Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nové hodnosti na foru.


Kurt

Recommended Posts

Ad servismen - chtěl bych postupně nejdřív dát dohromady systém, jakým se bude přidělovat. Jsou v zásadě dvě možnosti - buď se na to podívat opravdu důkladně, a s vytipovanými uživateli dát třeba i nějaký srazík a popovídat si, abychom mj. věděli, kdo ty rady vlastně udílí (dost lidí se tady zná, takže to myslím není úplně od věci, že ten kdo je servismen nebude zcela anonymní), no a nebo to nechat být a dávat to každému, který podle psaní vypadá na to že už někdy držel v ruce šroubovák. První možnost znamená kupu práce pro někoho, kdo je schopen to posoudit, ale zaručuje určitou kvalitu, druhá možnost... domyslete sami. Přiznám se, že nemám úplně jasno, a zrovna v dobách po občasném útoku prudičů na fórum mám spíš chutě se na všechno leda vys...., páč z toho mám jen práci a ho... z toho. Tak by mě zajímalo, o co v této oblasti byste spíš stáli - jestli o první či druhou variantu. Můžem to klidně dát jako nové témátko a hlasování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie mam za to ze mas podstatne vice pozitivnich ohlasu nez negativnich a netvaril bych se zas tak jako ze to delam jen pro vas mam za to ze to kazdy i dela sam pro sebe to ze nekdo oceni ze neco vis myslim ze cloveka minimalne potesi ac za to nema zadne penize[pokud ne nema prilis cenu se premahat].

E co se tyce servismana klidne by se mohl dat navrh na foru ze ten a ten clovek je adeptem na servismana [adepta by vybrali administratori]a at se kazdy v hlasovani vyjadri zda ano ci ne popripade by musel dosahnut urciteho skore pozitivnich ohlasu.Samozrejme adept by mel mit pravo se verejne vyjadrit k tomu jestli o to vubec stoji ze.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

E co se tyce servismana klidne by se mohl dat navrh na foru ze ten a ten clovek je adeptem na servismana [adepta by vybrali administratori]a at se kazdy v hlasovani vyjadri zda ano ci ne popripade by musel dosahnut urciteho skore pozitivnich ohlasu.Samozrejme adept by mel mit pravo se verejne vyjadrit k tomu jestli o to vubec stoji ze.:papa

Ten Tebou navrhovaný způsob se mi tedy vcelku zamlouvá. ;)

Vždy jsem byl pro větší zapojení členské základny do dění v klubu - psaní článků, rozhodování o dění v klubu, apod.

Forum není záležitostí vedení nebo úzkého kruhu moderátorů. Slouží všem členům, takže pokud si něco přejete změnit, nebojte se to navrhnout!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: BobyD

E co se tyce servismana klidne by se mohl dat navrh na foru ze ten a ten clovek je adeptem na servismana [adepta by vybrali administratori]a at se kazdy v hlasovani vyjadri zda ano ci ne popripade by musel dosahnut urciteho skore pozitivnich ohlasu.Samozrejme adept by mel mit pravo se verejne vyjadrit k tomu jestli o to vubec stoji ze.:papa

Ten Tebou navrhovaný způsob se mi tedy vcelku zamlouvá. ;)

Vždy jsem byl pro větší zapojení členské základny do dění v klubu - psaní článků, rozhodování o dění v klubu, apod.

Forum není záležitostí vedení nebo úzkého kruhu moderátorů. Slouží všem členům, takže pokud si něco přejete změnit, nebojte se to navrhnout!

No jo jenomže to zase riskujeme, že podle dojmů lidí z ulice, a teď to neberte nikdo osobně, kteří nejsou schopni posoudit relevevantnost názoru, vzniknou servismeni, kteří budou opět kritizováni jako byli znalci.

Chápu, že to bude reprezentativnější než počet příspěvků, ale korekci to potřebuje.

Podotýkám, že já servismen rozhodně nejsem a nebudu-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

No jo jenomže to zase riskujeme, že podle dojmů lidí z ulice, a teď to neberte nikdo osobně, kteří nejsou schopni posoudit relevevantnost názoru, vzniknou servismeni, kteří budou opět kritizováni jako byli znalci.

Chápu, že to bude reprezentativnější než počet příspěvků, ale korekci to potřebuje.

Podotýkám, že já servismen rozhodně nejsem a nebudu-))

Pozor Rebiku! Zdá se, že Ti unikl jeden zásadní aspekt Bobyho návrhu. Píše \"[adepta by vybrali administratori]\".

Tedy to není tak docela o tom, že by si plebs volil svého \"servismana\" - vidím v tom korekci již ve fázi návrhu.

Myslím, že pokud by se to upravilo tak, že by adepta navrhovalo vedení, nic by se nestalo (osobně autům nerozumím a neptám se tady tak často, abych dokázal posoudit, zda ten, kdo mi odpověděl, je opravdu odborník).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

Dik Kurte cose tyce mne ja jsem s forem naprosto spokojen :super

To rád slyším.

Leč i přesto navrhuji: pokud budete mít nějakou výhradu k práci moderátorů (administrátorů) fora, nebojte se ozvat. Byl bych raději, pokud byste nepsali své výhrady přímo do tématu, ve kterém se vám něco nezdá, ale klidně si založte v Pokecu nové, případně mi pošlete U2U. Jsem připraven vysvětlit, proč jsem zvolil ten postup, který jsem zvolil a proč jsem zasáhl, případně nezasáhl. Rozhodně nemám ce tajit. Předpokládám, že u ostatních z teamu kolem Fora je to podobné.

Kdo čtete sekci Modely/406 víte, co mám namysli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Rebik

No jo jenomže to zase riskujeme, že podle dojmů lidí z ulice, a teď to neberte nikdo osobně, kteří nejsou schopni posoudit relevevantnost názoru, vzniknou servismeni, kteří budou opět kritizováni jako byli znalci.

Chápu, že to bude reprezentativnější než počet příspěvků, ale korekci to potřebuje.

Podotýkám, že já servismen rozhodně nejsem a nebudu-))

Pozor Rebiku! Zdá se, že Ti unikl jeden zásadní aspekt Bobyho návrhu. Píše \"[adepta by vybrali administratori]\".

Tedy to není tak docela o tom, že by si plebs volil svého \"servismana\" - vidím v tom korekci již ve fázi návrhu.

Myslím, že pokud by se to upravilo tak, že by adepta navrhovalo vedení, nic by se nestalo (osobně autům nerozumím a neptám se tady tak často, abych dokázal posoudit, zda ten, kdo mi odpověděl, je opravdu odborník).

Jo to mi uniklo, ale je tu pár lidí co maj jenom pár příspěvků, ale servismeni jsou a lidi je třeba neznaj, takže doufám, že to ¨stejně dostanou a aspoň budou snad aktivnější a nebude së čekat pár dní na spásný názor...

[upravil dne 8/10/2006 Rebik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S návrhem udělení hodnosti servismena souhlasím s tím, že o udělení této hodnosti bude rozhodovat vedení ve spolupráci s Oddiem (přeci jen má o tom, co je to servismen, největší páru).

Takže pokud někdo bude mít pocit, že některý človíček mu poradil opravdu fundovaně (a hlavně, že ten člověk opravdu radil tak, že z jeho rady byla cítit odbornost a to, že ví, o čem mluví na sto honů), pošlete své návrhy moderátorům nebo přímo na vedení (pokud možno i s odkazem na onen příspěvek) a my se s tím pak už nějak popasujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych se do toho ještě přeci jen trochu vložil. Moje představa oné navrhované první možnosti je zhruba taková, že a) probereme a vytipujeme dosavadní přispěvatele co do dlouhodobější přispěvatelské činnosti, určité dlouhodobější konzistence názorů a zkušeností bez větších excesů. Chyby dělá každý, i po mě tu najdete nějaké nesmysly, jde jen o jejich počet - poměr vůči těm správným, prostě určit nějakou tolerovatelnou chybovost. Z tohoto důvodu určitě nelze usuzovat na servismena podle jednoho dvou příspěvků. Přeci jen chybovost 50% by asi nebyla žádoucí :)

To s sebou ale nese nutnost bodu b), nebo aspoň vhodnost. Pokud sem přijde nějaký nováček - zkušený mechanik, velmi pravděpodobně nebude mít úplně trpělivost si tu léta vybudovávat pozici od nováčka - byť by to bylo hezké, kdyby tu trpělivost měl. V takovém případě bych navrhoval možnost osobní konzultace a třeba domluvení nějaké spolupráce - partnerství s clubem, na základě které bychom měli po osobním kontaktu přehled, zda je dotyčný opravdu zdatným servismenem.

Oba tyto případy ale téměř vylučují onu \"volbu lidu\" - tedy posouzení mas, zda má dotyčný na ono označní opravdu nárok. Resp. první případ si tak nějak ještě představit dovedu, ale ten druhý už nikoliv. Takže onen názor, že by o maximu věcí měli rozhodovat všichni členové je sice hezký, ale pro řadu věcí dost nešťastný - a tohle je podle mě jedna z nich. Proto se ostatně volí vedení, aby se nemuselo hlasovat o každé drobnosti - prostě vedení bylo zvoleno na základě nějakého programu a směřování, a byla mu dána důvěra k činnostem směřujícím k plnění tohoto programu. Stejně tak by to mělo být i v případě tohoto posuzování - odpovědný člověk či skupina, která má znalosti a mandát onu odbornost posuzovat. A členové by se případně vyjadřovali k tomu, zda onen dotyčný či výkonná skupina dělá svojí práci dobře či ne - a pokud ne, tak by jí odvolali. Ostatně analogicky jako celé vedení. Ale aby někdo (administrátoři nebo jednotlivec) navrhoval kandidáty na servismena do všelidového hlasování, které by teprv referendem rozhodlo, zda bude či nebude, tak sorry, ale do toho nejdu. Z toho za chvíli bude jen fraška, většina lidí se na to hlasování vyprdne (viz účast ve volbách! ), pokaždé bude hlasovat někdo jiný... ne, to podle mě fakt nejde. Jestli to tak chcete, budiž, ale v tom případě fakt beze mě. Pokud mám být ten, kdo vybírá a navrhuje kandidáty, tak jdu jen do varianty, kdy se budu zodpovídat ze své činnosti jako celku, a ne že budu navrhovat lidi do jakéhosi referenda - to si je můžete navrhovat sami, a ničemu mě nepotřebujete. A analogicky k tomu - pokud by se mělo o všem rozhodovat v hlasování, nebylo by potřeba vedení - protože by vlastně nemělo žádný mandát - a za chvíli by nehlasoval nikdo o ničem, protože by hlasování bylo 2x týdně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začíná to vypadat jako bouře ve sklenici vody.

Oddie má celý systém zdá se promyšlený a protože to označení vlastně vymyslel, nechal bych jej to zrealizovat a uvidíme, kdo tenhle titul vyfasuje. :)

(ono by to taky mohlo být docela za trest - už to vidím, jak začnou tazatelé posílat e-maily, U2U a ICQ zprávy přímo \"servismanovi\", protože on to ví nejlíp :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...