Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Volnoběh


MPavel

Recommended Posts

ja tam ted mam Eufab H7 Gold, jsou plneny xenonovym plynem a kdyz to auto jede z dalky, tak to vypada fakt jak xenony, svetlo je hodne bily a jsem s nima spokojenej, mel jsem je tam presne rok, cca 17 000km najeto, minuly tyden mi jedna praskla, maji psanou zaruku 5 let, tak jsem dojel do servisu kde jsem je kupoval a dostal jsem bez reci novou, kamos je takhle na Berlingu menil asi tri roky, porad za cenu toho prvniho koupeneho paru ( cca 580Kc ) takze dobra investice ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena za pár 395 Kč? Vidím dobře? Jeden chudák od Osramu mě stál 260.... :(

Máš pravdu. Zpět k volnoběhu.... Tak co byste mi ještě, mě chudákovi doporučili s tím strojem udělat (kromě házení do šrotu a tak.....) Ja to vidím už jedině na ultrazvuk... Nemáte někdo typ na nějaký dobrý servis v praze či okolí? Fedor je extrém z ruky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to měl teď z výše uvedených důvodů v servisu (pořád svítí kontrolka diagnostiky, kolísají otáčky, škube to, apod.) na diagnostice, v pátek jsem to vyzvedával a říkali, že dobrý, že nic v podstatě neobjevili. Od té doby mi to při každém druhém nastartování (studený motor) jednou až dvakrát chcípne, a otáčky kolísají od 0 do cca 1200. Nikdo si s tím neví rady. Takže stejný problém jako ty, akorát už rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Kde se dají sehnat ty Eufab? Všude vidím jenom osram, hella nebo nějáká no name firma.. Teď si nevybavím jaká.

ja je kupoval v jednom autoservise u Pelhrimova, kam jezdim, ale na webu jsou k objednani treba ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Kecca

Jo,super!Už vim jak vypada-dik,ale jak hledám,tak hledám,pořád ho nemůžu najít na motoru:grr Nemohl byste mi někdo poslat fotku mista,kde je zapíchlí:myslim

mám starou fotku svého sedana motoru hledej v těchto místech

Našel jsem krbičku 1x2cm ze které vede jeden drátek a je přišroubovaná k bloku jednou metičkou spolu s plasovým kusem sání do filtru. Je to ono? Mám totiž motor,kde je filtr v krytu hlavy válců a v manuálu je toho asi jen jedna,max dvě fotky:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: MPavel

Kde se dají sehnat ty Eufab? Všude vidím jenom osram, hella nebo nějáká no name firma.. Teď si nevybavím jaká.

ja je kupoval v jednom autoservise u Pelhrimova, kam jezdim, ale na webu jsou k objednani treba ZDE

Tak to jsem našel ještě o cca stovku levnější v tom Ústí. Pravda je, že je kupovat asi nebudu, tak jsem nezkoumal, jestli je na ně tak 5 let záruka :myslim.

A hlavně - nevím, jak by se reklamovaly přes internet. To by asi trvalo ňákou chvilku že?

[upravil dne 9.10.2006 MilaS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kecca

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Kecca

Jo,super!Už vim jak vypada-dik,ale jak hledám,tak hledám,pořád ho nemůžu najít na motoru:grr Nemohl byste mi někdo poslat fotku mista,kde je zapíchlí:myslim

mám starou fotku svého sedana motoru hledej v těchto místech

Našel jsem krbičku 1x2cm ze které vede jeden drátek a je přišroubovaná k bloku jednou metičkou spolu s plasovým kusem sání do filtru. Je to ono? Mám totiž motor,kde je filtr v krytu hlavy válců a v manuálu je toho asi jen jedna,max dvě fotky:nevim

sorry, ze jsme ti ve Tvem dotazu zalozili jednu takovou :xvul diskuzi o zarovkach apod

Ten senzor klepani podle me neni to co tu popisujete, musim se jeste podivat do katalogu ND, ale tusim ze je na predni strane bloku motoru, nekde pod \"parohy\" sani. vecer ti to jeste presne napisu kde by se mle nachazet

[upravil dne 9/10/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

Já jsem to měl teď z výše uvedených důvodů v servisu (pořád svítí kontrolka diagnostiky, kolísají otáčky, škube to, apod.) na diagnostice, v pátek jsem to vyzvedával a říkali, že dobrý, že nic v podstatě neobjevili. Od té doby mi to při každém druhém nastartování (studený motor) jednou až dvakrát chcípne, a otáčky kolísají od 0 do cca 1200. Nikdo si s tím neví rady. Takže stejný problém jako ty, akorát už rok.

Hele a co krokový motorek? Jestli ti to lítá až do 1200 to už je poměrně dost a mohlo by to být tím.... Prý když to lítá do větších otáček, je to nejspíš krokový motorek, ale pravidlo to není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

Tak to jsem našel ještě o cca stovku levnější v tom Ústí. Pravda je, že je kupovat asi nebudu, tak jsem nezkoumal, jestli je na ně tak 5 let záruka :myslim.

A hlavně - nevím, jak by se reklamovaly přes internet. To by asi trvalo ňákou chvilku že?

jak jsem cetl na foru autohifi.cz, potvrdilo tam nekolik lidi, kteri je meli, ze reklamace probiha bez problemu, proste zasles spatnou zarovku a oni obratem poslou jinou, stoji te to teda akorat to postovny ( ja kdyz jedu do servisu, tak kdyz nepocitam benzin - nebo LPG, tak mam vymenu zdarma )

Jinak drzme se nazvu tematu - Volnobeh a uz prosim zadne dalsi odpovedi na tema zarovky apod. Kdyztak zalozte novy thread o zarovkach Eufab Gold a ja pak pozadam nektereho z administratoru, aby tam prispevky presunul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kecca

To bych byl strašně rád. Já tam mám totiž dva nezapojené konektory-jeden na boku a jeden ve předu a je dost možné, že ho,dřív než sem Kosmika koupil,vyhodili. Prý není důležitý,ale mě to háže chybu a to mě nasírá:grr

K čemu to je? Já jsem se úplně ztratil... :o:D

to Ferry: To je v poho. O žárovkách jsem to začal já.... :D

[upravil dne 9.10.06 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kecca

To bych byl strašně rád. Já tam mám totiž dva nezapojené konektory-jeden na boku a jeden ve předu a je dost možné, že ho,dřív než sem Kosmika koupil,vyhodili. Prý není důležitý,ale mě to háže chybu a to mě nasírá:grr

tak tady jsou vsechny senzory pro motor 1.8 16V s ridici jednotkou Bosch MP5.1.1 a manualni prevodovkou. Senzor klepani je pod cislem 6

senzory_406-18-16V.jpg

[upravil dne 9/10/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se z toho picnu - dnes ráno stejné podmínky jako včera (4 st. C, mlha, ospalá nálada) - a lev chytil na drca, drží volnověh a bez problémů do otáče. Včera jsem startoval pětkrát, pak to ještě dvakrát zdechlo (udusilo) když jsem přidal plyn a pak jsem jaksi odjel (maníci co opravovali silnici se museli slušně bavit).

V čem může být takový rozdíl? Třeba někde nějaký zlomený drát, který se někdy chytne? Je to možný? Já už bych za opravu dal cokoli, ale taky si s tím nikdo neví rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To schéma bude zřejmě stejné jako pro 2.0, co? Aspoň mi to tak přijde...

Chci se zeptat co je pinking sensor, k čemu slouží.... a co je pressure sensor (předpokládám sensor tlaku) Dle obrázku jsou obojí na sání tedy na volnoběh by mohli mít také vliv...

Ten sensor engine to je zřejmě ten sensor detonací, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro 2,0 to stejne nebude, tohle je ciste 1,8 16V se vstrikovanim (ridici jednotkou) Bosch MP5.1.1, pak jsou jeste 1.8 16v co maji ridici jednotku Magneti Marrelli a ty maj zase jiny senzory, stejne tak 2.0 motory maji jiny ridici jednotky, takze i jiny senzory

Pinking sensor je prave senzor klepani, pressure sensor je tzv. MAP senzor - senzor tlaku v sani, nekdy tes nespravne nazyvany vaha vzduchu ( ovsem MAP sensor funguje na jinem principu nez vaha vzduchu, proto je nespravne ho tak nazyvat )

Sensor engine presne nevim co je, musim se zkusit mrknout doma do knizky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Ferry nemáš náhodou na můj motor takovýto krásný obrázek...? :) Nevím ale co mam za ŘJ.

Myslíte si, že bych měl nejdřív zkusit vyměnit tyto senzory než se začnu mazlit se vstřiky?

to komisar: Ano je to tak, ale já už počítám se vším. Jen abych se mohl zbavit toho zatracenýho nerovnoměrnýho volnoběhu.

Docela mě znervózňuje, že teď jak jsou po ránu už docela zimi, tak motor má o něco zvýšený volnoběh. Což je normální, ale normální už není to, že když motor drží volnoběh mezi 900 a 1000 otáčky tak dost s sebou škube a čím je větší zima tak víc s sebou škube. Zajímavé také je, že když jsou zvýšené volnoběžné otáčky (studený motor) tak nijak nekolísají. Kolísají až když se motor zahřeje a točí těch rádoby 850.

[upravil dne 10.10.06 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

A Ferry nemáš náhodou na můj motor takovýto krásný obrázek...? :) Nevím ale co mam za ŘJ.

Myslíte si, že bych měl nejdřív zkusit vyměnit tyto senzory než se začnu mazlit se vstřiky?

to komisar: Ano je to tak, ale já už počítám se vším. Jen abych se mohl zbavit toho zatracenýho nerovnoměrnýho volnoběhu.

Docela mě znervózňuje, že teď jak jsou po ránu už docela zimi, tak motor má o něco zvýšený volnoběh. Což je normální, ale normální už není to, že když motor drží volnoběh mezi 900 a 1000 otáčky tak dost s sebou škube a čím je větší zima tak víc s sebou škube. Zajímavé také je, že když jsou zvýšené volnoběžné otáčky (studený motor) tak nijak nekolísají. Kolísají až když se motor zahřeje a točí těch rádoby 850.

[upravil dne 10.10.06 MPavel]

obrazek urcite mam, napis mi pres soukromou zpravu tvuj VIN, nebo aspon kod motoru - ja mam treba VIN VF38BLFY ... atd, tak LFY je kod motoru a pak se podivej na ridici jednotku co je na ni napsano. jestli Bosch MP..neco, nebo Sagem, Magneti Marelli a tohle mi posli a ja se ti mrknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzinem by to určitě nemělo být. Já čepuju u shell, ale kdo ví co tam lil předchozí majitel... Dá se to nějaký způsobem zjistit, popř není nějaký způsob jak z toho vodu dostat (kromě výměny nádrže apod....)?

to Ferry: Díky, večer se podívám.

[upravil dne 10.10.06 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...