Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

umisteni zesilovače na subwooferu


kmil

Recommended Posts

\"občas\" mi taky mi taky moc nevoní :P sice je to lepší ale nějak to furt není ono, fakt by mě zajímali ty konkrétní věci :P

autohifi - jo tak přesně tak jsem tě tipoval, na ty dlohosáhlé debaty o capech atd, mezi náma mě to nebavilo číst, páč se tam všichni jen hádali nebo uráželi.

tlumení: nevím jestli stím budeš souhlasit ale co vím tak se closed plní na nějakech 60% objemu a to od zadní strany, kdežto BR pouze tence na stěnách a místě natrubku se netlumí, ale obojí se dělá co nejlíp to jo :D

ideální ozvučnice deska - to platí pro všechny repra? to by se dalo chápat i tak že čím větší bednu máš tím lépe to bude hrát??? bral bych to ovlivnování odrazem, bral bych to i řekněme pro středobas, třeba i u basaku typu freeair které se dává do plata, ale sub který je určen do ozvučnice když dáš do plata nebo hodněkrát větší bedny tak to lépe hrát nebude:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dobrý. To je z Ohníčku? :D Já už ho dlouho nečet...

Autor mlží, ale v podstatě říká to, co tady už bylo řečeno, že tlumící výplň zvětšuje virtuální objem bedny a tím posunuje dolní mezní kmitočet soustavy směrem dolů (to už nepíše, ale je to tak). A u tý bedny s nátrubkem mlží ještě víc. Myslím, že chtěl říct, že tlumení tlumí všechny kmitočty, ale nejdůležitější je, že tlumí i ty střední a vyšší, které nechce poslouchat a které by mohli po odražení od stěn vylízt ven tou trubkou. Přijde mi to jako návod na stavbu se špetkou teorie, aby se neřeklo. Ten rozdíl tlumení a izolace nechápu. Jedné věci říká dvěma jmény. Vždycky jde o to, aby se stěny tý bedny neklepaly a aby zvuk šel ven jenom od membrány reproduktoru, případně bassreflexovou dírou.

Tak a končím s debatou o bednách... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr605

Dobrý. To je z Ohníčku? :D Já už ho dlouho nečet...

:D těsně vedle ...

Původně zaslal: Petr605

Myslím, že chtěl říct, že tlumení tlumí všechny kmitočty, ale nejdůležitější je, že tlumí i ty střední a vyšší, které nechce poslouchat a které by mohli po odražení od stěn vylízt ven tou trubkou.

že by nakonec .... :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Petr605

Myslím, že chtěl říct, že tlumení tlumí všechny kmitočty, ale nejdůležitější je, že tlumí i ty střední a vyšší, které nechce poslouchat a které by mohli po odražení od stěn vylízt ven tou trubkou.

že by nakonec .... :P

Co nakonec? To jsem tady tvrdil pořád, že tlumení tlumí všechny kmitočty. Ty jsi psal, že tlumí jenom střední a vyšší. Aspoň tak jsem to pochopil a ozval se. Pokud jsi to myslel jinak, tak jsme se nepochopili. A nezapomeň, že jsme se bavili o uzavřených bednách...

A teď jsem si všiml hrubky: kmitočty mohly :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr605

Co nakonec? To jsem tady tvrdil pořád, že tlumení tlumí všechny kmitočty. Ty jsi psal, že tlumí jenom střední a vyšší. Aspoň tak jsem to pochopil a ozval se. Pokud jsi to myslel jinak, tak jsme se nepochopili. A nezapomeň, že jsme se bavili o uzavřených bednách...

ale ale ted pěkně plácáš :potlesk

bylo to napsané obecně a ne pro uzavřenku a když si to pořádně přečteš tak zjiští že jsem tam psal taky cosi jako BR a bandpass, ale ty tu meleš furt tu svou...že to nic netlumí

Ukaž mi prosímte kde jsem psal JENOM středná a vyšší, celou dobu ti vysvětluji že vyšší nejsou vejšky ale horní frekvence co dokáže sub hrát. A mezi náma daleko snáž se tlumí vyšší jak nižší frekvence, což je právě pozitivní pro tento případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata: tak se na nás nezlob...:mrk

MK: já končím, zjevně si nerozumíme, možná, že kdybychom se bavili z očí do očí, tak už jsme dávno dohodnutý. Končím definitivně tuhle debatu tím, čím jsem jí začal. A to tvrzením, že \"tlumení se dává z jinéhodůvodu a to k ... potlačení vyšších frekvencí pokud to nedokáře dobře ořezat propust filtr\" je nesmysl. Myslím, že zbytek jsme si řekli.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: tanagy

Takže tlumení se do menších beden (např. 40litrů) dává jenom kvůli reklamní masáži výrobců tlumících materiálů - a to pouze proto, aby si tyto společnosti zvedly obraty?

dává se pro virtuální zvětšení objemu bedny, takže se pak chová jako větší;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

porad nechapu k cemu je dobry subwoofer :myslim :myslim

neni to neco jako tuc tuc bedna :mrk:D

tak tohle bych do auta v zivote nechtel, protoze to hrozne nici klasiku.... ztraci se v tom housle a kontrabas se sleva do jednolite linky... ee, fuj.

[upravil dne 2/12/06 Marlin]

:D takže podle tebe je lepší když část zvuku chybí? :aut to snad ne:roker, v kvalitní sestavě nemuže nic chybět ani přebejvat natož se ztrácet, je třeba si spíš poslechnout sestavu dělanou na kvalitu a ne na tlak...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...