Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nova 206 - par otazok


illusions

Recommended Posts

zdravim vsetkych fanusikov 206. mal by som par otazok ohladne tohto pekneho auticka. kupil som si uplne novu 206. jazdil som predtym viacmenej len na starom favorite, tak sa pripadne mojim diletantskym otazkam nesmejte:-) prva otazka sa tyka \"pazvukov\" v interieri. pri jazde po miernych hrbolcoch a pod. mi nieco rezonuje v strednej casti palubovky a takisto mi nieco \"hrka\" v prednych dverach, akoby v oblasti zamku. je mozne, ze taketo veci sa deju aj u uplne noveho auta co ma nejakych 4000km? no a dalsia otazka sa tyka akceleracie auta. mam motor 1.4 55kw ale jeho akceleracia ma na moj vkus zvlastny priebeh. na starom favorite som bol zvyknuty, ze cim viac tlacim pedal, tym viac to ide. ked som sa par krat previezol na inych autach, spravalo sa to viac menej rovnako. ale tuna to ide zvlastne. auto pekne zaberie aj pri 2000 ot., len musim jemne s plynom. akonahle ho stlacim viac, auto nezrychluje viac, dokonca ked ho jemne povolujem zacina zrychlovat. zda sa mi to zvlastne a mozno je moja otazka stupidna, ale zatial som sa nedopatral odpovede:-) dakujem

[upravil dne 26.9.06 illusions]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Ad pazvuky... Mam 206ku z roku 2000 a pozvuky se nekonaji. Myslim, ze jednou na kostkach mi cosi vrzlo u stredove kaplicky. Pokud je to novy auto, tak si to jeste asi sedne. A pokud mas nejaky problemy s hrkanim ve dverich tak navstiv servis....treba je tam neco spatne chycenyho - Je to ku... novy auto, tak tam nema co hrkat. U svy ojetiny bych to resil tak, ze bych zesilil radio, nebo bych to rozebral, poradne dotahnul a vytlumil to tak, aby to nerezonovalo.

- Akcelerace? pokud tam mas najeto jen 4000 km, tak se motor jeste zajizdi, ne? Ono se to bude chovat jinak az budes mit najeto 10.000km a zase jinak pri 50.000km. Dokonce by to po zajeti melo jet lip a mit nizsi spotrebu. - Takze neves hlavu, bude lip

- Koupil sem pet let stary auto (najeto 75.000), mam ho pres rok, najel sem dalsich 20.000 a resil sem pouze vymenu oleje, filtru a svicek. Tak to ma byt, sem spokojenej. Kdyby byla spotreba o litr mensi a bylo tam lepsi razeni, tak by to bylo uplne idealni maly vozitko. (ted jezdim v prumeru za 6.5l).

Plánované opravy - výměna termostatu (cca 300), přetěsnění výka motoru (cca 1.500), Kontrola vůle na přední nápravě, kontrola podvozku před zimou (dutiny, antikoroz), možná rozvoďák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akceleracia auto ma elektronicky plyn to znamená že po pridaní plynu na padlahu vyrata riadiaca jednotka optimalny priebeh vstrekovania paliva a auto plynule zrychluje(šetrenie paliva) a každa zmena polohy plynu je preratana vzhladom na optimalnu spotrebu a zrychlenie tým sa mozu prejavovať rozne priebehy zrýchlenia.Favorit po pridani plynu na podlahu, karburator vstrekne maximalne množstvo paliva do motora,polovička paliva nestihne zhoriet a ide do vyfuku-tým vacsia spotreba,samozrejme auto zrychluje dosť pružne(klasické karburatory).Mam možnost jazdit na Fabii a ta ma tiež elektronický plyn a ten reaguje o niečo neskor(1,2HTP) co znamená pridaš na podlahu a odozva auta na pridanie tak o 1/2sek neskor.

PS:Ak jazdiš na tom istom aute dlhši čas isto zistiš dalšie nedostatky ktore si pri druhom aute na ktorom prejdeš 100km ani len nevšimneš.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...