Jump to content
Sign in to follow this  
Radek806

Topení u 806

Recommended Posts

Ahojky všichni uživatelé 806tek.Mám prosbu,jsem vlastníkem tohoto modelu ve verzi 2.0/8V r.v.1998 s digi klimačkou.Poraďte prosím kde je problém,když mám nastaveno topení např. na 26 stupňů,motor je dostatečně ohřátý a přeto auto topí pouze při rozjezdu resp. když je motor v minimálně 2000 otáčkách.To jako musím když stojím na místě točit motor nebo se jedná o závadu?¨Předem dík všem za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj.Před čtrnácti dny jsem měl stejný problém,foukal horký vzduch jen při vyšších otáčkách(3000).Vše mi ale bylo po kontrole hladiny chladící kapaliny jasné.Po dolití s topením už problém ani při volnoběhu nebyl.

Někdo může namítnout,že bych měl hladinu kontrolovat častěji,ale já se dívám asi co čtrnáct dní (voda,olej,brzdovka,ostřikovače) a také jsem včas odhalil závadu,která s ubýváním vody souvisí...Nebo se na ovládací panel nedostane díky přechoďáku(konektor,pojistka,jiný spoj) plné napětí,teprve po zvýšení otáček to tam alternátor protlačí.Třeba Ti to pomůže odhadnout,kde je závada.Zatím všechna auta,která jsem měl,topila i při volnoběhu.P806

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj kolega,mal som podobný problém, tak som sa rýpal v elektrike a objavil som chybu! Medzi červeným vodičom od poistky F40(na scheme číslo 152) a šedým vodičom k konektoru modolu riadenia je ešte jedna spojka. Tá nieje nijak uchytená a otrasmi sa uvolnil kontakt. Po prečisteni a znovu spojení ventilátor kúrenia už fachčí!!! Pozri si aj Ty aby si nemal s tým problém a nemusel to celé rozoberať.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×