Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aky pouzivate operacny system?


skupko

Aky pouzivate operacny system?  

  1. 1. Aky pouzivate operacny system?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Ventil

Doma: M$ Windows 2000 Profi a SuSE Linux 9.3+KDE

V praci: Sun Solaris (8 az 10) a SuSE Linux 7.x, 8.x, 9.x a Novell Linux 10 (jak na kterem serveru)

Vyzera to, ze mas celkom zaujimavu pracu....;) Uvazujem, kde (v akej oblasti) by tak mohli byt zatazeny na *nix....:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

Co kdybyste hlasovali v anketě pro všechny systémy, který používáte. Vypadá to, že anketu přehlížíte - je na vršku stránky.

Anketa je na h***o... Hlasovat se da pouze pro jeden jediny OS a pokud sou v tomto vlakne prispevky lidi z \"branze\", pak kazdy dela minimalne na 2-3 OS. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ventil

Původně zaslal: pepino1

Co kdybyste hlasovali v anketě pro všechny systémy, který používáte. Vypadá to, že anketu přehlížíte - je na vršku stránky.

Anketa je na h***o... Hlasovat se da pouze pro jeden jediny OS a pokud sou v tomto vlakne prispevky lidi z \"branze\", pak kazdy dela minimalne na 2-3 OS. :myslim

:myslim no možná by mělo být v anketě spíš \"kolik OS používáš?\" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

Původně zaslal: Ventil

Doma: M$ Windows 2000 Profi a SuSE Linux 9.3+KDE

V praci: Sun Solaris (8 az 10) a SuSE Linux 7.x, 8.x, 9.x a Novell Linux 10 (jak na kterem serveru)

Vyzera to, ze mas celkom zaujimavu pracu....;) Uvazujem, kde (v akej oblasti) by tak mohli byt zatazeny na *nix....:super

Jo, zajimava je :D

Nestezuji si a navic takove prostredi se jen tak v CR nenajde.

Pouzivaji se i nejake Windows servery, ale uplne minimalne (jednotky kusu) a ja nespravuji ani jeden z nich - Wokna nebyt ma kobyla. Prevazna cast (cca 150 serveru) jede na Solaris a na desitkach serveru jede SuSE(Novell).

A kde delam? Samozrejme v IT :D A spolecnost? Zkus si tipnout. Poradim je to spolecnost s nejrozsahlejsi datovou siti v CR (dokonce jsme museli nektere uzly zrusit, protoze se nenasel datovy poskytovatel, ktery by do techto lokalit chtel investovat prachy a privest tam pozadovanou technologii).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

No, říká se, že stabilita a výkon systému se velmi dobře pozná při grafickém zatížení. Dělám grafiku na XP Proffesional a naprostá spokojenost. Kdyby měl ale MAC lepší cenovou politiku, asi bych neváhal a celé studio vybavil MAC OS X :)

No to já ne :D , i když MAC už taky pojede Intel a Win, stejně jsou to avandgardní plečky :)

Někomu se můžou alespoň líbit, pro mě sou ještě navíc hnusný.

Jistě je to otázka vkusu, nebo nevkusu každého soudruha... brrr.

drahý, pomalý, než to konečně naběhne... eh, co na tom kdo může vidět, kromě hustý alternativy nechápu. Jo před X lety, když měli jediný barevný profily a řešení pro tisk, to bylo něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

Začínal jsem na Suse distribuci linuxu, teď pracuju víc na Ubuntu...

Windowsáci, nenechte se do linuxu tlačit. Pracoval jsem spokojeně na windowsech a linux zkoušel jen ze zvědavosti. Postupně jsem přestával tápat co kde najdu, ale když jsem nevěděl kudy kam, vracel jsem se k widlím. Teprve časem jsem zjistil, že programy, který používám, jsou i pro linux, jen maj jinej název, maj větší možnosti a nescháním pro ně seriová čísla nebo cracky. V linuxu mě neotravuje modrá obrazovka nebo hláška o odeslání informace o chybách, nepotřebuju antivir ani tlačítko reset. Ale kdyby mi tenkrát windows někdo přehrál linuxem, nikdy bych na něj nepřešel.

Jste-li zvědaví jako tenkrát já, nechte si linux od někoho nainstalovat ( nejnovější verzi) a poznávejte. Ovládání je naprosto intuitivní, podobně jako kdybyste vyměnili svoji 306 za 307. Po čase si řeknem, v čem se vám jezdí líp. :D

No a teď tu o krtečkovi, tu mám taky moc rád.

Pravidelně zkouším nové distra linuxu.. NIC. Jo, je to mnohem lepší , než to bylo, ale pořád k ničemu.

Konečně je to tedy použitelné na desktop, pro BFUčka, ale za jakou cenu.. :(

Kromě situace, kdy ti odejde železo nemáš na dobře sestavenym počítači s dobře nainstalovanejma Win, žádnou šanci zahlédnout modrou obrazovku, leda by sis jí nastavil jako spořič. Hlášení o chybách se dá vyhodit, ostatně na Linuxu si aplikacer ustele každou chvilku a v mnoha případech se za to omlouvá, nebo chce dokonce přebalit a informavat autora..

Což je tedy to samé, jako hlášení o chybách, akorát by to člověk musel udělat ručně.

Problém se sériovými čísly je taky nesmysl.. kdo ti brání si dát na WIn OpenOffice,Firefox,GIMP a moře dalšího GPL softu ?

V tom, co si říkal nebyl ani kousek pravdy, samé pohádky a nesmysly. Než se normální distro linuxu rozhoupe k akci a naběhnou Xka, tak v XP dávno pracuju. Moře věcí namaj vůbec dořešený, na spoustu HW nejsou vůbec ovladače... přes veškerou snahu je nastavení značně nekonzistentní..

Linux je dobrá věc, to ano, ale na stanice ho používají převážně šílenci. Uvažoval sem i o tom, že hodim do firem, kde dělám správu třeba SuSe 10 EV... nastavim nějakej desktop podobnej Woknům, stejně lidi klepou jen na ikonky na ploše a bude.. jenže je to moc práce a věci, které na tom stejně nepořešim..

možná to někde přece jen zkusim, ale 3500 za licenci na XP PROčka... šup do domény a svatej pokoj.. to mi za ty prachy stojí, zvlášť, když nejsou moje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ventil

Původně zaslal: pepino1

Co kdybyste hlasovali v anketě pro všechny systémy, který používáte. Vypadá to, že anketu přehlížíte - je na vršku stránky.

Anketa je na h***o... Hlasovat se da pouze pro jeden jediny OS a pokud sou v tomto vlakne prispevky lidi z \"branze\", pak kazdy dela minimalne na 2-3 OS. :myslim

No inu anketu som nevedel zadat :P...sa neda hlasovat viackrat? Priznam sa, ze som to neskusal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

Původně zaslal: Ventil

Anketa je na h***o... Hlasovat se da pouze pro jeden jediny OS a pokud sou v tomto vlakne prispevky lidi z \"branze\", pak kazdy dela minimalne na 2-3 OS. :myslim

No inu anketu som nevedel zadat :P...sa neda hlasovat viackrat? Priznam sa, ze som to neskusal.

Vícekrát se hlasovat nedá. Stačí však, aby hlasující pojal otázku jako \"Aky prevazne pouzivate operacny system?\" a potom nemusíme řešit úroveň ankety. ;)

BTW: tyhle socio-demografický průzkumy jsou \"úžasný\" - co za téma chystáš dál? Třeba: \"Červený nebo bílý\"? :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejej, to jsem moh čekat, že někdo začne bránit windows jak o život, ale proto jsem napsal - nenechte se do linuxu nutit. Tahle debata je o tom, jaký systém používáš, ne který je lepší. Prošel jsem si dějiny windowsu už od 3.10 až po dnešní, jak desktopy, tak servery a vím o čem to je. Nemám s windowsama jen negativní zkušenosti, ale díky mé práci se setkávám převážně se zavirovanejma a zbořenejma. Vím, že je to minimálně 90% zásluha uživatele, ale tohle na linuxu neznám. Píšeš, že se daj ve windows zakázat hlášky, ale podobně najdeš v linuxu spousty nastavení, který Ti ulehčej práci. Nejsem žádnej placenej propagátor nebo štváč proti Microsoftu, ale několik návštěv LinuxExpa v Praze mi ukázalo, že linux je opravdu plnohodnotnej eqvivalent windowsů a ve spoustě možností ho i předčí. A ještě jednou říkám - místo průkopnictví na vlastním pc zkuste kouknout na nějakej komp nebo síť, kterou instaloval někdo, kdo o tom již něco ví. Je dobrý vidět linux \"v plný parádě\" třeba včetně 3D her. Na vlastním PC doporučuju instalovat linux jako druhý systém (dual boot). Můžete se tak rozhodnout, zda-li naběhnou oblíbená okýnka nebo linux.

A systémy, který udržuju doma, v práci nebo u zákazníků -

Novell server 4.10

DOS, WIN98,WINME,WINNT,WIN2000,WINXP,W2003

Linux - Suse 8.x,9.x.10.x, Ubuntu 6.06, Slackware, OpenWrt

Napsáno a odesláno z Ubuntu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

No a teď tu o krtečkovi, tu mám taky moc rád.

Pravidelně zkouším nové distra linuxu.. NIC. Jo, je to mnohem lepší , než to bylo, ale pořád k ničemu.

Konečně je to tedy použitelné na desktop, pro BFUčka, ale za jakou cenu.. :(

Kromě situace, kdy ti odejde železo nemáš na dobře sestavenym počítači s dobře nainstalovanejma Win, žádnou šanci zahlédnout modrou obrazovku, leda by sis jí nastavil jako spořič. Hlášení o chybách se dá vyhodit, ostatně na Linuxu si aplikacer ustele každou chvilku a v mnoha případech se za to omlouvá, nebo chce dokonce přebalit a informavat autora..

Což je tedy to samé, jako hlášení o chybách, akorát by to člověk musel udělat ručně.

Problém se sériovými čísly je taky nesmysl.. kdo ti brání si dát na WIn OpenOffice,Firefox,GIMP a moře dalšího GPL softu ?

V tom, co si říkal nebyl ani kousek pravdy, samé pohádky a nesmysly. Než se normální distro linuxu rozhoupe k akci a naběhnou Xka, tak v XP dávno pracuju. Moře věcí namaj vůbec dořešený, na spoustu HW nejsou vůbec ovladače... přes veškerou snahu je nastavení značně nekonzistentní..

Linux je dobrá věc, to ano, ale na stanice ho používají převážně šílenci. Uvažoval sem i o tom, že hodim do firem, kde dělám správu třeba SuSe 10 EV... nastavim nějakej desktop podobnej Woknům, stejně lidi klepou jen na ikonky na ploše a bude.. jenže je to moc práce a věci, které na tom stejně nepořešim..

možná to někde přece jen zkusim, ale 3500 za licenci na XP PROčka... šup do domény a svatej pokoj.. to mi za ty prachy stojí, zvlášť, když nejsou moje :D

Sup do domeny s group policy Linux a je pokoj...:)

S viacerymi vecami, co pises nemozem suhlasit. Linux ma buducnost a viacere \"velke\" spolocnosti uz pri vyvoji HW myslia aj na ovladace pod Linux (aj ked niekedy iba propiertarne a nie OpenSource). Napr. mne na Linuxe nefunguje snimac odtlackov prstov, pretoze ovladac nanho je iba pre Windows a citacka kariet funguje iba ciastocne, iba pre niektore karty (2 druhy z 6 podporovanych)...ale pracuje sa na ovladacoch a mozno raz...ale ani jedna z tychto veci mi neprekaza a Linux je moj default OS na NB, aj ked na nom mam oficialne Windows XPHome. :roker

Ak by si chcel nieco velmi podobne oknam, tak by to mohlo byt IceWM...ten je \"kvazikopia\" plochy Windowsov.

S tym nabiehanim nemas pravdu zase Ty, pretoze mne nabehne Linux minimalne tak rychlo ako WindowsXP (urcite je to menej ako 1 minuta od stlacenia gombika POWER ) :aut:D

Ale na druhu stranu davam za pravdu. Linux pre zaciatocnika (nauceneho na Windows) je trapenie, pretoze jeho koncepcia je uplne odlisna od Windows, nastastie nova verzia Gnome je uz myslim dost blbuvzdorna.

Tot vsjo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...