Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sportowni filtr


Ondis

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

No, taky se to dá udělat tak, že do motorvého prostoru umístíte hadici, která bude mít jeden konec u filtru a druhý bude umístěn v kabině. Pokud Vám bude připadat, že Vám to nejde, můžete začít foukat do toho konce v kabině - ale musíte hodně špulit ústa, ať tam nefuníte moc horký vzduch :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

No, ta moje vodotopo varianta je na minulým obrázku jen dokreslená na kompu. Ve zkutečnosti to vypadá jinak - vykucháno viz obrázek.

ALE je tam menší problém s vlhkostí. Vpředu je trychtýř ze sýtkem (kterým neprojde hrubý bordel (šutříky, listí,atd.)-ale voda tama určitě projde), pak následuje koleno, ve kterým je v obyhu nalepenej takovej hustej \"koberec\" - prostě tkanina, která je asi 1 cm vysoká a saje vodu. Ale to není ono - je to pouze dočasný řešení a hromadí se tam bordel - mám zimu na to, abych vymyslel něco lepšího,ne?

Ideální by u 206ky bylo vzít náporový sání někde přes mřížku před chladičem (saharou) - ale je tam sakramálo místa :myslim

[upravil dne 28.11.06 tanagy]

post-0-14109595029479_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi přidá to prd...riskujete netěsnosti kolem příruby filtru, dávate to přímo nad blok motoru kde neproudí žádný vzduch no nevím :D

a logicky pokud má přes ten filtr přejít více vzduchu (jako že každý tvrdí jak teď otevřel sání) tak musí zákonitě vytvářet menší restrikce z čehož vyplývá že méně filtruje...

Jediné účiné fsáni jsou tzv. cold air intakes kity které jsou na každé auto jiné a mají opravdu význam v nárůstu výkonu tím že dodávají opravdu chladný vzduch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No počkej ajsiku, když přidám na 1,4ku takovou červenou kuželovitou věc (v prodejně tomu říkají sportovní bavlněný filtr), tak mi to nebude jezdit jako 1,6ka? :( to bych to v tom případě šel reklamovat :o:o:o:o

No ne, teď vážně. Jasně že poznáte prd. Jen je too trochu veselejší v kopci a de to trochu líp odspodu (s klasikou sem se dusil na dvojku (a to sem stál na podlaze), s bavlnou to sice řve, ale jede to a tu dvoječku to točí víc (nedusí se)

Nějakej nárust výkonu se těžko sleduje. Pocitově možná, ale na brzdě sem s tim nebyl a pevnou stovku s a bez filtru sem si nedával.....to asi provedu příští sezónu ať sou konečně nějaký konkrétní \"objektivní\" údaje. Konečně ten MÍTUS někdo rozsekne.

Jinak souhlas. Pokud se to blbě slícuje a bude to někde přisávat nefiltrovanej vzduch - je o problémy postaráno.

Hoď sem prosimtě nějaký odkaz na COLD AIR INTAKE KIT - rád bych se podíval v čem se to liší od mé vodo-topo varianty. Já vždy našel akorát natvarovanej plast o tragickým průřezu, co směruje náporovej vzduch z masky někam do prostoru filtru - toť veškerá věda v ceně kolem 5 tisíc :D:D:D:D:D Nebo žeby dělal někdo intercooler bez turba ? :D:D:D

Jinak mě nenapadá způsob jak ochladit vzduch - jedině náporové sání a zůžení profilu. Nebo něco jako je intercooler - což se ale používá s turbem

No, pokud se chcete podívat jak to dělaj \"profíci\" ..ha ha..Mají menší průměr potrubí přívodu vzduchu a nemaj řešenej odvod vody (což ovšem taky nemám)

http://www.autodoplnky.cz/montaze/sportovni-filtr/?search_vyraz%5B0%5D=%7Cn%7Csportovni&search_vyraz%5B1%5D=%7Cn%7Cfiltr&search_zvyrazni=true

[upravil dne 28.11.06 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No počkej ajsiku, když přidám na 1,4ku takovou červenou kuželovitou věc (v prodejně tomu říkají sportovní bavlněný filtr), tak mi to nebude jezdit jako 1,6ka? :( to bych to v tom případě šel reklamovat :o:o:o:o

No ne, teď vážně. Jasně že poznáte prd. Jen je too trochu veselejší v kopci a de to trochu líp odspodu (s klasikou sem se dusil na dvojku (a to sem stál na podlaze), s bavlnou to sice řve, ale jede to a tu dvoječku to točí víc (nedusí se)

Nějakej nárust výkonu se těžko sleduje. Pocitově možná, ale na brzdě sem s tim nebyl a pevnou stovku s a bez filtru sem si nedával.....to asi provedu příští sezónu ať sou konečně nějaký konkrétní \"objektivní\" údaje. Konečně ten MÍTUS někdo rozsekne.

Jinak souhlas. Pokud se to blbě slícuje a bude to někde přisávat nefiltrovanej vzduch - je o problémy postaráno.

Hoď sem prosimtě nějaký odkaz na COLD AIR INTAKE KIT - rád bych se podíval v čem se to liší od mé vodo-topo varianty. Já vždy našel akorát natvarovanej plast o tragickým průřezu, co směruje náporovej vzduch z masky někam do prostoru filtru - toť veškerá věda v ceně kolem 5 tisíc :D:D:D:D:D Nebo žeby dělal někdo intercooler bez turba ? :D:D:D

Jinak mě nenapadá způsob jak ochladit vzduch - jedině náporové sání a zůžení profilu. Nebo něco jako je intercooler - což se ale používá s turbem

No, pokud se chcete podívat jak to dělaj \"profíci\" ..ha ha..Mají menší průměr potrubí přívodu vzduchu a nemaj řešenej odvod vody (což ovšem taky nemám)

http://www.autodoplnky.cz/montaze/sportovni-filtr/?search_vyraz%5B0%5D=%7Cn%7Csportovni&search_vyraz%5B1%5D=%7Cn%7Cfiltr&search_zvyrazni=true

[upravil dne 28.11.06 tanagy]

no tak to jsou asi všichni co jezdí saxocup blázni že tam dávají toto sání :myslim ... když s tímhle sáním jedeš 30minutovou sadu na okruhu (ještě v kombinaci s peugeot motorsport jednotkou, která ti dovolí točit tu šestnáctku do 8000ot.min.) tak je trubka za filtrem úplně ledová a v motorovém prostoru je peklo ... proč asi ...:myslim

post-0-1410959503031_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusím se reagovat, i když tomu zase tolik nerozumím.

Nevím, jestli je někdo blázen, když jezdí ze saxem nějakej saxoCUP - nejspíš ne, když už to podle SAXA pojmenovali. Ten kit, co je na obrázku je právě ta klasika, co se prodává v cenách kolem 3 tisíc (a vejš). Tím zůžením průřezu se asi dosahuje ochlazení vzduchu (to je v pořádku), ale není mi jasný kolik vzduchu proudí malou škvírkou meti kapotou a saharou. Ale to, že se to používá při závodech mě odzbrojuje - asi vědí co dělají, že?

Dobře, přes zimu se pokusím udělat něco podobnýho (tentokrát to nebude varianta vodo-topo, ale nejspíš plecho-plasto. Laminát bude asi ještě lepší - ale zase ta drbačka s tim) a uvidím, jestli spozoruju nějaké rozdíly.

Každopádně díky za příspěvek - je to zase další inspirace.

Nemáte někdo fotku s podným kitem na P206ce?

Nevím jak tam ten vzduch bude proudit. V přední masce je jen malý otvor vedle znaku (červená barva) - a ten ještě směřuje vzduch do chladiče chladící kapaliny. Vstup vzduchu toho plastového kitu by se pak nacházel v prostoru mezi chladičem a kapotou(zelený obdelník) - tama by se moc vzduchu neprotlačilo, ne?

Ještě mě napadá - překrýt něčím mřížku vpravo od znaku - vzcuch by pak nesměřoval na chladič, ale pod kapotu, kde by si ho mohl brát vstup na vzduchový filtr. Jak je ale řešen odvod vody při dešti? Mokrý vzduchový filtr asi moc dobrý nebude

[upravil dne 3.12.06 tanagy]

[upravil dne 3.12.06 tanagy]

post-0-14109595040972_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena opravdu lidová, jen co je pravda (a dobrá je hláška o extrémní změně výkonu :o)))

Něco podobnýho se snažej prodat i na

http://www.autofashion.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=15_44&products_id=449

ale tam je ta cena podstatně veselejší

Stejnak bych to ale za ty prachy nekupoval - šak je to jenom kus natvarovanýho plastu (to nějak ručně stručně zfušuju). Ale stejnak je mi záhada, jak se tam protlačí vzduch. Mezi kapotou a mřížkou pro vzduch chladiče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...