Jump to content
Sign in to follow this  
Karl

Turbo 405

Recommended Posts

Ahoj chlapi potrebujem poradiť ako najlahšie vyhodiť turbo na 405 1,9 TD tak aby som sa nenarobil je to lepšie vrchom alebo spodom poprípade čo treba zdemontovať a, či je nato niaky fígel :) Vopred dík za rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepší je to spodem. Ovšem vyžaduje to buď pořádný zvedák, a nebo pořádnou montážní jámu, aby se pod tím člověk moc neválel. Jinak to jde v nouzi i vrchem, ale podle mě je to horší.

Spodem: Auto na zvedák, vypustit olej z převodovky, vyhodit pravou poloosu - ať je tam víc místa. Odmontovat a vyndat spodní siletnblok motoru, a motor odsunout dopředu, a něčím zachytit, aby tam držel. Pak se tam dá docela dostat. Samozřejmě sundat vejfuk - pak se povolí samotné to turbo s parohy, a vyndá. Teď z hlavy nevím, jestli není třeba povolit i nápravnici, ale to uvidíš, to už je jen drobnost. Montáž pochopitelně v opačném pořadí, a je dobré sundat i sací parohy, a dát pod to nové těsnění (1,9TD má to těsnění pod parohy v jednom kuse, společné pro sání i výfuk).

Horem: zase sundat výfuk, odmontovat horní motorový silentblok (hrušku) s držákem (resp. jen držák, hrušku tam můžeš nechat), motor vyklonit co nejvíc dopředu. Odmontovat sací parohy, a vytahat všechny svorníky z hlavy - o to je to horší. pak odmontovat to turbo a vytáhnout - ale i při vykloněném motoru je tam hodně málo místa, a blbý přístup.

Pokud máš přístup na velký zvedák a solidní vybavení, dělal bych to spodem, pokud to děláš na ulici, tak asi horem. Ani jedno není úplná trivka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

já už jsem to dělal horem i spodem a spodem je to mnohem lepší.Já jsem si sundal i nápravnici a pak už je tam místa docela dost.Jenom ty horní šrouby na parohách je to docela piplačka,ale dá se to.Těsnění samozřejmě vždy nové.je ocelové,zamačkávací.Přeji hodně štěstí a pevné nervy.:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×