Jump to content
Leo

Víčko pro nalévání oleje - odhad stavu motoru

Recommended Posts

Protože mám auto nové (r.v. 2001 HDI 80kW) tak ho pořád pozoruji (asi až moc). Všiml jsem si, že když sundám víčko pro nalévání oleje při volnoběhu, tak unikne mírný kouř a vyskakují malé kapky oleje. Tohle se u mého bývalého benzínu nedělo, ale nevím jak je to u naftových motorů? Po oddělání už žádný kouř nepozoruji, ale po uzavření a opětovném otevření tam zase obláček je.

V historii jsem se dočetl, že by se to mělo vyzkoušet ještě s přidáním plynu a tak to odpoledne zkusím, ale jde z mého úvodního popisu posoudit zda je to normální nebo ne?

[upravil dne 6.10.06 Leo]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MilaS

No, já nechci bejt za chytrýho, na to jsou tady jiní :mrk, ale myslím, že to je normální - olej tam je proto že maže zevnitř pohyblivé části motoru a jak se točí klikovka, tak dochází k rozstřikování oleje po stěnách - to jsou ty kapky, které mírně cákají ven nelévacím otvorem a ten kouř, to je podle mě olejová mlha, néééééé? :nevim:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem o víkendu vyměnil olej a naplnil jsem ho přesně do poloviny mezi rysky. Na volnoběh už žádné kapky nestříkají (možná to bylo starým olejem nebo tím, že ho tam bylo hodně) a při vytočení motoru vyskočí sem tam kapka a kouření při vyšších otáčkách jsem nezpozoroval, takže to snad bude OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud ti to nežere olej tak to vůbec neřeš.... To co popisuješ je normální.

Ještě se taky dělá to, že když přiložíš dlaň na otvor, mělo by jí to mírně nasávat. Podle toho se prý pozná zda je dobrá komprese a něco na tom bude. Když to srovnám s autem rodičů, který žere 1L na 1000km tak ruku to skoro vůbec nenasává....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×