Jump to content
Dakaros

Uložení stabilizátoru 309 - bastl, nebo vychytávka

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, co je lepší!

Mam 309 1.4i, kde u pření nápravy ramenem prochází stabilizátor (otatně jako u všech 205/309 krom GTi) a ten je uloženej v hodně tvrdejch plastovejch pouzdrech a ty jsou k nápravnici přišroubovaný přes prolisovanej tlustej plech dvěma šroubama. Teda od výroby! GTičko má stabil uloženej na stejným místě, akorád tam stabil není nosná část a je uloženej v měkkých silenbokách, který jsou o něco tlustší než ty tvrdý pouzdra u obyč verzí a k nápravnici je přišroubovanej taky dvěma šroubama, ale né prolisovaným plechem, ale odlitkem, který má o něco větší vnitřní průměr!

Jde o to, že u mojeho autí je takovej bastl, kterej vypadá asi takto:

Stabilizátor je uloženej v tvrdejch plastovejch pouzdrech a je k nápravnici přišroubovanej přes ty GTičkový odlitky a rozdíl průměru je dohnanej pruhem linolea, který je mezi nápravnicí a stabilem:myslim

Co vý na to? Dle mě to neni nejšťastnější řešení, Co s tím??

Share this post


Link to post
Share on other sites

no pokud to chces resit, tak skoc na vrakac a vem si ty plechovy vylisky. No a pak kup jeste novy ty plastikovy nesmysly a vymen to, moc to stat nebude, tak 300,- tipuju (vc. tech plechu) a nezapomen si zmerit prumer toho stabilizatoru, podle toho kup plasty.

Ty GTi domky maji vetsi prum. protoze i stabilizator na GTi ma vetsi prum. nez obycejne. A taky proto, ze je to z hliniku :)

No ale jestli ti to v zaberu nemlati, tak bych to asi moc urgentne neresil. Jen mozna na technicke z toho budou mit srandu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mam přední nápravu náhradní, takže to ty plechy mam. Mlátí to pouze při průjezdu většíma děrama. Teda myslím, že je to tim, protože čepy mam v pohodě, jak řízení, tak i jakš takš v ramenech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2dakaros:nevim jak to ma řešený GTIčko ale ty držáky stabilizatoru jsem mel na svým aute oba druhy, a ty odlitky(nejspis hlinik) sem sundal z 1,6.

podle me sou lepsí ty odlitky ale nesmi se na nich strhnout zavit(to se mi stalo pri 1 vymene stabilizatoru) no a ty plechovy jsou moc meky jiank dobry (do první velky rány)

a to lino tam je asi proto ,ze stabilizatory sou asi 2 nebo3 rozmery(prumery)tusim 21mm a 23mm a jestli nejakej dalsi nevim, ty tam mas držaky na 23 a stabilizator 21 schvalne si zmer ten stabilizator na obou napravach..

i kdyz jeste me napada ze drzáky sou treba dycky stejny jen gumy se menej, a tyhle gumy jsou otazka tusim 120 KC obe:aut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×