Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna kotoučů


MJSytic

Recommended Posts

Tak mladý na 106 II 1.0 33kW (nebo kolik ten nejslabší motůrek má) začalo při brždění trošku vybrovat celý autí. Čím se jede pomaleji, tak je to házení intenzivnější - znatelnější. Auto jinak brzdí v poho, ale když se třeba dobrzďuje u semaforu, tak je to jak jízda přes boule :D Mrknul jsem na kotouče, desky a bude to potřebovat vyměnit (napravo ten kotouček i trochu hází).

Chci se jen zeptat, jestli to zvládnu vyměnit doma, nebo to musí do servisu. Jak všichni známe, tak všude si přidají ke každýmu dílu 1-2 stovky a v konečném součtu je v tom člověk za litr na víc:( Což mi přijde při cenách kotoučů a destiček na tohle vozítko, jako zbytečnej luxus... Máte někdo zkušenost s výměnou?

[upravil dne 10.9.06 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělal sem to nedávno, kotouče a desky stačí obyč z auto kelly od firmy starline, každej řekne, že by to nedal na auto ani omylem, ale na takovýho prcka stačej bohatě

sundej brzdovej třmen, povol zajištovací šroubek kotouče a zklepni kotouč dolu, občas se stane že zarezne a je potřeba většího násilí, hlavně si zapamatuj jak to bylo pohromadě abys to potom dal do kupy

jinak je potom potřeba před nandáním destiček zatlačit pístek třmenu

je to jako sebrat malýmu dítěti lízátko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK chlapáci, díky za info:super Jsem rád, že tam není žádná záludnost. Dělal jsem to jen na \"šádyně\", co jsem měl předtím. U 406 jsem si to nechal vyměnit:aut

Teď mi ještě prosím poraďte, jestli se tam má pak něco ještě po rozebrání vyměnit? Počítám, že koupím kotouče, desky a takovou tu montážní sadu, kde jsou nový \"čepy\" a \"pružinky\", co drží desky ve třmenu.

Ježtě bych poprosil o kontrolu, zda jsem správně zvolil (koukal jsem do AKelly - mám to blízko):

Brzdový kotouč FERODO FEDDF132 (2ks)

Brzdové destičky, sada starline BD S156 (mají je skladem, tak proto)

Příslušenství FERODO FE FBA477

[upravil dne 11.9.06 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarek pane.... kotouce schvaluju, ale desticky bych bral ATE ci Ferodo Target... Icery jsem mel a vydrzely cca 22t km.... teda, nesetrim je, ted mam ATE, maji cca 17t a jsou naprosto v pohode... jinak... Icery pri zahrati smrdely jak .... :-) ale je to o pristupu k brzdeni, nekomu treba vydrzeji :-) Jinak nejdrive bych se mrknul na desticky primo na aute, co tam je zac, ja mam komplet predni brzdice z 206 s ABS ... oni se s tim frantici moc neparaji, co bylo, to dali... je to origo z fabriky. J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

...

Teď mi ještě prosím poraďte, jestli se tam má pak něco ještě po rozebrání vyměnit?

...

[upravil dne 11.9.06 MJSytic]

Nezapomeň vyměnit šrouby, teda jestli je to u 106ky takhle dělaný a taky vyměnit ty \"zakousávací\" podložky, co jsou pod hlavami šroubů.

A bodlo by šrouby v závitech zalepit spec.lepidlem (je drahé) jak se to dělá originál, ale když to po nějaké době případně zkontroluješ, tak akorát dotáhneš šrouby a bude... (oni si ty podložky třeba sednou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na to právě koukal a ty pružiny jsou celkem OK, ale ty čepy jsou dost orezlý, tak bych je dal radši nový...

Co se týká destiček, tak jsem zvolil ty, co mají skladem. Jinak na autě je vše myslím od ATE....

Když budou mít nějaký kvalitnější, tak je koupím. Pokud to tam mladý vydrží 20tis, tak budu spokojenej. Ona najezdí tak 5tis za rok :D

Co se týká tý výměny, tak bych právě potřeboval poradit od někoho, kdo ví na 100%, jak to tam je, abych něco nezanedbal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...