Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

převod vozidla


Bohouš

Recommended Posts

Tak jsem zjistil, že při převodu vozidla je třeba nějaká evidenční kontrola či co.

Dotaz zní - udělají mě tuto kontrolu přímo na místě kde budu vozidlo přihlašovat ??? Konkrétně Praha 9, Vysočany. Nebo se tam musím specielně objednat ????

Ještě jak hodně to auto prolejzaj ????

PS - dotaz možná blbej, ale dovolat se tam na uvedený telefon je nemožné :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Tak jsem zjistil, že při převodu vozidla je třeba nějaká evidenční kontrola či co.

Dotaz zní - udělají mě tuto kontrolu přímo na místě kde budu vozidlo přihlašovat ??? Konkrétně Praha 9, Vysočany. Nebo se tam musím specielně objednat ????

Ještě jak hodně to auto prolejzaj ????

PS - dotaz možná blbej, ale dovolat se tam na uvedený telefon je nemožné :nevim

Evidenční kontrola se provádí ve stanicích technické kontroly...dělají to bez objednání a jde o to, že ti zkontrolujou že čísla na autě souhlasí s číslama v papírech. Platí se asi 180,- Kč, trvá to tak 10 minut ale bez toho ti auto nepřihlásí.... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Ještě jsem si vzpomněl - když ve velkém techničáku mám zapsané tažné zařízení a na voze není - nebude tam problém ??? :myslim:myslim

Při přihlášení i evidečce to nevadí, kecy by mohli mít na technický a i policisti na ulici. Pokud si to jdeš přihlásit, tak se zkus domluvit ať ti udělají výmaz toho tažnýho z papírů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

Ještě jsem si vzpomněl - když ve velkém techničáku mám zapsané tažné zařízení a na voze není - nebude tam problém ??? :myslim:myslim

Při přihlášení i evidečce to nevadí, kecy by mohli mít na technický a i policisti na ulici. Pokud si to jdeš přihlásit, tak se zkus domluvit ať ti udělají výmaz toho tažnýho z papírů....

Tažný je sundavací, tak je holt sundaný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevite nekdo jak je to s prevodem na treri osobu ? svagr zboural auto bylo nakej cas u nas soused ho chtel tak jsme mu ho prodaly jenze to fyzicky kupoval jeho syn kterej zas bez taty nechel podepisopvat smlouvu[soused byl v cizine] a ja se potreboval zbavit toho vraku s ulice tudiz jsem defakto udelal smlouvu se svagrem na sebe on ho na mne odhlasil [on zase potreboval zrusit ruceni rpoto ten spech]ale nechce se mi ho na sebe prihlasovat pac to stoji 800 kc chci udelat smlouvu se sousedem az se vrati a tak si ho prihlasi na sebe.Ja vim ze to jde, jenom nevim jestli to jde bez kecu .:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Já měl evidenčku spojenou ještě se spoustou keců, že by auto technickou neprošlo, jelikož má jiný gumy, než jsou v techničáku. Pan Chytrej se ale mírně překoukl.

Musíš mít uzavřený ale i povinný ručení

Mě neprošlo auto evidenčkou kvůli gumám, místo 175/80 tam byli 185/70 a kvůli tomu jsem evidenčku dostal se známkou NEVYHOVUJE.

Zní to jako kravina, ale prý to při ev.kontrole kontrolují...

Taky jsem si vybral tu nejblbější STK, Spořilov, nebo tam někde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Vertex

Já měl evidenčku spojenou ještě se spoustou keců, že by auto technickou neprošlo, jelikož má jiný gumy, než jsou v techničáku. Pan Chytrej se ale mírně překoukl.

Musíš mít uzavřený ale i povinný ručení

Mě neprošlo auto evidenčkou kvůli gumám, místo 175/80 tam byli 185/70 a kvůli tomu jsem evidenčku dostal se známkou NEVYHOVUJE.

Zní to jako kravina, ale prý to při ev.kontrole kontrolují...

Taky jsem si vybral tu nejblbější STK, Spořilov, nebo tam někde.

Fakt kvůli gumám??? Tak to mě je jen okomentoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franus: je úplně jdno, kdo vyřizuje převod. Může to být kupující, prodávající, nebo někdo úplně cizí, co s tím nemá co společného. Je to fuk. Také to mohou vyřizovat oba dva, každý svojí část.

Prodávající podává tzv. odhlášku na nového majitele, kupující tzv. přihlášku. Pokud je to v jednom místě (jeden úřad, dříve jeden okres), dá se to dát najednou. K odhlášce není potřeba nic zvláštního, jen TP a doklad o pov. ručení, někde chtějí ještě ORV. K přihlášce je třeba TP, ORV, doklad o pov. ručení a doklad o evidenční prohlídce, obojí už na nového majitele.

Pokud to vyřizuješ za někoho (prodávající za kupujícího přihášku, či kupující za prodávajícího odhlášku, nebo někdo cizí za oba oboje), potřebuješ od něj plnou moc, která němusí být ověřená. Stačí takto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...