Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Připojení MP3 přehrávače k RD3


jardas

Recommended Posts

Původně zaslal: jardas

Dík za typ, to je zajímavá stránka. Jen ty ceny jsou ještě horší než v případě toho, co psal lukash. J.

[upravil dne 4/9/06 jardas]

Tak bud dostatecne doterny ( zkus treba Ceskeho distributora ) a treba ti poskytnou schematko zapojeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lukash

Původně zaslal: jardas

Dík za typ, to je zajímavá stránka. Jen ty ceny jsou ještě horší než v případě toho, co psal lukash. J.

[upravil dne 4/9/06 jardas]

Tak bud dostatecne doterny ( zkus treba Ceskeho distributora ) a treba ti poskytnou schematko zapojeni :)

To není špatný nápad, určitě to zkusím. Dík. Kdyby náhodou někdo takové schéma měl, tak sem s ním :-))

[upravil dne 4/9/06 jardas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil ten TrekStor (990 Kč)

http://notebooky.idnes.cz/prislusenstvi/mp3_prehravace/trekstormp3carplayerprv060814.html

nainstaloval doma a hezky to pokryje celý byt. Má to dva mody výkonu, v autě asi stačí ten slabší.

V autě jsem to nezkoušel, ani s paměťovým modulem.

[upravil dne 4.9.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bactrian

hodne informacii (vcetne konetoru) najdes na teto strance:

http://membres.lycos.fr/myphedra/Images/AV_systems/AV_connecting_fr.htm

asi postaci zaklady francouzstiny...

To je taky zajímavé, ale popis konektorů v češtině je v příloze tady. Problém je spíše v tom, jak ho donutit se přepnout na ten externí zdroj signálu.

[upravil dne 8/9/06 jardas]

zapojeni_RB3_RD31.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Tak jsem koupil ten TrekStor (990 Kč)

http://notebooky.idnes.cz/prislusenstvi/mp3_prehravace/trekstormp3carplayerprv060814.html

nainstaloval doma a hezky to pokryje celý byt. Má to dva mody výkonu, v autě asi stačí ten slabší.

V autě jsem to nezkoušel, ani s paměťovým modulem.

uz si to skusal aj v aute? mne to vcera prislo, trosku som sa hral s frekvenciami, trochu mi to sumi, ale hlavne to ide hodne potichu, je pravda, ze mp3 prehravac som tam nedal, ale iba USB kluc, ale rozdiel by nemal byt. jedine USB kluc ma tu nevyhodu, ze ked vypnem klucik, vypne sa zapalovacova zasuvka a po znovunastartovani idu pesnicky zase odzaciatku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

teoreticky by to jít mohlo, ale asi to bude spis jeste nejaky datovy tok na vstupu oznacenem DATA. Ale asi by to chtelo zkusit.

Presne tak. CD prehravac komunikuje s CD menicom datovou zbernicou podla komunikacneho standardu Clarion (nespomeniem si oznacenie)

Takze NESTACI pripojit signal na audio-in.

Ked dlho budete hladat, tak zistite, ze jedinou LACNOU alternativou, je rozobrat radio, pripojit sa na vstup vnutorneho zosilnovaca a vytiahnut dve konektory RCA.

Ale nechapem naco to riesit, ked existuju 4 ine moznosti:

1. uz spominany FM vysielac

2. uz spominany Connects interface

3. vymenit originalne radio za daco lepsie

4. pouzit externy zosilnovac a spravit trosku poriadnejsiu hudbu :)

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

Původně zaslal: P607Olda

Tak jsem koupil ten TrekStor (990 Kč)

http://notebooky.idnes.cz/prislusenstvi/mp3_prehravace/trekstormp3carplayerprv060814.html

nainstaloval doma a hezky to pokryje celý byt. Má to dva mody výkonu, v autě asi stačí ten slabší.

V autě jsem to nezkoušel, ani s paměťovým modulem.

uz si to skusal aj v aute? mne to vcera prislo, trosku som sa hral s frekvenciami, trochu mi to sumi, ale hlavne to ide hodne potichu, je pravda, ze mp3 prehravac som tam nedal, ale iba USB kluc, ale rozdiel by nemal byt. jedine USB kluc ma tu nevyhodu, ze ked vypnem klucik, vypne sa zapalovacova zasuvka a po znovunastartovani idu pesnicky zase odzaciatku.

Vraž tam ten větší výkon (tlačítko CH držet >10 sekund), kontrolka bude svítit červeně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Presne tak. CD prehravac komunikuje s CD menicom datovou zbernicou podla komunikacneho standardu Clarion (nespomeniem si oznacenie)

Takze NESTACI pripojit signal na audio-in.

Ked dlho budete hladat, tak zistite, ze jedinou LACNOU alternativou, je rozobrat radio, pripojit sa na vstup vnutorneho zosilnovaca a vytiahnut dve konektory RCA.

Ale nechapem naco to riesit, ked existuju 4 ine moznosti:

1. uz spominany FM vysielac

2. uz spominany Connects interface

3. vymenit originalne radio za daco lepsie

4. pouzit externy zosilnovac a spravit trosku poriadnejsiu hudbu :)

:papa

ALF, pochop, ze existuju ludia, ktori nie su ochotni dat ani 990 CZK za FM vysielac a radsej spekuluju ako Mara s ..... ved vies s cim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALF, pochop, ze existuju ludia, ktori nie su ochotni dat ani 990 CZK za FM vysielac a radsej spekuluju ako Mara s ..... ved vies s cim :D

:potlesk

ja si myslim, ze neni problem vyhodit par stovek za taku vec, ktera funguje...

osobne jsem koupil iTrip (FM modulator pro iPod) za 1200 CZK (cca 1500 SKK), ktery uvnitr me 307-cky vubec nefuguje, prestoze je plne funkcni napr. doma.

Myslel jsem, ze to souvisi s dokonale stinenym interierem vozu... dale jsem to neresil.

Ted si planuji koupit bud connects2 anebo novy CD, kt. by podporoval taky AAC audio (nepouzivam MP3) pres externi vstup, zaroven bych nechtel ztratit moznost ovladani z volantu...

:::: Krom toho pouzivani FM transmitru je v zemich EU zakazano !!! ::::

[upravil dne 9.9.06 Bactrian]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

Původně zaslal: ALFWORKS

Presne tak. CD prehravac komunikuje s CD menicom datovou zbernicou podla komunikacneho standardu Clarion (nespomeniem si oznacenie)

Takze NESTACI pripojit signal na audio-in.

Ked dlho budete hladat, tak zistite, ze jedinou LACNOU alternativou, je rozobrat radio, pripojit sa na vstup vnutorneho zosilnovaca a vytiahnut dve konektory RCA.

Ale nechapem naco to riesit, ked existuju 4 ine moznosti:

1. uz spominany FM vysielac

2. uz spominany Connects interface

3. vymenit originalne radio za daco lepsie

4. pouzit externy zosilnovac a spravit trosku poriadnejsiu hudbu :)

:papa

ALF, pochop, ze existuju ludia, ktori nie su ochotni dat ani 990 CZK za FM vysielac a radsej spekuluju ako Mara s ..... ved vies s cim :D

No .. ono unas sa taky vysielac da zohnat za 300 Sk :papa

Sice je to len vysielac a neobsahuje to v sebe MP3 prehravac, ale myslim, ze to postaci pre vacsinu :)

Akurat o kvalite hudby cez FM by som pomlcal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som taký vysielač postavil niekoľkokrát. Súčiastky za 20 korún. Problémy boli nasledovné:

- stabilita kmitočtu s teplotou a napájaním - nemal som tam kryštalový oscilátor, tak to cestovalo. A to som mal zvlášť oscilátor a zvlášť koncový stupeň. Samotný oscilátor by sa rozladil pri každej manipulácii s anténou.

- linearita modulácie - skreslenie - stále to trochu skreslovalo - aspoň som mal taký pocit.

- stereo - kodér som samozrejme nerobil, takže mono

- povolenie na vysielanie - netešilo ma vysielať načierno a čakať kedy ma zamerajú (vysielam v dome)

Takže som to kúpil a verím, že ďalších 20 rokov bude dobre slúžiť. Kvalita hudby cez FM je dobrá.

[upravil dne 10.9.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
Zdravím všechny,

neřešil jste někdo připojení MP3 přehrávače nebo jiného externího zařízení k originál autorádiu RD3 ? Nešlo by využít vstupy pro CD měnič? Problém bude asi v tom, jak CD měnič nasimulovat, aby si rádio myslelo, že tam je. Dík za reakce.

Skus pozriet popripade ak bude malo mozem to znovu rozobrat a pofotit aby si vedel kam to treba prestne naletovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...