Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosim o radu ohladne SW


DanculD

Recommended Posts

Cus hosi, rozhodol som sa do mojej 307 (radio RD3 s CD) doinstalovat subwoofer. Po precitani prispevkov som dosiel k tomu, ze nechcem tubu ale box. Nepatrim k nejak narocnym posluchacom avsak privital by som lepsie basy. A v 307 su tie basy na bode mrazu.

Takze som sa rozhodol pre box, nechcem vsak menit radio (ovladanie pod volantom, displej) ale zistil som, ze toto radio nema vystup predzosilovaca, takze jedina moznost ma napadla, ze to pripojim na vystupy zadnych repro a tym padom budem mat moznost regulacie SW priamo od radia.

Nasiel som aj nejake aktivne boxy, ktore mali tzv. high-level input (predpokladam, ze to je to co potrebujem) ale nasiel som aj take, ktore takyto vstup nemali. Preto mam par otazok:

1. Je mozne pripojit aktivny box bez \"vykonovych\" vstupov na vystup z radia, ktory je urceny pre repro?

2. Ako je to s napajanim, zaujima ma ako sa SW zapina/vypina, ci musim zakazdym liezt do kufra, alebo je to dane signalom, tzn. ak je signal tak sa SW automaticky zapne, ak nieje tak sa vypne?

3. Ako je to s uchytenim boxu v kufri (aby necestoval pri zakrutach), je to mozne nejako jednocuho bez väcsich zasahov vyriesit? Ide hlavne o to, ze ked budem potrebovat cely kufor, tak aby sa dal jedoducho odpojit a \"vyhodit\" z auta.

Najradsej by som isiel cestou aktivneho boxu (menej starosti s uchytenim), aj ked viem, ze je to ta horsia varianta.

Nejake skusenosti s montovanim radii mam, ale nic viac. Tzn. zosilovac alebo tubu ci box som este nemontoval.

Vopred dakujem za vsetky vase odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvni rade zdravim do Ziliny.

Pokud chces pripojit low-level vstupy zes. na vykonove vystupy z radia, musis nejakym zpusobem snizit napeti, ktere tam je.

Na to jsem videl prodavat nejake regulatory, ale je to docela jednoduche.

Staci si udelat odporovy delic, napr spajis dva odpory 10kohm a 1kohm. Na 10k odpor pripojis high-level, na 1kohm pripojis kostru a mezi temato odporama je low-level.

Jenom je to potreba doladit podle citlivosti zesaku. Lip se to dela s potenciometrem nebo trimrem.

(doufam ze je to k pochopeni :( )

Na zapinani zesaku slouzi vystup z radia oznaceny jako REM (tusim ze byva modry)

Tak na to mrkni, urcite ho tam mas.

S uchycenim je to horsi. Asi nejlepsi jsou suche zipy. Muzu rict ze drzi jak cert a je to docela levne.

Jinak box je opravdu lepsi, hlavne co se tyce mista. Ja mam jeste z byvaleho auta tubu a i kdyz P406 ma docela velky kufr, s tou tubou uz ani ne :nevim

:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takze jednoduchy odporovy delic (studoval som elektrotechniku, tak si este nieco pamätam :D)

No, kazdopadne skusim pozriet aj na internete ci take nieco nieje, ak to stoji par korun, tak sa to neoplati bastlit. Hm, len ten vystup z toho radia, neviem neviem ci tam taky je. Idem niekde najst popis konektorov.

Este raz dakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Este sa chcem opytat na jednu vec. Ako tahat napajanie ku SW. Staci tahat len + a na - sa pripojit napriklad na uchytenie pasov na zadnych sedackach? A este nieco, bude staci 3mm kabel, ked ma SW 20A poistku. Po prepocte mi vyslo, ze v pohode, ale ake mate skusenosti? Jo a este nieco, neviete kade v 307 najlpesie tahat kable od radia a od baterie? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...