Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Snímač (čidlo) otáček


Dundee

Recommended Posts

Ahoj všichni, zkoušel jsem hledat, ale nepodařilo se mi noc najít, proto se pám:

Kdo ví, na kterym místě se schovává čidlo nebo snímač otáček u 1.9TD?

Poslední dobou mi strašně blbne otáčkoměr- zničehonic spadne třeba z 2000 na nulu, chvíli tam chrní a pak zase vyskočí zpátky na 2000. Je jedno, kolik otáček motor má, dělá to i na volnoběh, teplota motoru je mu taky ukradená (teplej/studenej), blbne, kdy se mu zachce.:grr

Moc díky všem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Měl jsem stejný problém s otáčkoměrem, dělal si co chtěl.

Nejdřív servis - vyčištění a prý to bude dobrý (500Kč), nebylo po cca 100 km to samý. Myslel jsem, že to může dělat olej, který mi vzadu trochu uniká. Sám sem čidlo vyčistil a zase blblo. Potom už nasraný sem koupil na vrakovišti čidlo za 300Kč následovala výměna a nyní bez problémů. Když jem se díval na ty dvě čidla, moje bylo takový ošoupaný možná někdo dal čidlo moc k setrváku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Hanys55

Já se v tom tak moc nevyznám, takže nemohli by jste mi trochu upřesnit kde to čidlo mám hledat. U setrváku sem se dozvěděl ale kde je ten setrvák... :mad::myslim:)

Snad to podle toho nákresu bude k pochopení. Setrvák není normálně vidět. Stoupni si k motoru z boku od strany řidiče, vyndej baterku a uvidíš motor a zárověň k němu přichycenou převodovku, je tam celkem znatelný předěl. Čidlo je umístěno z motorové strany kousek od dosedací plochy s převodovkou. Jen mě nepeskujte za to, že je to nákres motoru VW a třeba za to, že tomu není moc rozumět, přici jen, blíží se konec týdne:mad::aut

[upravil dne 1.11.07 Supersonic]

post-0-14109596884452_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...