Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka vody? poraddte pls


Berkoff

Recommended Posts

Kontrolka znamená málo chladícího média. U 605 jsem měl čidlo přímo na expanzce. Jak je to u Tvýho auta, nevím. U 605 to fungovalo tak, že voda spojila dva kovový kontakty. Jednoduché, funkční. U otcovy 205 (1.9D) to možná funguje na stejném principu, ale ta sonda se rozbila takovým způsobem, že se nedá oravit. Možná, že vadná je i ta tvoje sonda, ale tu vodu bych každopádně zkontroloval.

A ještě jedna věc mi napadla - pokud je v systému jenom destilka bez antifreezu, nebo ho tam je málo, tak to taky může zlobit, protože destilovaná voda samotná elektrický proud nevede. Ale to u Tebe nepředpokládám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

ta kontrolka doopravdy znamená málo chladící kapaliny v chladiči.Nevím jak je to s umístněním u 405,ale u 205 je napravo nahoře chladiče.Pokud to čidlo vymontuješ,je to umělohmotný válec a v něm je plovák.Mě to taky různě svítilo,koukni do chladiče jestli tam máš dostatek chladící kapaliny a odvzdušni systém.Pokud to nepomůže napiš,já ti napíšu co jsem dělal u 205.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezapomenout odvzdušnit.

V nádobce můžete mít hladinu v pořádku, ale pokud to není řádně odvzdušněný, tak ta hladina v nádobce nemusí ukazovat správné množství chladící kapaliny.

Myslim, že se prodává přímo chladící kapalina(ne,nemrznoucí směs), která má asi lepší vlastnosti než destilované voda (lepší přenos tepla?). Antifreez je samozřejmě na zimu nutností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Myslim, že se prodává přímo chladící kapalina(ne,nemrznoucí směs), která má asi lepší vlastnosti než destilované voda (lepší přenos tepla?). Antifreez je samozřejmě na zimu nutností.

Ale nidky se nesmí dávat samotná kapalina. 50/50 je ideální

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...