Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda v prahu - vyřešeno


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Původně zaslal: urdemala

Hurvajz: zjistil jsi příčinu, proč ti tam ta voda tekla? taky si to dneska jezdim a připadám si jako bych vezl kapry na vánoční trhy. a ta záslepka je v tý přední nebo zadní části? :myslim

Nezjistil jsem to, myslím že to mohlo být od urvanýho těsnění pod dveřma na prahu, byli tam pak dírky od čudlů. Jinak jak jsem prošťouchnul ty odtokový dirky v prahu tak je klid;)

[upravil dne 19/5/08 Radek Hurvajz]

post-0-14109600671139_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
  • O 7 měsíců později...

Mám spíš dotaz než problém. Když auto zmokne, nebo je po mytí, tak několik dní vykapává voda z předních konců obou prahů, resp z plastových podblatníků vpředu. Vyndal jsem je a prostor pod nimi vyčistil, jak jsem tušil byla tam spousta bláta a nepořádku. Jenže ono to nepřestalo. Zkusil jsem odtokové otvory v prazích, ty jsou volné a suché. Když to odkapává, odtoky z kanálu před čelním sklem jsou suché, pod krycím platem pylového filtru a stěračů je už také čisto, odtud to není. Kdyby ta voda byla z gumy na prahu, tak vyteče odtokovými otvory mezi koncem blatníku a prahem. Odkud ještě může být?

Parkuji předkem mírně dolů, zatím jsem nezkusil odkud pokape kdybych auto otočil.

post-0-14109610112112_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: urdemala

Hurvajz: zjistil jsi příčinu, proč ti tam ta voda tekla? taky si to dneska jezdim a připadám si jako bych vezl kapry na vánoční trhy. a ta záslepka je v tý přední nebo zadní části? :myslim

Nezjistil jsem to, myslím že to mohlo být od urvanýho těsnění pod dveřma na prahu, byli tam pak dírky od čudlů. Jinak jak jsem prošťouchnul ty odtokový dirky v prahu tak je klid;)

[upravil dne 19/5/08 Radek Hurvajz]

Tak zase vytahuju toto téma :-) Mám asi mikromoře v levém prahu,nicméně jsem hledal odtoky a nenašel vůbec nic...Je možné že nejsou na ročníku 1996? Prahy jsou určitě originální. Nebo jsou odtoky viz foto někde v místě svaru?Díky za odpovědi.

edit: viz foto na předchozí straně od Hurvajze :D

[upravil dne 3/8/10 Petr0604]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám zase problém takový,že mě teče dovnitř zadníma dveřma za řidičem. Tuhle jsem tam měl hotový moře vody,no hnus,a zjistil jsem že to tam teče přes těsnící gumu dole přes práh,takjsem zkusil otočit celou těsnící gumu o 90° a nepomohlo to, tak jsem tam nalepil na ti hranu toho těsnění na kastli takovou molitanovou lepící pásku a taky to nepomohlo. Tuhle jak pršelo jak z konve,tak jsem se chystal s hadrem do auta že tu vodu vytáhnu,a hle nikde nic,tak teď nevím čím by to mohlo bejt ?? Jestli je ta guma nějaká divná,nebo nějakým způsobem přitáhnout zámek aby to lépe docvaklo ?? Poradí někdo ?? Díky za případné typy....

no tak jsem tam šel teď podívat,na podlaze bylo sucho,ale na té gumě byla voda......,tak já už nevím kudma to tam teče....

[upravil dne 6/8/10 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak já jsem jen tak ze zvědavosti taky hledal ty otvory v prazích a kupodivu jsem je našel. :D Díky Radkovu návodnému obrázku jsem nemusel ani hledat dlouho. :D Byly teda všechny 4 ucpaný bordelem, tak jsem si vzal plochý šroubovák a pořádně jsem to prošťoural. Zasetak moc bordelu tam nebylo, ale i tak to bylo ucpaný pořádně. Jediné místo vpravo vepředu u spolujezdce nebylo zasraný tolik, to šlo prošťouchnout celkem dobře, u ostatních jsem musel trošku přitlačit. Nejvíc mě potěšilo, že po uvolnění otvorů nic odnikud nevyteklo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Nechci zakládat nové téma, tak využiju tohle.

Chci vystříkat prahy voskem a nevim, kudy se do nich dostat. Dirkou na odtok vody tam hadička od spreje nejde strčit a gumovou lištu na prahu se mi nechce sundavat. Je ještě jiná možnost? Třeba jestli nejsou náký díry na práhu pod kobercem, zevnitř auta. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak využiju tohle.

Chci vystříkat prahy voskem a nevim, kudy se do nich dostat. Dirkou na odtok vody tam hadička od spreje nejde strčit a gumovou lištu na prahu se mi nechce sundavat. Je ještě jiná možnost? Třeba jestli nejsou náký díry na práhu pod kobercem, zevnitř auta. :myslim

U sebe jsem na to koukal a šlo to u Old modelu to myslím takhle dělal OK406 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak využiju tohle.

Chci vystříkat prahy voskem a nevim, kudy se do nich dostat. Dirkou na odtok vody tam hadička od spreje nejde strčit a gumovou lištu na prahu se mi nechce sundavat. Je ještě jiná možnost? Třeba jestli nejsou náký díry na práhu pod kobercem, zevnitř auta. :myslim

U sebe jsem na to koukal a šlo to u Old modelu to myslím takhle dělal OK406 ...

U 406 je přístup do prahů po sundání plastových podběhů-vpředu i vzadu. Je tám taková plastová záslepka-pod ní díra o průměru cca4 cm ..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...