Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena nadrzky na brzdovou kapalinu


Guest Urbanek Tomas

Recommended Posts

Guest Urbanek Tomas

Ten kdo me zna, tak asi vi o co jde, ale pro ty ostatni to tady napisu. Mam brzdy s ABS system Bendix, kdyz je zapnuta elektrika, tak pumpa vytvari v brzdove soustave tlak. Jenze kdyz se otepli, tak prestane fungovat cidlo pro kontrolu vysky hladiny brzdove kapaliny a pumpe prestane fungovat, cili nemuzu brzdit. Chybu jsem nasel v cidle na nadrzce brzdove kapaliny.

Koupil jsme na vrakaci novou nadrzku s cidlem a pristi vikend se chystam )pokud pocasi dovoli) na jeji vymenu. Tak se chci zeptat, jestli mi nekdo poradite, kde mam ocekavat nejake obtize nebo komplikace.

Diky

[Editováno 2/12/02 Urbanek Tomas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bezproblemove po vymene je nutne dobre proplachnout potrisneni br.kapalinou (staci vlazna voda)br.kapalina je totiz velice agresivni a mohla by poskodit lak tveho vozu

je ti take popreji hodne stesti ta nadobka z vrakace taky nemusi byt uplne OK (ja radeji cidlo vyradil propojenim vodicu pred cidlem-je dvojity a stejne ti bude signalizovat na pristrojovce cervenou kontrolku-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Petre, ty jsi to cidlo vyradil? A brzdy Ti pak fungovaly? (to je blba otazka :))Mohl bys mi prosim Te popsat, jak jsi to udelal? Taky mam docela strach, ze ta nadrzka z vrakace bude na houby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

To Masinka + Petr

Daju sa tie tlakove cidla vyradit,resp.zapojit pred nadrzkou?

A brzdy su v poho?

Ja som to este stale celkom nedoriesil, niekedy mi to cerpadlo proste nejde.Ale ked pokyvem s konektormi na nadrzke,pripadne pobucham rukou,tak uz to ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je mozny to takhle udelat, ale ktery kontakty spojit to netusim, myslim ze nekdo chytrejsi nez ja by to mohl vedet.

Ale uvedom si to riziko, ze se ti s brzdama doopravdy neco stane, nebude vyrazeny jenom blby cidlo a muze se stat v krizovy situaci pruser, protoze takhle ti palubka sviti jak vanocni stromecek a ty vis, ze nebrzdis, takhle by sis porad myslel ze to brzdi a ouha :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buro bejt tebou tak obvolam vrakace a v nejhorsim pripade bych to koupil novy, ikdyz je to palka jako blazen, ale brzdy patri na aute k tomu nejdulezitejsimu, tak ta investice by nebyla zbytecna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez problemu to nebylo, alespon u me byla prisroubovana sroubama ktery jsem v zivote nevidel, vypada to jako Imbus, ale ten ma 6 hran, kdezto tenhle sroub mel jenom 5hran, takze jako klic musel byt petihrannej imbus, ze se to neda sehnat ti asi nemusim 2x povidat :-). Vostik vzal starej sroupovak a pilnik a vypiloval ho do tvaru potrebnyho k uvolneni sroubu. Jeste se musela udelat dira do plechovy prepazky pred nadrzkou protoze jinak jsme se tam nedostali.

JInak da se rict ze to funguje bez problemu, jenom kdyz je venku vedro, tak pred nastartovanim cerpadlo obcas nenaskoci tak musim vystoupit a na nadrzku poklepat. V tehle teplotach to je asi v pohode. premyslim, ze jestli to bude pristi leto zase zlobit, tak asi koupim novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...