Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

chip 306


orgacek

Recommended Posts

Původně zaslal: orgacek

Motor benzin 1,6 66kw

Pro všechny trapiče nízkých kubatur bez turba.

Jde přehrát software v ECU, bude to žrát jako prokopnutý a 5-10koní, někdy i 15.

Jde udělat laďák wole, ale kromě zvuku a pocitu se nezmění vůbec nic.

Jde přehodit sportovní kat, což přidá taky i 5 koní, někdy i víc.

Jde před něj dát rezonátor, ale výsledek nelze zaručit

Jde vyhodit KAT a dát rezonátor místo něj, ale to je nelegální, stejně nelegální jako dát průchozí tlumič, ale zase to přidá výkon a to víc, než „chip“

Jde vyleštit sání, kanálky, dát parohy na pastu a srovnat přechody, ale kdo by to dělal.( I když tohle má celkem i smysl)

Jde snížit hlava a to buď broušením, nebo lépe tenčím ocelovým těsněním, ale zas to má vliv na životnost motoru a potom byste měli tankovat jen vysokooktanový benzínek.

Jde dát ostrá vačka, jiné rozvody, odlehčit setrvák, ale tak nějak to potom není na normální provoz.

Jde vyměnit vložka ve filtru za bavlněnou, ale je to dost o pocitech a musí být kvalitní, jinak nefiltruje.

Jde dát přímé sání, ale zas to saje teplejší vzduch a taky odchází váha.. navíc sání moderních motorů je dost přesně spočítané.

Vlastně jde udělat dost věcí i je zkombinovat, ale tak nějak se to nevyplatí.

A ještě něco, pohnete víc s výkonem a auto na to není stavěné, odcházejí silentbloky, poloosy, nestačí brzdy….

Ve tvém případě je „chiptuningem“ možní zvednout výkon cca o 12koní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pokorný306

hela prosim nevis kde se da sehnat vacka??snizenou hlavu mam a sani lesteny taky a vyfuk bez katu cista 70mm trubka od parohu ke sportovnimu tlumici

No jestli o to stojíš, tak zapátrám, kdo by to dělal v čechách. Chceš samotnou vačku, nebo s rozvodama ?

Jo a o kolik si snižoval hlavu, aby nebyl nějakej prů... :D

Jenže jezdit s ostrou vačkou v provozu při dnešních předpisech, já bych se do toho nehrnu, ale je to na tobě samozřejmě :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: orgacek

Motor benzin 1,6 66kw

Jde přehodit sportovní kat, což přidá taky i 5 koní, někdy i víc.

:D:D:D

a taky si zapoměl že jde koupit třeba S16,což je asi nejlepší uprava:super

To je vždycky nejlepší úptava, koupit silnější model... pokud ani to nestačí, přídou na řadu další radosti, které se právě pro nejsilnější modely zhusta dělají.

Vyjímkou je snad jen úprava pro skupiny... tam holt musíš dodržet obsah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svrbca

Na kolik tak výjde chip na 1,4? a kolik to tak přidá poníků??

Poníků to přidá málo a stojí to HODNĚ, protože u těch starejch pleček co neumí nové KWP a serial programing se musí rozebrat a pájet jednotka. Taky to pak žere jako prokopnutý. Já ti to klidně zařídim, protože to odmítám dělat, ale pak si nestěžuj.

Obvykle 10-15 PS je teorie a 8-10 je praxe, záleží na stavu a palivu, celkových úpravách motoru. Nárůst jde definovat lépe v procentech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, já se tomu Vectorovi divím, že má pořád sílu to tu ještě furt do kola vysvětlovat. :) Ježe oni si nedají a nedají říct. Mám naprosto stejný názor, jako je o několik řádek nahoru. Prostě než abyss prznil a trápil motor 1.4 a přemýšlel, jak tam dát nasávač na kapotu, chip, snižoval hlavu, ostrou vačku, aby to auto jelo alespoň jako \"dvoulitr\", tak se na to fakt radši vybodni, prodejto a toho \"dvoulitra\" si kup. Ve finále Tě to vyjde i míň, než tu 1.4 přestavět na jeho výkon. Taky se mi zdálo, že moje 307 2.0HDi nejede podle mých představ a že bych jí mohl potrápit chipem, jenže když s tímhle začneš, tak pak musíš doladit toto, tamto, tohleto a ve finále v tom stejně finančně zahučíš ranec. Takže jsem se na to prostě vykašlal a koupil s rovnou lepší auto. Mám teď jistotu, že kdž se něco stane, tak zajedu do servisu a vědí co s tím. Když budeš mít vyladěné auto, tak se žádný servisman do toho nebude chtít vrtat a bude zase jen na Tobě. Z počítače pak polezou nesmyslné údaje a identifikovat pak závadu je veliký oříšek. Konec konců, je to každého věc a jestli se někomu chce vyhazovat prachy za přidání 5ti kobyl, tak hurá do toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Když už něco dělat tak pořádně, čipování je dětská hra která nemá moc smysl no a u 1,4 už vubec ne:roll

Janak vzkaz pro všechny co chtějí čipovat 1,4 atd: Prosím nedělejte to a místo toho radši zašlete připravený obnos na mé číslo účtu 1256987985/0800 tyto prostředky využiji lepším způsobem:D

PS: Všechny dárce po dokončení projektu svezu:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...