Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Postřehy a neduhy 306-ky


orgacek

Recommended Posts

Zdravím všechny 306-kaře,

chtěl bych vás poprosit o podělení se s námi všemi o závadách, problémech a postřehů z vozidla Peugeot 306. Popřípadě nějaká doporučení jsou vítána. Mám 306 přesně jeden rok, nalítal jsem s ní 18 000km a zatím žádná větší nečekaná závada se neobjevila (musím zaklepat). V průběhu roku jsem měnil olej a rozvody, to bylo vše.Auto má 133 000km a za 20 000km mě čeká servisní prohlídka u Peugeotu. Chci se zeptat jaké s tím máte zkušenosti. A jinak z nedostatjů co se týká mého auta,tak bych zmínil volnější sedačku řidiče a drnčení palubovky, ale to je nejspíš způsobeno kvalitou silnic u nás na Moravě. Díky za všechny příspěvky:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: orgacek

Zdravím všechny 306-kaře,

chtěl bych vás poprosit o podělení se s námi všemi o závadách, problémech a postřehů z vozidla Peugeot 306. Popřípadě nějaká doporučení jsou vítána. Mám 306 přesně jeden rok, nalítal jsem s ní 18 000km a zatím žádná větší nečekaná závada se neobjevila (musím zaklepat). V průběhu roku jsem měnil olej a rozvody, to bylo vše.Auto má 133 000km a za 20 000km mě čeká servisní prohlídka u Peugeotu. Chci se zeptat jaké s tím máte zkušenosti. A jinak z nedostatjů co se týká mého auta,tak bych zmínil volnější sedačku řidiče a drnčení palubovky, ale to je nejspíš způsobeno kvalitou silnic u nás na Moravě. Díky za všechny příspěvky:papa

Zkus prohledat sekci modely, o častých závadách 306 se tam psalo víc, než dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2Medion: to je relativni :D

2orgacek: hledej :) temata jako repase zadni napravy, pyropasy, atd...

přesně tak , ješťe bych dodal když už to téma tu je že mě rozčiluje občasné klepání šíbru :D - jinak náprava bývá častým problémem , nebo zapátrej po internetu a čti třeba tady http://motozurnal.centrum.cz/autobazar/clanek.phtml?id=3561

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se zapojím...za ten rok a čtvrt, co mám tohle auto jsem najel cca 30 tis. km a jediné nutné investice byly kromě náplní: přední tyčky stabilizátorů, zadní brzdové destičky, klíňák, no a to bude asi všechno:myslim

jinak za posledních pár tísíc km se začíná taky ozývat palubka:grr...na tachu mám zhruba 52 tis. km

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

taky se zapojím...za ten rok a čtvrt, co mám tohle auto jsem najel cca 30 tis. km a jediné nutné investice byly kromě náplní: přední tyčky stabilizátorů, zadní brzdové destičky, klíňák, no a to bude asi všechno:myslim

jinak za posledních pár tísíc km se začíná taky ozývat palubka:grr...na tachu mám zhruba 52 tis. km

:papa

Jakože skřípe a třepe se?

Moje 306 má 200tis. a ani skříp. Nevrtal se ti v tom někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

kdyz jsem koupil auto tak nevrzalo. Protoze jezdilo v Nemecku, ted po nekolika tisic km na nasich silnicich se obcas neco taky ozve :(

ale nastesti to neni tak hrozny a trocha muziky to v pohode prehlusi ;):D:D

no jo, taky opravuju subwooferem :D:D

fakt je ze kdyz jsem to koupil tak nevrzalo vubec nic (z NDR), ale po 5tis se to pomalu zacalo ozyvat:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tahle zažila toho už hodně a skoro nic se neměnilo.

Jenom praskl rozvoďák protože nikdo to neřešil ale nic se v motoru nepoškodilo.

Jinak bohužel je vytažená klima (bouraný v It) a slezl průhlednej lak na kapotě, lemu a jedněch dveřích.

Máme ho od 99 roku resp. 90tkm, teď 200tkm. Mezitím rok sloužila jako dodávka na stavbu (plný auto lidí nebo se sklopili sedačky pro pystkle s cementem atd.)

Teď tam mlátí stabilizátory, nejsou vepředu podběhy, nefunguje pravý el. okno, přední nárazník je hnusnej a nejsou v něm už mlhovky, přední světla upadjí (ulomený úchyty) a přední kotouče sou zralý na výměnu.

Tak sem si ho adoptoval a dám do kupy přes zimu. Přemýšlím i o přelakování pokud budou Ká, možná mírný rozšíření lemů... taková malá rekontrukce. Každopádně v dohledné době vyměním olej a svíčky (olej má 20tis., svíčky se asi nikdy neměnily), už je tam nová baterka.

Co mě štve je že při studeným motoru kvičí ložisko v servu k řízení, což není ničemu škodný ale na prd.

[upravil dne 24/9/2006 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mám 3 roky. Po zakoupení 108tkm jsem ve 112tkm dělal spojku, ve 116tkm převodovku (prasknul pojistnej kroužek na 5-kovým kole), měnil stabilizátory, kuláky, silentbloky na zadní nápravě, už jsem taky pájel svorkovnici ve dveřích (velmi častá závada), po namontování alu kol mi začala vrzat palubka (zatím jen minimálně), začíná se ozívat kloub na poloose, a nyní když má auto najeto 129tkm jsem ve čtvrtek udělal převodovku podruhý. Tentokrát asi diferák nebo poloosa. Jinak celkem v poho. Na autě mi nejvíc vadí ta převodovka - těžko se řadí, nepřesně a moc to nevydrží. Za 3 roky jsem najezdil cca 21tkm.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svoji 306 (1,8i 16V, r.v.1999, druhý majitel, nákup v 13tis. km, dovoz D) jsem už prodal, ale za ty 3,5 roku, co jsem ji vlastnil a najel 80tis. km, jsem řešil tyto závady (kromě běžné údržby):

- výměna obou vrtulí sahar (obě najednou přestaly chodit, šly mimo osu a zasekávaly se do plastu okolo. Této závadě nepředcházela žádná nehoda nebo něco podobného)

- výměna předních tyček stabilizátorů

- výměna zadní a střední části výfuku

- poměrně častá výměna brzdového obložení a kotoučů (asi souvisela se stylem jízdy...)

- řešil jsem - neúspěšně - věc se samovolným stíráním zadního skla, občas mi prostě začal stěrač lítat po skle... Objevovalo se sporadicky...

Jinak žádné vrzání jsem neslyšel. J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...