Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koupil sem 406 2.0 HDI


Steev

Recommended Posts

Koupil sem si 406 z roku 2000 a nemám k ní žádný manuál tak nevím jak co funguje. Taky bych potřeboval radu jestli jde zjistit počet najetých km. U tachometru na displeji se mi po zapnutí klíče ukáže na chvilku číslo které je asi 610 000 tak doufám že to nejsou opravdové km, a svítí tam klíč - pořád. :myslim dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíč tam svítí proto, že je překročen limit servisní kontroly (např. víměna oleje, klínového řemene, filtry,...). Jednoduše tě to v servise vymění a nastaví tam další limit pro další návštěvu. Po ujetí nastavených km se opět rozsvítí klíč. Jak zjistit skutečný stav tachometru tě neporadim.... Hodně šťastných km s novým mazlíkem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten servisní interval si můžeš vynulovat a nastavit sám.

vypni klíč

drž tlačítko nulování a zapni klíč, drž tlačítko

na displeji odbíhá od 20 do nuly - tehdy bys to asi měl pustit, aby zůstala zapsaná jiná hodnota, než 20 t.

Vypni klíč.

Nevím teď jestli klíč do první nebo druhé polohy, bylo to tady někde popsáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze netahne od spodu je nejspi spatna vaha vzduchu(4000 original servis).Skutecne kilometry nezjistis:-(To co ti ukazje pocitac ti ukaze i diagnostika.Ja mam 675000 a taky nezjistim kolik mam opravdu:rollZnamena to,ze si nekdo hral s kilometry a mas to ztahnute:roll.Neodborny zasah vygeneroval nesmyslne kilometry:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, Neone - obávám se, že 675 tkm může mít auto typu 405 nebo maximálně prvních 406tek (tak 96 rok). Zipík má auto poněkud mladší a aby měl najeto 675 tkm, to by to někdo musel mít jako firemní a lítat jako já cca 80 - 100 tkm ročně (a to se dá u osobáku typu 406ky těžko předpokládat).

Ale pokud tomu tak je, a mnoho 405ek o tom svědčí, pak pažouti mají prostě skvělé diesely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť já to taky nemylsel vážně ... jsem spíš myslel, že má Zipík na tachu 67500 a omylem se upsal o jednu nulu. A jak píše, že pravdu se už nikdy nedoví, tak jsem ho chtěl uklidnit, že těch \"675tis\" by mohlo být poctivých a že to nejspíš stažený nebude. Na konci byl :D, takže to bylo myšleno jako legrace.

Ale v Německu může mít někdo služebáka v klidu z roku 2002 který má nalítáno 400 tis., takže jako počet by to teoretick reálný bylo, ale nevim, jestli by to zvládlo to auto dílenským spracováním (motor, kastle apod.):myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na váhu vzduchu přišla i diagnostika ale bylo to tam tak nějak divně napsaný. Ptal sem se hned v servisu- spíš mototechna kde se dá vše zehnat, tak mi řekl cenu 2500,- ale napřed si ji raději někde půjčím a skusím jestli je to ta závada. Tempomat sem si spravil- měl sem posunuté čidlo spojky z držáku tak bylo pořád sepnuté. Tempomat mi jde od padesáti a jenom na čtverku a pětku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...