Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotřeba - VYŘEŠENO


raspa

Recommended Posts

Mám takový problém , koupil jsem 306 1,4 sedana dlouho jsem vybíral až jsem asi přebral , auto vypadá dobře , ale jsem před výměnou filtrů , oleje , řemenů atd. Jelikož jsem měl úraz tak jsem toho s novým autem moc nenajezdil. Problém je v tom že autíčko nějak moc papá asi tak 8-9 l / 100km což se mi zdá dost. V čem by to mohlo být ? že by jen filtr , má 306 i váhu vzduchu že by to bylo i toto.Za všechny případné reakce děkuji

[upravil dne 30/10/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To taky bude tím! Jinak tyhle starší motory prej takto papaj normálně! Když celej weekend popojíždim po chatě a okolí, tak mam spotřebu kolem 9l/100km, naopak jsem jeden weekend najezdil dost v kuse, minimalni trasa byla asi 50km, dohromady celej weekend asi 300km a spotřeba asi 7l/100km

Jo a to mam taky před výměnou svíček, filtrů a ventylů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

čemu bys moc nevěřila ? mému autu nebo kolegově spotřebě ? Kolipak tobě to papá ?

[upravil dne 18/9/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

čemu bys moc nevěřila ? mému autu nebo kolegově spotřebě ? Kolipak tobě to papá ?

[upravil dne 18/9/2006 raspa]

Kolegově spotřebě...že by 1,4 papala tak málo?:myslim Já mám co dělat, dostat se se svým diesláčkem pod 6l, i když mám samozřejmě daleko větší obsah. Mně to papá po městě kolem 6,3 - 6,5 l a na ty delší trasy něco přes 5l asi.

[upravil dne 18/9/06 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: John

Já co si pamatuju tak s 1.4 ale v 205 (55kw) když jsem ji měl pujčenou jsem jezdil kolem 7l úplně vpohodě a dálky pod 6l ale je to lehčí auto... a aby to žralo 8-9 litrů to se mi nezdá to žerou 1.8i -2.0i.

no právě mě se to zdá taky dost kdyby to byla 1,8 tak bych to akceptoval ale čím to že by to dělal jen filtr ?:nevim

[upravil dne 18/9/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem ted pujcene Saxo 1,4 55kw a spotreba 6l.Samozrejme douhe trasy a jel jsem sviznejsi jizdou.Poud jedes 15km ten motor se tak tak zahreje.Tech 8 l si muze klidne vzit.Zkus vymenit vzduchovy filtr nebo se aspon podivat v jakem je stavu.U me 406 klesla spotreba skoro o 1litr:)Je pravda,ze byl hooodne zasranej:(

[upravil dne 18.9.06 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, u mě spotřeba v průměru 6,5l. Samozřejmě na delší trasy to de ještě níž.

Ale když sem auto používal první měsíc, tak sem měl spotřebu taky kolem 8-9l. Měnili sme svíčky, filtry (vzduch i palivovej) a olej s filtrem a spotřeba šla dost dolů, takže nezoufej. Všechno to vyměň a bude líp.

Jo, taky záleží na pneumatikách širší gumy -> vyšší spotřeba. Podhuštěný gumy -> vyšší spotřeba. V manuálu na megana sem četl, že otevřený okýnka zvyšují spotřebu o 5procent :o))) atd,atd....na spotřebu má vliv spoustu věcí, ale těch 9 litrů je fakt dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

Aluško,nejsem žádnej závodník,ale v neděli Mělník a zpět za 5hodin, celkem 360 km a stačilo mi na to 21 l.Jsou to úplně jednoduchý počty.Jel jse sice s problémama , ale moje spotřeba je taková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOO

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

Aluško,nejsem žádnej závodník,ale v neděli Mělník a zpět za 5hodin, celkem 360 km a stačilo mi na to 21 l.Jsou to úplně jednoduchý počty.Jel jse sice s problémama , ale moje spotřeba je taková.

Tak to máš teda dobré, co jsem spočítala tak ti vyšla spotřeba nějakých 5,8l/100km . Proč já se tedy nedostanu se svým ropákem aspoň pod 5l/100km???? :myslim To by snad mělo jít, ne? Když můžou Oktávky jezdit za 4l/100Km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Tak to máš teda dobré, co jsem spočítala tak ti vyšla spotřeba nějakých 5,8l/100km . Proč já se tedy nedostanu se svým ropákem aspoň pod 5l/100km???? :myslim To by snad mělo jít, ne? Když můžou Oktávky jezdit za 4l/100Km....

Oktavky možná tak SDI jede za 4l/100km ale TDI težko těmhle pohadkám nevěřím... hodně lidi ma TDI co znám a většinou jezdí kolem 6/100km.Možná se pod 5l dostaneš ale to jedeš jak......

[upravil dne 19/9/2006 John]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: John

Původně zaslal: Aluška

Tak to máš teda dobré, co jsem spočítala tak ti vyšla spotřeba nějakých 5,8l/100km . Proč já se tedy nedostanu se svým ropákem aspoň pod 5l/100km???? :myslim To by snad mělo jít, ne? Když můžou Oktávky jezdit za 4l/100Km....

Oktavky možná tak SDI jede za 4l/100km ale TDI težko těmhle pohadkám nevěřím... hodně lidi ma TDI co znám a většinou jezdí kolem 6/100km.Možná se pod 5l dostaneš ale to jedeš jak......

[upravil dne 19/9/2006 John]

A možná s úplně novou (do 50tkm.). Káoš to měl přesně vysledovaný na Oktávce a Passatu, čím víc km natočil tím se zvyšovala spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1,4kou se dá jet za 8-9 úplně v pohodě (když se na ní šlape). Narozdíl od \"vysokoobsahů\" se na něj musí daleko víc šlapat, aby se odhodlal k nějakému strmějšímu rozjezdu. Já začínal jezdit s mym bejvalim BXkem za 7 a končil za 9, jak jsem mu šlapal po krku, aby se měl ke svižné jízdě.

Každopádně výměna oleje, filtrů, svíček a další a další věci, jako jestli nedřou destičky, stav výfukového systému apod. mají na spotřebu vcelku velký vliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...