Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovaci asistent


Tornado

Recommended Posts

Původně zaslal: Tornado

Zacal jsem premyslet o tom, ze bych si do 406 dodelal parkovaciho asistenta (4 cidla do zadniho narazniku). A tak by me zajimalo jestli jste ho uz nekdo dodelaval a mohl by poskytnout nejaky maly navod, fotky kam umistit cidla a tak?

navod i s nakresem a popisem vhodneho umisteni dostanes s tim parkovacim asistentem v krabici, vetsinou tam byva prilozena i takova frezka do vrtacky, kterou do narazniku vyriznes pohodlne presnou diru na senzory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chtel prave videt, jak vypada naraznik s tema cidlama, skrz vzhled a tak. No a taky me zajimalo jaky upravy se museli delat pod naraznikem, jelikoz tam na to v miste pod listou neni misto. To asi v navodu nebude.

Ferry, kdyz jsem zkousel hledani, tak jsem objevil tema, kdes psals o tom ze ho objednavas u kamosa. Mas ho tedy namontovany, nebo z toho upustils?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Ja chtel prave videt, jak vypada naraznik s tema cidlama, skrz vzhled a tak. No a taky me zajimalo jaky upravy se museli delat pod naraznikem, jelikoz tam na to v miste pod listou neni misto. To asi v navodu nebude.

Ferry, kdyz jsem zkousel hledani, tak jsem objevil tema, kdes psals o tom ze ho objednavas u kamosa. Mas ho tedy namontovany, nebo z toho upustils?

u dobrych sad se to cidlo necha prelakovat do barvy narazniku, takze pak tam neni temer znat, ta vyztuha v narazniku se holt musi nejak poresit, vydlabnutim nebo podobne, ja jsem nakonec park. asistent nejak odsunul ze seznamu prioritnich veci na aute, jednak z financnich a duhak z jinych duvodu, takze to je asi tak vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Já jsem si tam dal senzory z Octavie.

Sundat zadní světla, potom nárazník, vyndat z něj tu pěnovou vložku, vyndat z kufru tapecírung.

Pěnovou vložku jsme museli vyříznou nožem kvůli samotným čidlům ale hlavně kvůli kabeláži. Nárazník se vyřízl, čidla jsme nasříkali stejnou barvou jako auto celé jsme to zase vrátili zpět. I když se ta vložka vyřízla tak tam stejně ten nárazník šel ztuha ale je tam.

Největší problém byla elektrika, 406 (break) má velmi inteligentně v zadním sloupku konektor pro kabeláž, takže u světla byl brzdový kabel červený ale dole v kufru hnědý - super dvě hodiny hledání a napichování všech drátů.

Funguje to parádně, jediný drobný nedostatek je v tom že čidla na Octavii jsou jinak nastavena a tím že 406 má ten lem na nárazníku malinko dolů tak čidlo pomalu pípá i když za autem nic není. Ale jinak paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem si loni v autoservisu Vašenda nainstalovat couvák VALEO do Ducata a téměř 100 %ní spokojenost (jen občas za silného deště nebo jízdě po znečištěné silnici - podzimní silnice u polí při řepné kampani - dojde k znečištění čidel a Ty pak kecají). Ale to se stalo opravdu jen párkrát, jinak kdo už s dodávkou někdy parkoval si dokáže pomoc tohoto asistenta představit v barvách (velice vážně uvažuju, že si ho dám i do 406ky, ale momentálně mám po narození Pavlíka trochu posunuté priority)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pred rokom mali v METRE v akcii parkovací senzor za cca. 800-900,-Sk. Neváhaj a kup bolo moje heslo. Má to len 2 čidla a signalizácia bola jednak akustická a jednak led diodami. Ukazovateľ som namontoval na stĺpik vedľa piatych dverí /mám breaka/ a zapojenie je na spiatočkové svetlo. Čidla sa nezadlábavali ale len nalepili samolepiacou obojstranou páskou. Nie je to až také estetické ale tiež to nevyzerá najhoršie. Problém je len niekedy v zime ak čidlá namrznú....

INAK SPOKOJNOSŤ A KEĎŽE MÁM TMAVÉ FÓLIE TAK CÚVAŤ BEZ SENZOROV BY BOLA MOJA SMRŤ.

ZA TIE PENIAZE TO FAKT STÁLO.....:papa:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mifa

Koukal jsem na vaše odkazy,ale nějak se mi zdá málo,že ukáže posledních 20 cm.Nebo ty drážší to ukážou přesněji?Těch 20 cm už odhadnu,mě by zajímalo posledních 5 cm,když parkuju natěsno a sám.

myslím, že takhle je to u všech senzorů..jestli to chceš přesnější, pořiď si kameru..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

mohlo by byt zajimavy jak byste parkovali pobliz auta co ma taky bezdratovy senzory:aut:D

Nevim proč, jednak by je musel mít aktivní, tj zařazenou zpátečku a nastartováno, a pak je málo pravděpodobný že by se sešli zrovna dvě stejný frekvence. Jiná věc je jak to v praxi funguje, jestli to nemužou rušit jiný vnější vlivy, že by to třeba přestávalo fungovat a tak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Tommy306

mohlo by byt zajimavy jak byste parkovali pobliz auta co ma taky bezdratovy senzory:aut:D

Nevim proč, jednak by je musel mít aktivní, tj zařazenou zpátečku a nastartováno, a pak je málo pravděpodobný že by se sešli zrovna dvě stejný frekvence. Jiná věc je jak to v praxi funguje, jestli to nemužou rušit jiný vnější vlivy, že by to třeba přestávalo fungovat a tak.

Stahnul jsem si manual k parkovacimu asistentu na kterej sem tu daval odkaz a o problemech s funkcnosti je tam psano tohle:

post-0-14109595210038_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Tommy306

mohlo by byt zajimavy jak byste parkovali pobliz auta co ma taky bezdratovy senzory:aut:D

Nevim proč, jednak by je musel mít aktivní, tj zařazenou zpátečku a nastartováno, a pak je málo pravděpodobný že by se sešli zrovna dvě stejný frekvence. Jiná věc je jak to v praxi funguje, jestli to nemužou rušit jiný vnější vlivy, že by to třeba přestávalo fungovat a tak.

Stahnul jsem si manual k parkovacimu asistentu na kterej sem tu daval odkaz a o problemech s funkcnosti je tam psano tohle:

Díky za zajímavé informace (které se oficiálně nikde neobjevují). :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar ogaři,

mám na breaku dvoučidlový senzor SR-2 TARGA a funguje to skvělě, dá se tam štelovat vzdálenost kdy to začne pískat přerušovaně a pak vzdálenost, kdy to už řve v kuse. Nastavil jsem si to, že to už píská v kuse asi 5 cm od koule a je to v pohodě. Kameru mám taky v plánu. Ideální u breaku je dát tu kamerku pod strop zevnitř těsně u zadního skla skloněnou trochu dolů. Mám to spočítaný a promyšlený, akorát love chybí. Kamerka vyjde na asi 1500 a barevnej TFT monitorek (7 cm úhlopříčka) vyjde na asi 1700,- Takže žádná hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...