Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy 406


MJSytic

Recommended Posts

Mám jen dotázek ohledně brzd na mojí 406. Poslední dobou pozoruju, že mi při slabším brždění auto nebrzdí rovnoměrně. Nebrzdí to plynule (čistě), ale jako by přerušovaně. Jako by to chvilku brzdilo víc, a pak zase míň. Dělá to tedy jen opravdu při lehkým brždění. Nejvíc je to poznat, když jedu hodně pomalu. Pokud brzdím normálně tak to není poznat - auto brzdí výborně, jak WRCéčko:D:super

Chci se zeptat, jestli je to normální a nemám být puntičkář, nebo ...:myslim

Ptám se, protože jste mi loni v listopadu brzdy dělali (nový kotouče - desky) a najel jsem něco kolem 7tis km ...

Předem dík za radu-poradu:)

[upravil dne 3.10.06 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak je to pořád stejný:myslim Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být tím horním uložením tlumičů:nevim

Docela by mě zajímal i názor ostatních, jestli má s tímhle problémem někdo zkušenosti :mrk

[upravil dne 3.10.06 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už začínám mít strach:bojim

Včera jsem jel z práce a vzal jsem to přes teplickou. Ve 120 jsem začal brzdit a volant mi málem utrch ruce!:( Lítal 5cm doprava a zas do leva. Hnad jak jsem sundal nohu z brzdy, tak to přestalo. Stejně tak to nebylo tak intenzivní od 100vky níž, ale cítit to je při každým brzdění...

Obávám se, že je něco špatně, ale co???:nevim

Dnes jsem sundal přední kola, womrknul kotouče a desky. Nikde nic zvláštního nevidím. Kotouče hladký, destičky tloušťka 1cm a jsou pevný a na svým místě :myslim

Co se to děje???:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Tak už začínám mít strach:bojim

Včera jsem jel z práce a vzal jsem to přes teplickou. Ve 120 jsem začal brzdit a volant mi málem utrch ruce!:( Lítal 5cm doprava a zas do leva. Hnad jak jsem sundal nohu z brzdy, tak to přestalo. Stejně tak to nebylo tak intenzivní od 100vky níž, ale cítit to je při každým brzdění...

Obávám se, že je něco špatně, ale co???:nevim

Dnes jsem sundal přední kola, womrknul kotouče a desky. Nikde nic zvláštního nevidím. Kotouče hladký, destičky tloušťka 1cm a jsou pevný a na svým místě :myslim

Co se to děje???:bojim

Možná zvlněný kotouč, někdy se to stane, buď nekvalitní kotouč, nebo může být i z výroby vadnej. Nech si to radši zkontrolovat.

[upravil dne 7/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Nechám, ale asi jen pokud by to bylo v záruce. Resp. s tím pojedu k Vašendům, pokud se na to ještě nějaká záruka vstahuje.:myslim Pokud ne, tak se na to asi vyprdnu pořeším to nějak jinak ...

No hlavně aby ten kotouč nebyl prasklej, to by šlo o hubu.

Dávey bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

To co si popisoval (mlácení volantu při brzdění) by při zvlněných kotoučích mělo být doprovázeno i kopáním brzdového pedálu.

No ono při těch 120 když mi začal lítat volant, tak spolu s ním mi začlo hopsat celý auto, takže ten pedál nemůžu potvrdit ani vyvrátit:(

Ale abych řekl pravdu, tak si připadám teď jako magor:mad: Dnes jsem s tím jel do práce a úplně v poho. Sice jsem to neměl kde nějak moc rozjet, ale v těch situacích předtím (např. dobržďování u semaforu apod.), kdy to bylo cítit, tak teď to brzdilo naprosto normálně a čistě:myslim

Je možný, že by třeba na těch kotoučích byl např. narezlej nějakej bordel (z vnitřní strany, kde na ně není vidět) a to způsobovalo ty vibrace a nepravidelný brždění??? Teď, jako když se to obrousilo a je to OK.:nevim

Na jednu stranu sice teď vypadám, jako úplnej blbec, že hned plaším a otravuju v servisu, i když za ten cca měsíc mi to přišlo už divný... Na druhou stranu bych byl moc rád, kdyby to bylo OK a nepřidělával bych tím Vašendům práci :)

Myslím, že se to definitivně ukáže teď v sobotu. To mám cestu do Jičína, takže po mladoboleslavský to pořádně otestuju. Buď to bude OK, nebo si (doufám, že případně jen já) někde nabiju hubu:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně zaslal: Medvěd

To co si popisoval (mlácení volantu při brzdění) by při zvlněných kotoučích mělo být doprovázeno i kopáním brzdového pedálu.

No ono při těch 120 když mi začal lítat volant, tak spolu s ním mi začlo hopsat celý auto, takže ten pedál nemůžu potvrdit ani vyvrátit:(

Ale abych řekl pravdu, tak si připadám teď jako magor:mad: Dnes jsem s tím jel do práce a úplně v poho. Sice jsem to neměl kde nějak moc rozjet, ale v těch situacích předtím (např. dobržďování u semaforu apod.), kdy to bylo cítit, tak teď to brzdilo naprosto normálně a čistě:myslim

Je možný, že by třeba na těch kotoučích byl např. narezlej nějakej bordel (z vnitřní strany, kde na ně není vidět) a to způsobovalo ty vibrace a nepravidelný brždění??? Teď, jako když se to obrousilo a je to OK.:nevim

Na jednu stranu sice teď vypadám, jako úplnej blbec, že hned plaším a otravuju v servisu, i když za ten cca měsíc mi to přišlo už divný... Na druhou stranu bych byl moc rád, kdyby to bylo OK a nepřidělával bych tím Vašendům práci :)

Myslím, že se to definitivně ukáže teď v sobotu. To mám cestu do Jičína, takže po mladoboleslavský to pořádně otestuju. Buď to bude OK, nebo si (doufám, že případně jen já) někde nabiju hubu:D

Mně to dělalo to samý,co tobě,po výměně kotoučů je to v pohodě. Byly zvlněný a někdy to brzdilo fakt čistě, jindy jsem málem neudržel volant a vibrovalo celý auto :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to odvezl k Vašendům, tak jsem zvědav:nevim Přes víkend jsem to projel po tý mladoboleslavský a je to pořád stejný. ve 140 šlapnout na brzdu, tak mám z rukou vánočku:D

Pokud jsou opravdu zvlněný kotouče, tak bych byl na jednu stranu rád, protože bude stačit to stočení a bude to OK. Na druhou stranu mě to docela překvapuje. Jezdím málo a stylem \"důchodce\", takže jsem měl buď smůlu a nebo mi tam namontovali nějaký no name sr*čky:( který nevydrží, ani normální zátěž...

Teď ještě přemýšlím, jestli se ty kotouče nebudou kroutit dál, i po tom stočení:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Sračky Bendix -)), jiný se prakticky nedávaj, ale to neznamená, že se nemůžou zkroutit, na tom kotouči je výrobce vyražený.....

V poho :D, já to s těma sračkama tak nemyslel, je mi jasný, že tohle v servise neovlivní. Jen mě štve, že to musím odnést vždycky já:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od pondělka je péčko u Vašendů a ...

Kotouče budu mít údajně nový - záruka byla výrobcem, resp. dodavatelem dílů uznána, takže max. spokojenost :potlesk

Bohužel mi byla zjištěna, jakási vůle někde ve třmenech, nebo co - moc tomu nehovím, a proto mi byla doporučena výměna této vadné součástky.

Bohužel při mé smůle jaksi součástka z druhovýroby nepasuje (origo díl stojí těžký prachy), tak došlo na nějakou úpravu na soustruhu, která se momentálně ještě řeší ...

Tak jsem z toho \"wolaký zmetený\":o

Snad to dobře dopadne:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vše je vyřešeno. Jsem naprosto spokojen. Došlo k úpravě původních \"čelistí\" dá li se tomu tak říct, dále k výrobě nových vodících čepů a samozřejmě k výměně kotoučů.

Auto teď brzdí luxusně a naprosto v klidu:super

Všem zúčastněným děkuji za spolupráci:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Vrácím se k tomuto příspěvku, protože uběhlo zhruba půl roku - najeto cca 5000 km a jsem tam, kde jsem byl před výměnou. Opět to při rychlosti nad 80km/h háže s volantem, jako blázen ... Tak už začínám mít depku:(

Nechápu čím to může být? Neumím brzdit? Jezdím snad jako závodník, že se mi kotouče zvlní už po 5tis. km?

Nevím?:myslim

Co mám dělat?

P.S. Vím, že sem od Vašendů skoro nikdo nechodí, tak zkuste poradit někdo jiný ... Díky:roll

[upravil dne 9.7.07 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl včera u Vašendů a ...

"F*ck you man" :(

Takže si nějak už musím poradit sám ...:bojim

Vyměnit komplet brzdiče, jak mi bylo navrženo se mi zdá trošku moc ... :nevim

Já totiž nepotřebuju vyměnit, ale opravit ...

[upravil dne 12.7.07 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...