Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hadice do nadrze ...


kobli

Recommended Posts

Zdravim,

vam velmi zvlastni problem a ted ji zkusenost. Pred mesicem mi zacal z auta valit benzin na cestu. U praveho zadniho kola. Zavolal jsem odtah Peugeot a dozvedel jsem se, ze mam ztyrelou hadici vedouci do nadrze. Rok vyroby auta je 1999. Muj prvni dotaz - je to normalni, aby neco tak dulezitho ztyrelo za 7 let? Dale ... domluvil jsem se na objednani noveho dilu c. 1505YX s tim, ze stoji 800,- a objednaji ho ve Francii, protoze vsechno skladem mit nemuzou. No problem je v tom, ze na ten dil cekam i mesic po havarii a dodani bylo opet posunuto. Druhy dotaz - mate podobnou zkusenost, ze jste na originalni dil cekali vice jak mesic? Dale ... Muzete mi poradit co mam delat? Je nejaka paka jak na ne zatlacit? V servise mi dokonce nedali jistotu niceho. Az to tu bude, tak to bude, delat nemuzeme nic.

Ma smysl takovou hadici shanet na vrakaci?

Diky za pomoc

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jednou čekal na jednu pi*ovinku do audiny 3 měsíce..s tím, že měla byt do 1-2 týdnů...měli to poslat z německa...pak jsem to už fakt nevydržel, vymámil z prodejce číslo na dovozce v Praze, tam jsem si mu postěžoval a bylo to tu za 5 dní z itálie...jinak měl jsem na audině taky v háji nějakou benzínovou hadičku, ale asi to bylo něco úplně jinýho, protože jsem se nechal odtáhnout do nejbližšího servisu, tam z jakési hadičky uřízl požadovaný rozměr, vyměnil a za půl hodinky to bylo spravený..a za pakatel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zrovna vcera si tak vykracuju k autu a koukam u pravyho zadniho kola takovy maly roztomily flicek, tak naberu na prst, strcim to skoro do nosu a ejhle, benzin. Tak se pod tim valim asi pul hodiny, diru jsem nenasel, je nekde z vrchu te hadice (nebo v nadrzi - ale to doufam ne). Auticko je taky z 99, P306 v kombiku. Tudiz si myslim ze neni problem aby to po sedmi letech zterelo. A ohledne toho servisu ti teda (zatim) neporadim, dneska jedu po praci prvne zkusit kamosa a jeho dilnicku. A az kdyz rekne ze nic takovyho nema, zkusim peugeot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to mel taky hned jak jsem to koupil tak mi smrdel benzin potom jsem si vsiml ze mi tece kdyz stojim bokem(u hrdla nadrze) z kopce, po zkonceni jizdy (vytyka v zatackach) nebo kdyz beru benzin. Je to takove gumove koleno mezi hadici z hrdla kde berete benzin a nadrzi. Diru mela ze zhora v tom ohybu ale bylo to vydet az kdyz jsem ji vyndal. Jinak jsem ji sehnal na vrakovisti ale byl to trochu problem protoze asi odchazi casto

[upravil dne 17.4.07 djfrozen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zavadu jsem mel (a porad jeste mam) uplne presne na stejnym miste jak popsal djfrozen. Ve ctvrtek mi to bude kamos menit s jeste par dalsima vecma, ktery s tim ale nesouvisi. Jinak hadice neoriginal za levno se sehnat neda. Zadna tam nepasuje. Origos stoji mezi 650-800,- jak kde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dneska jsem s velkou slavou dojel do Peugeotu pro hadici a pln radosti jel ke kamaradovi automechosovi to namontovat...

Jake vsak bylo me prekvapeni ( a jeho urcite taky) kdyz jsme zjistili ze je hadice v prumeru asi o jeden a pul centimetru uzsi, tudiz naprosto nepouzitelna...

Hlavne ze si v tom servise s velkou slavou brali VIN, typ, majitele... proste uplne vsechno....

Zitra jim tu hadici jedu vratit (popripade omlatit o hlavu)... Jsem zvedavej co mi reknou..

Jo jinak je to Peugeot prodejna a servis na Videnske v Brne.

Stavte se, kdyz se budete chtit pobavit :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

btw, kdyz uz se tady bavite o hadicich a benzinu v nadrzi :D , potreboval bych poradit jak z nadrze vycucat benzin. v sobotu mam odtahnout kamose na vrakac a pry ma v nadrzi jeste 30l paliva... dik za rady! :super

nikdy jsem to nedelal ale napada mi vyndat tuhle hadici a potom auto na opacny strane zvednout na zvedak nebo naject stranou na neco vysiho a jeste jedna moznost odpojit hadici za cerpadlem jestli to jde a nechat to vypumpovat cerpadlem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: djfrozen

nikdy jsem to nedelal ale napada mi vyndat tuhle hadici a potom auto na opacny strane zvednout na zvedak nebo naject stranou na neco vysiho a jeste jedna moznost odpojit hadici za cerpadlem jestli to jde a nechat to vypumpovat cerpadlem

jo a na vrakac se potahne Favorit :myslim

neexistuje nejaka "pumpa", kterou by sel benal vysat?

[upravil dne 2/5/2007 chechet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

jo a na vrakac se potahne Favorit :myslim

neexistuje nejaka "pumpa", kterou by sel benal vysat?

[upravil dne 2/5/2007 chechet]

nebo jestli vam na tom aute uz nezalezi a tam ho potahnete tak tu nadrz nejak vyndat nebo do ni udelat diru nebo odpojit hadici u vyvodu z nadrze a nechat vytect

jeste vim ze by sla do nadrze strcit hadice zahnout ji u hrdla aby vedla az pod uroven nadrze a pak to vycucnout a nechat tect ale to by mozna bylo na dlouho

a nebo mozna jakekoliv cerpadlo jednu hadici do nadrze a druhou do kanystru a nechat vycerpat (jenom asi ne ponorny cerpadlo)

jinak radim jenom teoreticky nikdy jsem to zatim nedelal takze je na tobe co si z toho vemes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Problém s hadicí jsem měl taky, únik benzínu byl asi tak 1 kapka za 2 vteřiny. Na orig. díl z Francie jsem čekal necelých čtrnáct dní, stál okolo 800 Kč.

Den před zjištěním úniku benzínu jsem byl v myčce, kde jsem si nechal \"osprchovat\" i podvozek.

Peugeot 306 Break, 1.8 16V 1999

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád to měl na benzínu taky-jedná se o ročníky 1999-2000-chyby/kvalita materiálu-viník je dodavatel pro automobilku-někde udělal chybu či šetřil-třeba u 306 nových modelů prvních od března 1997 se totálně odlepuje potah na čalounění dveří-za 3 měsíce po náběhu vše O.K,kdo dělal někdy v automobilce-tak se tomu nedivíte-možné je všechno,ale Peugot je kvalitní značka oproti třeba Woswagenu-myslím celému koncernu i se Škodovkou atd,kteří si hrají na machry-v časopisech o nich píšou lobisticky to nejlepší a věřte tomu-tak to není-možná už ten fiat je na tom lépe i když ho ostatní schazujou...

[upravil dne 9/12/08 Jindras]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...