Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepání dovolantu a brzd.pedálu


Medion

Recommended Posts

Původně zaslal: Medion

ať si myslí o stáčení kotouču kdo chce co chce,ale přeci když dáte nový desky na nerovnej kotouč tak to brzdí úplně na pič... a nový desky se na tom nerovnym kotouči akorát zase zkurvěj.tak pak přetočim kotouče a zase v poho.zbytečný vyhazovat 1300kč za nový

Jesně prachy do brzd sou vždycky zbytečně vyhozený.

Ptám se .. Proč je saktra kotouč tak zubatej ?

že by někdo chytře nedal nový desky včas, aby ušetřil, nebo kupuje šuntský desky, nebo snad po tom hamtá jako prase ?

Je to málo, neřešim, je to hodně, koupim nový kotouče a neřešim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Pro provoz na silnici mi přijdou víc nebězpeční ti magoři, co mají všechno nový a jezdí jako prase, než pár lidí co zarovná kotouče.

Dělalo se to a dělat se to bude. To že postupně se zvyšuje technická úroveň aut, neznamená že tadle operace bude nadpřirozená.

Jen aby pak Vector Rebikovi nenapsal, že páchá zvěrstva a opravuje auta - všechno jsou to vraky a pryč s nima ze silnice, kupte si nový ;)

Medion: Buď fakt opravdu trochu ty kotouče hážou, nebo při montáži jsi špatně očistil rez. Mám na vrtačku čelní smirek na suchý zip, krásně očistím dosedací plochu v kotoučích i na náboji. Krásně to sedí a je to vystředěný.

Ještě se zeptám, jak to šlo stáhnout ty kotouče? Nedělá to po noži strženou strukturu na povrchu kotouče? Většinou se špatně stáčejí, respektive to vede k nevyhovující povrchové úpravě. Je hrubá, bere desky a velice rapidně se snižuje vrubová houževnatost kotouče, náchylné na lokální praskliny.

Jako profík od řemesla, jakým nožem a otáčkama jsi to dělal?

Chlapče, já mu nic psát zřejmě nebudu, protože A) K tomu nemám důvod B) bych mu to mohl říct, až ho uvidim C) by to nic neřešilo.

A teď k tomu kotouči, existuje způsob, jak třeba na dálnici kotouč zkusit prohřát a srovnat, hledej a nalezneš.

Obrábění vyžaduje znalost toho materiálu a jak jistě víš, kotouč se nejen zvlní, ale může se i natáhnout. Pokud ho pak obrobíš do roviny, vznikne sice rovná věc, ale s proměnnou pevností a vnitřním pnutím. Musíš dávat pozor na moře věcí a hlavně ze starého nové nevyrobíš. A ještě zamyšlení \"Dobrý soustružník má tolik práce, že nemá na blbosti čas a špatnému to dělat nenechám.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že by se Vectorovy příspěvky měly archivovat a vydat v elektronické podobě pod samostatným odkazem na hlavní stránce v ucelených dílech. Už jen ten familierní začátek stojí za to. Zřejmně asi nějaké nové oslovení spoluganxta, yeah, ve Stínadlech, či v táboru Kočičí pracky nigga yeah?

Určitě by si to sposta lidí přečetlo a pak i z nostalgie připomělo. Dobrá věc si zaslouží patřičný prostor a pozornost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otáčky musej bejt akorát,záleží na průměru kotouče na rychlosti posuvu to musíš zkusit aby kotouč nevybroval a kudlu klasickou levou a pravou protože kotouč musíš stáčet na jedno upnuti a po stočení ja povrch normalně hladký.táta má doma dílnu takže si to dělám sám a v klidu,prostě žádnej spěch jeden kotouč trvá cca 1 hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych taky napsal něco k tématu a nevyráběl tu jen familientní oslovení, která sem někdy nevymyslel sám, ale třeba „chlapče“ používá velmi často HICS 

Je skutečně předepsaná boční házivost kotouče, která ovšem v žádném případě neslouží k odhození destiček od kotouče, ale která se nesmí překročit a kdy je třeba kotouč vyměnit.

Nejčastější konstrukce brzd va Peugeotech je tzv. plovouci třmen. Oddálení destiček od kotouče se děje zpětným pohybem pístku a manžety v řádech desetin milimetru. Další faktor, který zamezuje doteku desky a kotouče je mezní vrstva vzduchu,která se vytvoří nad rotujícím kotoučem.

Důvod, proč se desky nevracejí a proč mohou pískat bývá ten, že nějaké prase při montáži neočistilo boční plochy v brzdičích, po kterých se desky pohybují. Tyto dosedací plochy je vhodně nějak ošetřit, aby se v nich deska mohla pohybovat. Dalším důvodem může být příliš měkká směs desek, kdy se tvoří velké množství prachu, který se usazuje ve třmenech a brání správné funkci brzd.

Doteku desky s kotoučem se často neubráníme v prudších zatáčkách, a pak je rozhodující, jestli je směs skutečně kvalitní a nepíská díky svému složení.

Jsou prostě materiály, které při přibrzdění pískají….

Kotouče se při výrobě k odstranění vnitřního pnutí prohřejí a nechávají pomalu chladnout, to se děje ve specielní peci, aby byl kotouč prohřán stejnoměrně, do hloubky a jen na odpovídající teplotu. Některé firmy kotouč povrchově neupravují, jiné ano, každopádně je nutné jej zajet (kromě některých závodních) a upravit tím nejen dosedací plochy podle destiček , ale tepelným namáháním vytvořit povrchy, které jsou pro práci brzdového systému ideální.

Existuje i plovoucí uložení brzdového kotouče, které má eliminovat rozdíl v tlaku na jedné a druhé straně kotouče. Dotek desky s kotoučem nemusí být vždy nežádoucí, například BMW používá na některých nových modelech, systém, kdy se při náznaku brzdění přiblíží desky ke kotouči na kontaktní vzdálenost elektronicky a zmenší tak prodlevu brzd, nebo se odstraňuje mezní vrstva vody za deště dotekem desky. (vrstvička vody mezi kotoučem a deskou se při prudkém brzdění změní ve vodní páru a …) Kotouče se drážkují právě kvůli odvodu vody a nečistot.

Myslím, že sem se rozepsal dost, tak zas někdy jindy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Pro provoz na silnici mi přijdou víc nebězpeční ti magoři, co mají všechno nový a jezdí jako prase, než pár lidí co zarovná kotouče.

Dělalo se to a dělat se to bude. To že postupně se zvyšuje technická úroveň aut, neznamená že tadle operace bude nadpřirozená.

Jen aby pak Vector Rebikovi nenapsal, že páchá zvěrstva a opravuje auta - všechno jsou to vraky a pryč s nima ze silnice, kupte si nový ;)

Medion: Buď fakt opravdu trochu ty kotouče hážou, nebo při montáži jsi špatně očistil rez. Mám na vrtačku čelní smirek na suchý zip, krásně očistím dosedací plochu v kotoučích i na náboji. Krásně to sedí a je to vystředěný.

Ještě se zeptám, jak to šlo stáhnout ty kotouče? Nedělá to po noži strženou strukturu na povrchu kotouče? Většinou se špatně stáčejí, respektive to vede k nevyhovující povrchové úpravě. Je hrubá, bere desky a velice rapidně se snižuje vrubová houževnatost kotouče, náchylné na lokální praskliny.

Jako profík od řemesla, jakým nožem a otáčkama jsi to dělal?

Nejak nechapu, co s tim mam spolecneho??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jasný,já měl to samý,jak sem brzdil tak se mi rozkmital volant a cejtil jsem i nějaký bouchání do pedálu.Než jsem jel na dovolenou šoupnul jsem svýho Pažouta do servisu ať mi zkontrolujou celej předek a mrknou i na čepy řízení.Vyměnili mi kotouče a destičky a od tý doby mam pokoj.? Je to uplně v klidu.Když jsem pak viděl ty starý kotouče a destičky tak sem koukal jak blázen,na tom jednom byly už jenom dva milimetry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rebiku, v pohodě, vše je v klidu, jen zase taková teoretická konstrukce lidí co zase teoretizují a mají potřebu \"být všude\".

Téma jestli stáčet kotouče, samozřejmně jako krajní řešení.

Rozlišoval bych stažení kotouče na soustruhu za účelem dosažení rovných a rovnoběžných ploch, ne jen slícování destiček (starých, či nových) na kotouč a napálení materiálu destiček na kotouč. Pokud má kotouč drážky tak bržděním na dálnici se drážky nezarovnají a to ani od nových desek. Pokud už je požadavek na rovné kotouče, ta nové a nebo soustružené.

V minulosti jsem tu uváděl odkaz na H-FANS kde je pěkně sepsaný článek o brzdách.

Drážkování kotouče je u důvodu odvodu plynů vznikajícím třením materiálu desek. Čím jsou desky měkčí, je tento efekt menší, ale nemá přímou úměru. Čím jsou desky tvrdší, tak tím více pískají a dokonce v noci pěkně prskají (je to malý ohňostroj).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Rebiku, v pohodě, vše je v klidu, jen zase taková teoretická konstrukce lidí co zase teoretizují a mají potřebu \"být všude\".

Téma jestli stáčet kotouče, samozřejmně jako krajní řešení.

Rozlišoval bych stažení kotouče na soustruhu za účelem dosažení rovných a rovnoběžných ploch, ne jen slícování destiček (starých, či nových) na kotouč a napálení materiálu destiček na kotouč. Pokud má kotouč drážky tak bržděním na dálnici se drážky nezarovnají a to ani od nových desek. Pokud už je požadavek na rovné kotouče, ta nové a nebo soustružené.

V minulosti jsem tu uváděl odkaz na H-FANS kde je pěkně sepsaný článek o brzdách.

Drážkování kotouče je u důvodu odvodu plynů vznikajícím třením materiálu desek. Čím jsou desky měkčí, je tento efekt menší, ale nemá přímou úměru. Čím jsou desky tvrdší, tak tím více pískají a dokonce v noci pěkně prskají (je to malý ohňostroj).

Nemyslel si doufám nikoho konkrétního. Protože takový chytráky mám moc rád.

Brzděním jde srovnat kotouč, který začne házet, pokud má drážky od sesek, tak ty samozřejmě nesrovnáš. Rovnat je novejma deskama je velice zábavná představa :D

Tak to promiň, ale pokud kotouče stojej kolem litru, za ty peníze to ani nebudu upínat do soustruhu.

V minulosti jsme tu uváděli odkazy na kvalitní články a řešili spoustu věcí, jenže lidi sou líný hledat a pokaždé někdo vymejšlí větší a větší blbosti.

Drážkování jak sem říkal má odvádět plyny zejména při brzdění na mokru, samozřejmě funguje i na odvod plynů a prachu z desek. Některé desky mají odprašovací drážku na sobě.

Není pravda, že pískají jen tvrdé desky, několikrát sem viděl, měkké desky, co práší jak stavba a přitom ještě hnusně pískaj. Prostě směs na pytel.

Ohňostroj mi nepřipomínej, když potřebuje člověk zastavit 3tunovou potvoru a místo toho se děje jenom ohňostroj....

Myslim, že máš potřebu se do mě za každou cenu navážet, přitom sám kolikrát plácáš takový blbosti, až přemejšlim, co si dělal za školu. Zkus se uklidnit, zhluboka dejchat a přemejšlet i tom, že existuje víc názorů a správnej nemusí bejt jenom ten tvůj. Zajímavé, jak z toho co napíšu vyčteš něco uplně jinýho, připadá mi, že to tak prostě chceš. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, kolik lidí už po mě ojeté dostičky chtělo, se tomu ani moc nesměju. I tady z klubu. A vůbec nejlepší byl borec, co chtěl koupit ojetej rozvoďák... Nedělejte si iluze, ti co polepují vraky, aby je pak za rohem prodali, jsou schopni koupit a zbastlit neskutečné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si přečetl tuhle diskusi a nestačil jsem se divit, do jakých rozměrů se toto téma dostalo. Chvění volantu ve spojení s kopáním do brzdového pedálu jsou jednoznačně kotouče. Bez ohledu na to, že jsi určitě odvedl při soustružení dobrou práci (vzhledem k praxi). Přestože na soustruhu se kotouč jeví jako rovný (změřím hodinkami a vím), nemusí být na tom po montáži na osu vůdči brzdovému třmenu stejně. Jistotu bys měl, kdybys po montáži upnul hodinky k brzdovému třmenu a otočil si kotoučem.

A pokud házely už před přetočením, ani tak nemáš jistotu. Když se ti zohýbají kotouče (třeba probrzdíš díru), tak materiál překoná mez kluzu a zůstane deformovaný. Ty ho srovnáš odebráním materiálu do naprosté roviny, ale materiál kotouče zůstane nestabilní. Při první příležitosti se opět zohýbá. Ať už obdobnou jezdeckou chybou, nebo teplem.

Jednoznačně se vyplatí koupit nové kotouče. Když věnuješ čas na přetočení něčemu jinému - třeba sfoukneš nějakou fušku, máš to doma. A bez starostí a pochyb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JKosta:to sem měřil,ten kotouč když byl na autě a běželo to rovně.asi to bude fakt tím,že už nejsou kdovíjak silný.pod spodní hrnicí nejsou,ale daleko k ní nechybí.a čím dýl brzdim tím to je horší.takže už nepoberou to teplo.zejtra tam dou new kotouče a motorovej oil.pak je pěkně zajedu a bude.doufám že to bude dobrý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...