Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výhřívání zadního okna


PATaMAT

Recommended Posts

Původně zaslal: Dundee

Spíš to bude někde přerušenej vodič, Petře, protože by ti to jinak odmlžilo alespoň nějaký proužky, mě nehřejou asi čtyři dráhy. Zkus proměřit dráty, jestli do nich jde šťáva, mě čeká nákup vodivýho laku.

Vykašli se na lak a zajeď do Autoskla. Tam Ti to opraví i se zárukou :D Už se to tady někdy řešilo, zkus hledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Dundee

Spíš to bude někde přerušenej vodič, Petře, protože by ti to jinak odmlžilo alespoň nějaký proužky, mě nehřejou asi čtyři dráhy. Zkus proměřit dráty, jestli do nich jde šťáva, mě čeká nákup vodivýho laku.

Vykašli se na lak a zajeď do Autoskla. Tam Ti to opraví i se zárukou :D Už se to tady někdy řešilo, zkus hledat...

Přesně tak taky bych to radši přenechal odborníkům - teda pokud to máš škrábnutý, už jen kvůli tý záruce. Tím nechci říct , že bys to sám nezvlád ;)

[upravil dne 19/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: czer.t

kde se dá koupit vodivý lak??...mě nefachá asi tak půlka okna..na přeskáčku..:roll:roker

[upravil dne 19/11/06 czer.t]

ano to se koupit dá já měl doma takovou sadu už ani nevím jak se to jmenovalo - a nechceš to opravdu radši dovézt do servisu ? Aby ti to finančně nevyšlo na stejno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V elektro obchodech mají vodivý lak na případnou tudle opravu. Jsou dvě verze, kovově šedá substance s kovovým prachem (cirka 260 kč 7g) nebo lak na bázi stříbra (3-4 g za 160). Ten stříbrný je jemější a vykazuje lepší práci s ním i výsledek.

Je to docela piplačka to tam nanést. Odmastit opravovanou část lihem a po aplikaci nechat schnout (někteří výrobci uvádějí až 24 hod bez zapnutí vyhřívání)

Prodává se i set na přilepení kontaktů k celému vyhřívacímu pavouku. Před aplikací se skleněná trubička promne v prstech, smíchají se dvě složky vyvnitř. Před nanesením se nanese aktivátor a po cirka 7 min se opravuje promíchanou směsí. Co jsem zkoušel, tak to bohužel nefungovalo. Vyrobeno někde v Americe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal odpadnuty kontakt vyhrievania zadneho skla. Nikde v autoskle mi to nechceli opravit. Tak som si kupil v autosuciastkach tuto sadu od Permatexu za cca. 150 Sk (pisal o nej aj Ladis) - http://www.permatex.com/products/automotive/specialized_maintenance_repair/auto_glass_maintenance_repair/Permatex_Electrically_Conductive_Rear_Window_Defogger_Tab_Adhesive.htm

(Permatex distribuuje Meteor - www.meteor.sk alebo www.meteor.cz)

Kontakt som si prilepil asi pred dvomi mesiacmi a zatial drzi. Ale nespravil som si to asi moc kvalitne, pretoze sa mi teraz pomalsie odmlzuje zadne sklo - asi je tam vacsi prechodovy odpor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak se mi povedlo si při otírání okna urvat kontakt vyhřívání zadního skla (asi už byl načatej...), chci si to doma zapájet ale bojím se prasknutí skla. Oprašuju teda tohle vlákno: pájeli jste to někdo přímo na okně? Bojím se aby neruplo a těm opravným sadám nějak moc nevěřím... dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušel jsem jeden kontakt připájet na sklo (u Rapida), ale nepovedlo se (sklo se dostatečně neprohřálo, takže to nedrží). Co jsem tak i různě četl po netu, tak pájení nemá význam (komu se to povedlo připájet a funguje mu to, je machr;super).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...