Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Viskozní spojka


Péťa

Recommended Posts

Původně zaslal: Peta

Tady najdete fotografii viskozní spojky, která byla v poznávačce na 16. srazu v Červeném Kostelci. Můžete mi, prosím, někdo objasnit, k čemu taková spojka v autě slouží :D Dík!

Viskózní spojka je lamelová spojka pohybující se v kapalinové náplni předem stanovených vlastností. Obvykle se používá ve funkci mezinápravového diferenciálu, když vyrovnává otáčky dvou hřídelů. Jakmile jsou jejich otáčky rozdílné, prokluzující lamely zahřejí náplň spojky a ta zvětší svou viskozitu. Díky větší hustotě je unášen také druhý hřídel, který se točil pomaleji. Uf to mi to dalo než sem to vygooglil:D:D:D:D Ale jsem zase o kousek chytřejší:mrk

Takže něco jako chytrá uzávěrka diferenciálu.

[upravil dne 15/9/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ouplnej amatér si dovolím vyslovit domněnku: estli vona neslouží k ovládáni diferenciálu (jakože změnou viskozity uvnitř rotující náplně se otevírá/zavírá mezinápravový diferenciál).

Tak a teď už budu jen čekat, kterej odborník mě ukamenuje! :roll

P.S. Ještě by to mohla být spojka větráku chladiče: http://www.specialturbo.cz/cz/noflash/spojky.php - a teď: babo raď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Jako ouplnej amatér si dovolím vyslovit domněnku: estli vona neslouží k ovládáni diferenciálu (jakože změnou viskozity uvnitř rotující náplně se otevírá/zavírá mezinápravový diferenciál).

Tak a teď už budu jen čekat, kterej odborník mě ukamenuje! :roll

P.S. Ještě by to mohla být spojka větráku chladiče: http://www.specialturbo.cz/cz/noflash/spojky.php - a teď: babo raď!

Doměnka snad správná, tak nás snad neukamenuje nikdo:D:D:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joj vetrak kdyz se kapalina uvnitr spojky ohreje tuhne cim vic tepla tim vic tuha , vrtule prokluzuje vice ci mene zalezi na teplote kapaliny potazmo motoru pokud je motor horky rovnaji se otacky vrtule otackam motoru a chladi na plny kule . vzhledem ktomu jak se pohybuji ceny visko spojek a jak jsou nespolehlive jsem navaril vrtuli rovnou na hridel sice se pri rozjezdu zda podle zvuku ze startuje autobus ale funkci to plni na vybornou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...