Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co udělat před zimou?


imaster

Recommended Posts

Zdravím Peugeoťáky. Možná Vám budu k smíchu, ale je to moje první auto a první zima. Chci se zeptat, co udělat před zimou, teda kromě zimních gum a nemrznoudcí směsi do ostřikovačů. Když jsme u těch ostřikovačů, dá se někde nádobka vypustit a nebo se to musí vystříkat přes motorek? Jedná se o Peugeot 206 model 2004 (čirá optika 2xH7). Jak poznám co nalít do chladiče? Kolega mi tvrdil, že se to rozlišuje podle barvy (mám tam něco růžového).

Díky všem a vítám každou radu od Vás zkušených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že na pár let starým autě to není nic žhavýho.

Akorát jak říkáš kapaliny.

Ostřikovače bych nevypouštěl. Osobně to postupně liju jak začne být zima a začnou na benzínkách prodávat nemrznoucí.

Chl. kap. - ta nemrznoucí je modrá. Tady je důležitý jakou koupíš. Do novýho auta nejlíp přímo z Peugeotu, ale pokud ne tak značkovou dobrou kapalinu (já posledně kupoval Škodováckou). Takový ty Carline za 70ká/litr dokážou rozežrat všechno. Kapalina se dává zhruba půl na půl s destilkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc chlapi, zrovna jsem se chystal koupit v kauflandu nemrznoucí směs do ostřik. modrou 3l za 40 Kč. Tak to asi ne jak píšete. No ale ta byla neředěná do -30.Když ji dám napůl z destilkou, tak bude jen do -15? Není to málo? Já su z Ostravy, tu je kosa kurňa.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: imaster

Dík.

Proboha tam nelej nic z kauflandu a podobnejch marketů, dokáže to sežrat i gumičky od stěračů. a matlá se to po skle že potom skoro nic nevidíš. Stačí slabý déšť , světla proti tobě a seš slepej. Vono je to levný ale stojí to za prd. Několikrát jsem to koupil a potom celý vylil do kanálu, kupuju u Shellky, sice stojí víc ale jsem spokojenej.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož když jsi z té Osrtavy, nastříkal bych si těsnění dveří silikonovim olejem ve spray. Pak Ti nepřimrzne těsnění ke dveřím ani když bude v noci pršet a ráno bude mráz. A jestli odemykáš klíčem můžeš našplýchat trochu i do zámku.

Dělám to před každou zimou a nestalo se mi abych se nedostal do auta.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renda.j

Tož když jsi z té Osrtavy, nastříkal bych si těsnění dveří silikonovim olejem ve spray. Pak Ti nepřimrzne těsnění ke dveřím ani když bude v noci pršet a ráno bude mráz. A jestli odemykáš klíčem můžeš našplýchat trochu i do zámku.

Dělám to před každou zimou a nestalo se mi abych se nedostal do auta.:papa

Silikon váže vodu a přimrzá, já používám na dveřní těsnění parafín, nebo nějakou svíčku, případne mýdlo, prostě ho počmárám svíčkou jako pastelkou:D, a do zámku můžeš WD ve sprayi, nebo přímo olej na zámky, prodávaj speciální. Hlavně ne žádnej hustej olej!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, mám vyzkoušenej silikon, a to tak že 10 let a že u nás jsu tuhý zimy :myslim svíčka taky určitě dobře funguje, prvda je, že do zámku nepatří nic hustýho, bo to v zimě ještě víc zhustne, až ztuhne.

Ale když jsem u starý Škody nastříkal WD do zámku běhal jako Drak, ale měl jsem ještě tejden špinavý ruce a kapsy od oleje kterej po vytažení klíče ze zámku zustal na klíči. ZLATEJ CENTRÁL NA DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: renda.j

Tož když jsi z té Osrtavy, nastříkal bych si těsnění dveří silikonovim olejem ve spray. Pak Ti nepřimrzne těsnění ke dveřím ani když bude v noci pršet a ráno bude mráz. A jestli odemykáš klíčem můžeš našplýchat trochu i do zámku.

Dělám to před každou zimou a nestalo se mi abych se nedostal do auta.:papa

Silikon váže vodu a přimrzá, já používám na dveřní těsnění parafín, nebo nějakou svíčku, případne mýdlo, prostě ho počmárám svíčkou jako pastelkou:D, a do zámku můžeš WD ve sprayi, nebo přímo olej na zámky, prodávaj speciální. Hlavně ne žádnej hustej olej!!

no nevim jak vaze vodu, ale kazdopadne funguje, ja to delam parkrat za zimu a i kdyz bylo tedka v zime -25 a mene, tak jsem nemel problem otevrit dvere..sice sly trosku vice ztuha ale to je jasny pri takovym mrazu. Tatik tohle nemel a dvere otevrel az odpoledne jak zaclo svitit slunce a povolil tuhy mraz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, ale já jezdím na tu kauflanďáckou furt - 5 lt za 70 Kč do -20 a ještě se mi nestalo, že by to zamrzlo v nádržce, natož v tryskách.

Buď mám kliku, nebo nevím. Jenom vím, že jsem jednou koupil letní směs ( což je blbost, bo stačí voda - navíc jak často v létě pouštíte ostřikovače :) ) , byla růžová, bylo jí celkem 5 litrů za 25 Kč - voněla jako malinová limonáda a kdyby se zředila 5 llt vody, tak by i tak vypadala.

Akorát, jak jsem už řekl, jsem to neprozřetelně nalil loni na jaře do nádržky od ostřikovačů ... gumičky to sice nerozežralo, rozežralo to akorát tu starou vazelínu, co tam byla a samo se to vypustilo ... no, nakonec jsem jsem strávil přijemně odpoledne rozebíráním půlky auta, bych se dostal k nádobce od ostřikovačů a tu gumičku zase řádně vazelínou napatlal.

Nevím jak vy,já se těším na zimu a vyrážím do Kauflandu ! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se to tu možná popletlo ty dvě kapaliny.

Chladící kapalina (nemrznoucí) Fridex (lije se do chladiče) - teď tam je růžová na zimu bude modrozelená míchaná 50/50 s destilkou.

Nezmrznoucí směs do ostřikovačů - letní většinou žlutá, na zimu modrá (okena), nemíchá se s destilkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houby s octem !

(nevnášej do toho zmatek)

Fridex je většinou modrej nebo zelenej nebo jinak barevnej a je celoroční - bo obsahuje inhibitory koroze a leje se fakt do chladiče - dá se ředit destilkou, dle doporučení výrobce (většinou je dokonce zředění žádoucí).

Vodička do ostřikovačů - hýří opět všemi barvami, leje se do nádobky ostřikovačů a pokud máte fobii 1.2HTTP, tak vám ji dolejvá servis (neb to umí skoro každý). Tyhle vodičky se dělí na značkové (ty co dolejvá servis, co se kupujou na benzínkách a co voněj) a běžnou konfekci kupovanou v Kauflandu či jiném \"motoristickém\" kvelbu - dle přání a chuti každího soudruha.

Howgh !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Vix: nevim jak ty, ale ja i v lete ostrikovace pouzivam docela dost... tak litr na 1tkm.

zimni kupuju vetsinou v Makru a podobnejch šóping centrech, a nemam s ni problem.

2imaster: zima neprijde vetsinou najednou, ze by bylo plus patnact a pak minus patnact... takze do ostrikovacu proste postupne dolejvej, ono se to zredi. Pro vetsi klid muzes prvni dolejt tu do -30... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad silikon - Silkal neváže vodu, ale naopak jí odpuzuje. Používám jej na dveře a střešní okna taky, protože je po ruce a jednoduše se s tím dělá. U střešního okna zabrání zatékání, i když těsnící guma úplně nedoléhá - já tam u jednoho auta mám asi 0,5 mm škvíru a nezatéká.

Jinak ale pokud chcete ošetřovat gumové těsnění dveří tak jak to má správně být, kupte si přímo na to určený přípravek - jmenuje se Regum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...