . Dělá to náhodně během jízdy . Např. 6x rychle zacvaká a na chvíli klid a pak znova .

Může to být těma vypálenýma kontaktama ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sehnal jsem za 300 kč druhou páčku ,tak je jen přehodím a původní rozeberu a uvidím , pak dám vědět :-)

RE: funguje správně , pokud by někdo chtěl , mám tu původní páčku , kterou jsem rozebral a vyčistil . Cena : 100 kč :-))

[upravil dne 7/4/14 06:10 od venomcz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj, začala mi cvakat 306tka, asi nějaké relátko, někde u ventilátoru jak je u spolujezdce u nohou.

Cvaká to tak 15 vteřin hned po otočení klíčku v zapalování, pak přestane a už nezačne. Vše zdá se funguje.

Nevíte někdo co by to mohlo být?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...