Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Please help_Koncovy zesilovac


Tonca406

Recommended Posts

Hojte.Uz jsem tu psal o mem problemu s radiem v 406.A momentalne jsem zjistil,ze teda v tom orig.radiu urcite neni koncovy zesilovac a zaroven ze nemam aktivni bedny.Takze nevite nekdo kde presne by mohl byt?Uz mi tu nekdo psal ze slysel ze ma byt nekde za prihradkou spolujezdce,ale to se mi nezda,pac jak jsem sel za kabelazi k bednam tak se hned za radiem rozdeli na predek a zadek.Slysel jsem ze je za radiem nejaky mezikus,v kterem je ten zesilovac.A kdyz se tam da jine normalni radio tak se ten zesilovac jen proste da pryc.Muzete mi prosim nekdo poradit nebo se podivat jestli tam neco podobneho ma?Uz fakt nevim co s tim,zjistuju a zajimam se o to uz mesic kazdy den. :(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim v me 406 byl zesilovac urcite v autoradiu.Po odejiti cd mecaniky(mimochodem shanim changer na Clarion) jsem vymenil original radio za druhe a hraje.Ja osobne jsem neslysel,ze by byl koncovy zesilovac jinde.Muzu se ale samozrejme mylit.Zkus si na konektoru merakem zmerit ohmy.Kazdej reproduktor ma priblizne 4 ohmy.Pokud tam neco nameris je vse ok a bude ti fungovat kazde radio.Jak si prisel a to,ze tam neni zesilovac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tonca406

Zdravim. Mam takovy problem. Mam ve sve 406 (novy model)origo radio clarion na kazety.Vsechno funguje jen nejde zesilit,kdyz ho dam naplno tak hraje uplne potichu. Prvni vec me napadla ze to bude koncak.Uz jsem se v tom dost hrabal,mel jsem to radio i u jednoho opravare a ten mi rekl ze to radio je v poradku,ale ze v nem neni koncak,pry musi byt nekde v aute,nejaka krabicka ci co.Tak jsem to ted 3 hodiny hleda,rozkopal snad pul auta ale nenasel. Nemohl by mi prosim nekdo poradit kde to je? Nebo jak je to doopravdy zapojene? Jestli nehledam neco co tam vubec neni? Dikes moc, uz si fakt nevim rady. :nevim:(

Kolik tam máš repro?

Není náhodou třeba jenom zvuk zesílenej na zadní repro který tam nejsou?

Může to být klidně něco jinýho než ten zesilovač, někdy stačí blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavý. Z toho rádia vedou dráty z normálního ISO konektoru, nebo z jinýho typu konektoru? Protože pokud z ISO, tak se mi nezdá, že by vedly do nějakýho zesilovače. Hele zkus to rádio vyndat, sundej z něho vrchní plechový dekl a vyfoť ten vnitřek. Zkus tu fotku pak hodit sem. Mně se to nezdá, že by neměl koncový zesilovač. Ale možný je všechno. Kde by mohla mít 406 schovaný zesilovač, netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hojte, jak to tu ctu tak si asi myslite ze jsem nejake pako ze? :-) fakt tam koncovy zesilovac neni,ted to radio nemam doma,ale pak vam to vyfotim.Mam tam 6 beden a neni to na nic zesilene.Kdyz zmerim ohmy tak to proste neni zesilene.Vim ze tam na 100% v tom radiu koncak neni.Asi mam nejakeho zahadneho peugeota nebo co :-) Jak se naseru tak tam nejaky vyrobim :-) Zitra nebo pozitri vam tu hodim foto aby jste mi verili jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, je to fak zvlasti. Jsem zvedavej na to foto. Ja jsem se s origo radiem nesetkal, ale taky jsem se nesetkal s tim, ze by zesik byl zvlast - tim ovsem netvrdim, ze to tak nemuze byt. Nejjednoduzsi je jit po dratech - staci treba jen k repru ve dverich (to by melo byt nejjednoduzsi) a bud cestou narazis na zesik, nebo ne... Apropo, rikal jsi, ze jsi meril odpor - to jsi meril odpor toho repra? Kolik jsi nameril???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tonca406

Hojte, jak to tu ctu tak si asi myslite ze jsem nejake pako ze? :-) fakt tam koncovy zesilovac neni,ted to radio nemam doma,ale pak vam to vyfotim.Mam tam 6 beden a neni to na nic zesilene.Kdyz zmerim ohmy tak to proste neni zesilene.Vim ze tam na 100% v tom radiu koncak neni.Asi mam nejakeho zahadneho peugeota nebo co :-) Jak se naseru tak tam nejaky vyrobim :-) Zitra nebo pozitri vam tu hodim foto aby jste mi verili jo?

Nazdar, podle všeho , co píšeš jsi velký odborník na všechno a tady se ptáš, protože nás chceš jenom zkoušet, viď?

Třeba věta: \"Uz jsem se v tom dost hrabal,mel jsem to radio i u jednoho opravare a ten mi rekl ze to radio je v poradku,ale ze v nem neni koncak,pry musi byt nekde v aute,nejaka krabicka ci co.\", nebo vyjádření \"Kdyz zmerim ohmy tak to proste neni zesilene.\" z Tebe tady jasně dělají odborníka přes koncové zesilovače. :potlesk

Nikdo tady netvrdí, že jsi pako, ale nikdo taky nemůže znát všechno. Já jsem si dovolil zapochybovat třeba o úsudku toho opraváře, u kterého jsi to rádio měl. Měl jsem na stole hezkých pár autorádií, ale rádio bez KS teda ne. Ale tím netvrdím, že to není možný (zároveň jsem to do svýho příspěvku napsal). To s tou fotkou jsem napsal proto, že mě to samotného zajímá, ne abych z Tebe dělal pako. Přeber si to jak chceš. Ale moc Ti nerozumím - na jednu stranu tady machruješ, že si zesilovač vyrobíš sám a na druhou si dáváš zjistit k opraváři, jestli nějaký v autorádiu vůbec máš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,omlouvam se ze jsem tady porad nedal foto,ale porad to radio nemam doma.Doslo k par zmenam.Vykaslal jsem se na jeho jakousi opravu a koupil si nove.A navic jsem zjistil v servisu jak to vlastne je.Nektere peugeoty se delaly seriove s cd menicem a zesilovacem.Takze ty radia v sobe nemely koncak.Ja to mam dovoz bouracku z francie,takze to tam asi nekdo vyraboval a radio tam nechal.A me trvalo mesic nez jsem na to prisel :-) Takze timto tuto kapitolu uzaviram :-) A pokud v brzke dobe dostanu zpet radio do ruky tak poslu ty fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...