Jump to content
Sign in to follow this  
LubošK

Reálná zkušenost: Že by se bránit zlovůli úřadů vyplatilo? Určitě!!!

Recommended Posts

Ale se skutečnou SPRAVEDLNOSTÍ nepočítejte! Když už Vás nějaký ouřada či policajt z něčeho obviní, braňte se všemi prostředky. S tím oni totiž nepočítají zase oni - a to zvláště za situace, kdy jim nahrává, že Vám to tak či tak buď někde \"strhnou z platu\", nebo máte \"šanci\" (jako v případě \"blokové pokuty\") rovnou \"přiznat svou vinu\".

Nebo snad hodláte žít v reálném kapitalismu a přitom se nechat buzerovat jako za totality?

[upravil dne 28.8.06 LubošK]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finančák mi nedávno doměřil penále za daň z příjmů za rok 2004, kterou jsem přitom sám od sebe doplatil poté, co se ukázalo, že pro mě bude za loňský rok výhodnější využít loni uzákonněná ustanovení o odpočtu paušálních nákladů.

Můj daňový poradce mi při té příležitosti sdělil, že z jeho klientů jsem jediný, komu finančák ono penále doměřil, neb to jednak nemělo logiku (neb při podávání přinání za rok 2004 jsem ještě nemohl tušit, co v roce 2005 český parlament schválí a co tak bude mít de-facto zpětnou platnost) a jednak v tomto smyslu vydalo Ministerstvo financí ČR přípis, že se to má z výše uvedených důvodů automaticky odpouštět.

Jenže já vůl měl snad jako jediný v celém okrese v té době u fimnančáku daňový PŘEPLATEK (!), a tak se ony snaživé úřednice z finančáku zjevně pokusily tuto anomálii eliminovat právě oním výše uvedeným zůsobem.

Avšak když jsem po poradě se svým daňovým poradcem podal žáddost o odpuštění onoho penále z důvodu \"odstranění tvrdosti zákona\" (zmiňovaného mj. i v onom výše zmiňovaném přípisu ministerstva finací), došlo mi obratem vyrozumění, že mi to odpouštějí a že tedy vlastně žádné penále doplácet nemusím.

Jenže k tomu, aby ona má žádost o odpuštění onoho zjevně nesmyslného penále vůbec byla vzata na vědomí, jsem ji musel opatřit tisícikorunovým kolkem, o kteréžto peníze by mě tak stát nakonec tak či tak obral - a obral by mě přitom o ně i v případě, že by onu mou žádost nakonec nevyslyšeli a já tak musel ještě navíc zaplatit i ono výše zmiňované penále...

Sice nejde o žádné závratné sumy - ale nenasralo by Vás to?

Avšak na druhé straně - znáte snad někdo lepší příklad toho, proč se zlovůli úřadů bránit i přesto, že Vás nakonec sice vždy oberou, ale alespoň ne o tolik, kolik by Vás to stálo, kdybyste se nebránili a nechali se \"stříhat jako ovce\"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, to je vec! Na uradoch je banda iniciativnych debilov, ktori vo svojej kazdodennej necinnosti vymyslaju debiliny.

Ja mam tiez nieco - znamy vybavoval nieco na stavebnom urade, bohuzial nikdy tam nemohol zodpovednych uradnikov zastihnut. Tak to nechal na \"akoze\" uradny, predlzeny den, kedy tam mali sediet na riti do 5. Ked tam vsak prisiel o 3.30, nikoho tam nenasiel. Isiel sa pytat vedla, ze kde su, ked maju dlhy den. Tam skoro spadol na rit, ked mu povedali, ze oni maju pruzny pracovny cas a isli domov skor. Ti debili cely tyzden nadrabali po polhodinke a rozhodli sa tie nadcasy vybrat v predlzeny den.... dobre co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×