Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přišel jste už někdo o body???


Medvěd

Recommended Posts

Původně zaslal: boltn 406

Původně zaslal: Garfield

Tak si tak maně vzpomínám na Costa Ricu, kde před nějakými 9 lety šlo měření policejních radarů dokonce k ústavnímu soudu. A soud rozhodl, že skryté měření je nezákonné. Od té doby tam mají policisty měřící rychlost pouze z dálky dobře viditelné, ruku s laserovou pistolí namířenou k silnici. Schovávat se nesmějí. Škoda, že když už naše země stejně přebírá mnoho a mnoho věcí z ekonomického a politického života Latinské Ameriky, tak zrovna tohle nepřevzali... :roll

to by stejně nepomohlo. co mám zkušenosti tak lidi jedou rychle i když je policejní auto vidět na 300 m.:nevim

To už je potom uáleží na každém řidiči a bude to každýho blbost, když ho změřej přesto, že je viděl na půl míle dopředu. Byl bych tak ypro, aby to dělali \"veřejně\" a ne bejt schovaný jako \"cikáni za pařezem\". Kor městský s těma svejma přenosnejma se vždy schovávaj za 30tky a jdou na lo, na místech, kde je ta 30 důkležitá v ranních a dopoledních hodinách kvůli školákům, ale naši \"čerstvě pravomocní\" muži zákona považují za nejdůležitější tam měřit v 9 večer, kdy se tam žádné dítko neoběví, páč už všechny spěj...:grr

Dává to smysl:myslim Rozhodně to není kvůli bezpečnosti, ale přivýdělek do městské a státní pokladny...:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: TiborTeam

Jak tak koukám, tak v těch bodech nikdo němá přehled :bojim ani já :aut

Tak se zeptám ....

Policajti nám dávají nebo berou body ???

Většinou sleduju spojení \"řidič přijde o xx bodů\"

Kde máme informátora z Plzně ? :mrk

Tady jsem :papa

Rád ti odpovím: body se přidělují (jde o trestné body), tudíž je nesmysl, když někde řeknou že ti sebrali body, ale to bych ani tak neřešil, jde jen o slovíčkaření. Policista ti žádný bod nemůže přidělit (sebrat), k tomu nemá oprávnění. On ti dá pokutu (když nesouhlasíš napíše oznámení) a poté to posílá na příslušný odbor magistrátu. A až ten se zabývá bodovou agendou-samozřejmě zákon jim nařizuje za co mají dát ty body a kolik,ale v případě oznámení to přešetřují a můžou od postihu ustoupit.

K tomu že je Kryštof: v televizi to pojali jako že je to něco mega a celorepublikový,ale kolik hlídek jste potkali?-spíš bych to upřesnil, že jde sice o akci většího rozsahu,ale účastní se jí jen některé okresy. Např. Praha do toho šla masivněji, třeba Plzeň se těchto akcí zpravidla moc nezúčastňuje, pokud jim to není přímo nařízeno. Radši se věnují běžnému výkonu který má větší smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: orgacek

To Tiborteam: Body se ti odecitaji, k vseobecne diskuzi ve meste se to da ale ta dalnice jak rikate na nove D5 bych dal klidne limit 180km/h, ale kdyz se podivam na stav D1 tak tech 130km/h je docela rozumnych ikdyz proti 150km/h bych taky nebyl.Body mam vsechny.

Tak právě naopak-oficiálně se ti body přidělují....jde totiž o trestné body. O odečítání lze tedy mluvit jen v případě že nějaké bodíky máš a pak jezdíš slušně a tudíž ti nějaký ten trestný bodík po roce umáznou.

Každý začíná s nulou a může došplhat do onich 12 bodů (možná prosadí navýšení na 18)

[upravil dne 14/9/06 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: simas

no ja dostal pokutu 200kc za sjetou pneumatiku na privesnem voziku a rikal mi ze dnes to bude bez ztraty bodu. Auto mi kontroluji pomalu kazdych 14 dni a nikdy na nic neprisly. Ted jsem jel ale s vozikem tak konecne na neco prisly. No a to me jeste odstavovaly na zastavce a to by me zajimalo jestli vubec muzou udelat, jelikoz na zastavce se zastavit nesmi.

Rád ti podám vysvětlení-pokyn policisty je nadřazen dopravnímu značení (to bys ale měl znát,to se učí v autoškole:myslim), tudíž tě mohou zastavit i na té zastávce. A dokonce je to i z interních aktů doporučováno využívat takovýchto možností na pozemní komunikaci (zastávky, odstavné pruhy...), jelikož pokud naleznou problém,který by již tobě nedovoloval dále pokračovat v jízdě (alkohol, technický stav...) vozidlo bude odstaveno na místě, kde netvoří překážku silničního provozu.

Za ty dvě stovky buď rád, mohlo to být až 2000,- Kč. Body za technický stav lze přidělit ale musí to být závada která bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu - tyto případy jsou sice interně vypsány,ale v praxi si tuto hranici určuje sám policista a pro jednoho můžou být sjeté pneu ohrožující a dá ti bodíky a pro jiného to ohrožující není a bodíky nedá. Ale dosud jsem se setkal ,že v tomto směru se dávají bodíky jen za úplné technické katastrofy. Ale je pravda, že za sjetou pneu už jsme udělili-ale to bylo kamionu a měl všechny pneu na tahači jako Michael Schumacheer asi vás napadne, jak mu to brzdí při trochu mokru s plným návěsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

Ještě jsem neměl to štestí .

Medvěd : zajímalo by mě kam píšou ty body ? zářezy do řidičáku a jak zjistí kolik už máš bodů? :D:myslim , nějak jsem se o to zatím nezajímal

[upravil dne 13/9/2006 raspa]

bodi ti policie nepíše, ta to jen posílá na patřičný odbor dopravy a ta ti ty body zapíše do počítače, policajt te jen informuje o návrhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám taky zatim všechny a to předpisy(rychlost)moc,spíš vůbec nedodržuju.ale kdyby mě čapli tuhle neděli jak sem si to mastil po silnici č11 z Vamberka na Hradec Kr.220km/h tak mi asi seberou rodnej list.zkoušel sem maximálku nooo....a zjistil sem že to jede víc než je na tacháku...mazec jako

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: boltn 406

to by stejně nepomohlo. co mám zkušenosti tak lidi jedou rychle i když je policejní auto vidět na 300 m.:nevim

v kostelci naopak brutalne zpomalovali, a nekterym z projizdejicich (ne ucastniku srazu) namerili celych 42km/h... pro ty, co tam nebyli - limit je v tech mistech 80km/h a je tam rovina....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: boltn 406

to by stejně nepomohlo. co mám zkušenosti tak lidi jedou rychle i když je policejní auto vidět na 300 m.:nevim

v kostelci naopak brutalne zpomalovali, a nekterym z projizdejicich (ne ucastniku srazu) namerili celych 42km/h... pro ty, co tam nebyli - limit je v tech mistech 80km/h a je tam rovina....

to se neděje jen v kostelci, ale i v brně a pak se tvořej brutálni zácpy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a hlavně když pak někde dojedete kraba(důchodce)se škůdkou kterej jede po městě 30 km/h místo 50 a nebo mimo město 60km/h místo 90.můžete na něj troubit jak kkti a on nezrychlí a ani se neuhne ke kraji.těm by měli zbírat papíry a zdržování provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

a hlavně když pak někde dojedete kraba(důchodce)se škůdkou kterej jede po městě 30 km/h místo 50 a nebo mimo město 60km/h místo 90.můžete na něj troubit jak kkti a on nezrychlí a ani se neuhne ke kraji.těm by měli zbírat papíry a zdržování provozu.

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je teda pravda, že to co občas vidím předvádět důchodce, je opravdu vrchol. Zrovna minulý týden jsem jel po Praze vedle důchodce, já v levém pruhu, on v pravém a přijíždíme ke křižovatce, kde skočila červená. Já jsem jenom sundal nohu z plynu a plynule jsem dobrzdil protože ta červená se rozsvítila když jsme byli od křižovatky hodně daleko. A co myslíte důchodce?!? Prostě jel dál, jako by se nechumelilo. Ta červená tam svítila už dobrých 5-7s, což je hrozdně dlouhá doba. Podle mě ten semafor vůbec neviděl. Z prava přijížděla tramvaj, kterou ten důchodce minul fakt těsně. Prostě to byl klasický brejlatý dědek tak kolem 80ti s nablýskaným favoritem. Nad tím by se měl někdo zamyslet a těmhle lidem zakázat řídit. 5ešil bych to zdarvotními prohlídkami, nikoliv věkovou hranicí. Někdo v 50ti má tak špatný zrak i sluch že je to na pováženou a někdo i v 80ti je jak rybička. Prostě tvrdé zdravotní testy a bylo by to. Není to tak dloho, co i na NOVě ukazovali bouračku, kdy důchodce vjel do portisměru a zabil se při čelní střetu. Sám policista tam vyprávěl, jak příčinou nehody byl mimo jiné věk řidiče. Teď si vemte, že pojede proti němu vy s rodinou v autě a on Vám zabije dítě. Prostě je to hazard a měl by s tím někdo něco udělat!!! :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Medion: ještě jsem chtěl dodat, že je naprosto jasné, že nezrychlí, protože ta rychlost už by sahala za rámec jeho reakcí a schopností. On prostě není schopen jet 90km/h protže by nebyl schopen včas reagovat na případnou situaci, takže radši jede 60km/h což je na hranici jeho zvladatelnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

5ešil bych to zdarvotními prohlídkami, nikoliv věkovou hranicí. Někdo v 50ti má tak špatný zrak i sluch že je to na pováženou a někdo i v 80ti je jak rybička. Prostě tvrdé zdravotní testy a bylo by to. Není to tak dloho, co i na NOVě ukazovali bouračku, kdy důchodce vjel do portisměru a zabil se při čelní střetu. Sám policista tam vyprávěl, jak příčinou nehody byl mimo jiné věk řidiče. Teď si vemte, že pojede proti němu vy s rodinou v autě a on Vám zabije dítě. Prostě je to hazard a měl by s tím někdo něco udělat!!! :grr

To už přece je. Každý řidič starší 60 let musí mít u sebe „Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel“. Na požádání se jím musí polici prokázat. Jenže víme, jak se to tady dělá - doktor si nedovolí to někomu nenapsat. Prostě bordel, jako ve spoustě dalších věcech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

A co takhle už to nosit od 18 každej rok? Nebo lépe každej půlrok :D:D

Možná už od dětství - nemáš posudek, nesmíš sednout na tříkolku. ;)

Jasně, není problém v právních normách, problém je ve vynucování práva - od 60-ti stačí, ale musí se to opravdu kontrolovat a nesmí se tohle potvrzení psát jen podle ksichtu, nýbrž po skutečně pečlivé zdravotní prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím moc jak si to představujete s tou rychlostí na dálnici,kdyby se mohlo jezdit 160 a víc.Dám příklad,pojedu s udejchanou fabiej 1,4mpi z připojovacího pruhu na dálnici,zařadím se mezi kamiony,pojedu 90-100,budu je chtít předjet,šlápnu na plyn fabka bude brutáně akcelerovat že kamion budu předjíždět minutu a zatím mě někdo spraží zezadu ve 160ti....jen si to skuste,mě se to teda moc nezdá,viděl bych to optimálně tak na 140...kdyby tady byli 3pruhy,tak je to o něčem jiným...jinak body mám zatím všechny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...