Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

16. sraz Č.K. - DůLEŽITÉ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Už jsem to tu zmiňoval kdysi, ale byl jsem upozorněn, že bych TOMUTO MĚL DÁT CO NEJVYŠŠÍ DůRAZ!!!!!!!!!!!

TRASA ORIENŤÁKU ZAMÍŘÍ TENTOKRÁT NA SKOK K NAŠIM SEVERNÍM SOUSEDůM (POLSKO) A PROTO BUDE DOBRÉ, POKUD S SEBOU BUDETE MÍT DOKLADY NUTNÉ K VYCESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ (MÁTE - LI S SEBOU DĚTI, POCHOPITELNĚ TO PLATÍ I PRO NĚ)

Doufám, že jsem nikomu nezpůsobil nějaké velké potíže, případné problémy můžeme pořešit na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý, kdo pojede s děckem, které ještě nemá občanský průkaz (t.j. do 15ti let) musí mít pro vycestování do zahraničí buď dítě zapsané ve svém cestovním dokladu nebo musí mít dítě svůj pas.

Dále nezapomeňte mít tzv. \"zelenou kartu\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Každý, kdo pojede s děckem, které ještě nemá občanský průkaz (t.j. do 15ti let) musí mít pro vycestování do zahraničí buď dítě zapsané ve svém cestovním dokladu nebo musí mít dítě svůj pas.

Dále nezapomeňte mít tzv. \"zelenou kartu\".

a do háje, mám pas propadly, občanku mám bez čárových nesmyslů a děti nemají pas bo maj do 6ti let. co mám dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: arcon

Původně zaslal: Peta

Každý, kdo pojede s děckem, které ještě nemá občanský průkaz (t.j. do 15ti let) musí mít pro vycestování do zahraničí buď dítě zapsané ve svém cestovním dokladu nebo musí mít dítě svůj pas.

Dále nezapomeňte mít tzv. \"zelenou kartu\".

a do háje, mám pas propadly, občanku mám bez čárových nesmyslů a děti nemají pas bo maj do 6ti let. co mám dělat

Jediná šance je ještě DNES poprosit hodného uředníka aby ti udělal \"expres\" pas a nechat si tam dopsat děti (pokud to na tyto pasy \" rychlé\" krátkodobé jde). Od 1.9.2006 se mění pravidla pro vydávání pasů a vše je pasé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: arcon

Původně zaslal: Peta

Každý, kdo pojede s děckem, které ještě nemá občanský průkaz (t.j. do 15ti let) musí mít pro vycestování do zahraničí buď dítě zapsané ve svém cestovním dokladu nebo musí mít dítě svůj pas.

Dále nezapomeňte mít tzv. \"zelenou kartu\".

a do háje, mám pas propadly, občanku mám bez čárových nesmyslů a děti nemají pas bo maj do 6ti let. co mám dělat

Co máš na mysli občankou bez čárových nesmyslu? Podle mě tě do Polska pustí na běžnou občanku bez problémů a jestli máš novější tak bývají zezadu napsaný i děti. Manželka tam takhle má kluka a do Polska jezdíme na občanky běžně na tržnici :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sagic

Co máš na mysli občankou bez čárových nesmyslu? Podle mě tě do Polska pustí na běžnou občanku bez problémů a jestli máš novější tak bývají zezadu napsaný i děti. Manželka tam takhle má kluka a do Polska jezdíme na občanky běžně na tržnici :D

Podívej se na http://www.mvcr.cz/rady/navody/doklady/cesteu.html

Po vstupu České republiky do Evropské unie, tj. od 1. května 2004, budou moci občané používat k cestování v rámci zemí Evropské unie:

všechny typy cestovních pasů (se strojově čitelnými údaji i bez strojově čitelných údajů),

Od 1. ledna 2006 lze k cestám do států Evropské unie používat pouze občanský průkaz se strojově čitelnými údaji, (tyto občanské průkazy nemohou mít odstřižený roh z důvodu změny povinných údajů). Tyto strojově čitelné občanské průkazy jsou vydávany od druhé poloviny roku 2000.

Pro společné cesty rodičů s dětmi do států Evropské unie doporučujeme, aby používali raději cestovní pasy než občanské průkazy. Do občanského průkazu rodičů se zapisuje místo data narození a pohlaví – rodné číslo dítěte. Rodné číslo, jakožto vnitrostátní identifikační údaj, může být nesrozumitelné pro cizí orgány (s výjimkou Slovenska).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomyka

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Medvěd

Pro Ty, kteří nebudou do Polska vpuštěni, vymyslíme alternativní trasu

A co pro ty, kteří nebudou z Polska vypuštěni? :D

ti zalozia P-C v polsku :)

No a nebo treba v Litve, to uz je na kazdem, kam dojede:D:D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...