Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odhlášení auta


lape

Recommended Posts

Když jsem kupoval favorita, tak si jeho původní majitel napsal moje Jméno, adresu, telefon a nejsem si jist rodným číslem, ale myslím, že to nechtěl. Sám si zašel na poliše a já pak od něj dostal velkej techničák odhlášenej na mě + malej techničák s ustřiženým rohem. Žádnou smlouvu jsme mezi sebou neměli a já u odhlašování nebyl!

To bylo před rokem a měsícem.

Když jsem kupoval Peugeota, tak jsem s majitelem byl osobně a jenom jsem jim to tam nadiktoval!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky myslel jsem si to,ale přece jen jsem se chtěl ujistit.Prodávám staré Fáčko na díly a ten co to chce koupit říkal,že ani nechce doklady.Takže s ním sepíšu kupní smlouvu a odhlásím to.No a potom už je to na něm,protože vím z vlastní zkušenosti,že oni se začnou po určité době zajímat jakto že auto není znovu přihlášené a co se s ním děje.Ale to už by snad měl být problém kupujícího,tak se chci jen ujistit jestli je to skutečně tak.

[upravil dne 25.8.06 lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim, nevim, jestli to takhle projde aniz by z toho koukal mozny problem do budoucna... pokud to auto uz nikdo prihlaset nebude, tak bys ho mel spravne nechat vyradit z evidence a tim padem predlozit papir o ekologicke likvidaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už je,ale problém toho kdo je uveden ve smlouvě jako kupující.Byrokrati už se budou ptát jeho.To vím z vlastní zkušenosti.Před 6ti rokama jsem koupil auto a majitel řekl,že ho odhlásí a techničák pošle na DI a já si tam mám pak zajet to přepsat.Jenže jsem tam byl za týden a nic tam nebylo,majitel tvrdil,že to poslal.Takže problém techničák nebyl.Nakonec mě vystavili nový a za měsíc mě došel papír,že si mám přihlásit auto,které už dávno přihlášené bylo.Problém byl v tom,že v tom roce přecházeli ty přepisy atd z DI na Městské úřady.Takže techničák byl celou dobu na úřadě akorát to nikdo nevěděl.Takže úředníci pak otravovali mě a ne původního majitele.A navíc jsem se ptal na registru vozidel.Prostě dojdu s kupní smlouvou,oni mě škrtnou,napíšou na koho se to převádí a šmytec.Pak už je to jeho boj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lape

protože vím z vlastní zkušenosti,že oni se začnou po určité době zajímat jakto že auto není znovu přihlášené a co se s ním děje.

[upravil dne 25.8.06 lape]

Můžeš se mi o tomto rozvyprávět? Chtěl bych vědět, jak třeba začnou u někoho zjišťovat, kam odhlásil to a to auto...

Díky.

P.S. Vím totiž, že třeba má někdo auto odhlášené na někoho třeba tři roky a nic. Nebo o dokladech, které jsou stále v evidenci ale auto už neexistuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je to toho, na koho je ta odhláška. Nicméně, pokud bych nebyl i u přihlášky, tak bych mu nedal původní ORV, a nebo jen s ustřiženým rohem (pokud to neustříhnou už u odhlášky). Přesně kvůli vychcánkům, co to nepřihlásí, a jezdí na původní ORV (dříve OTP).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsem prodaval 309, tak mi OTP/ORV sebrali pri odhlasce... novy majitel ma tyden na prihlasku a jezdi jen se smlouvou. ale treba uz se to zase zmenilo, v tomhle jsou desne vynalezavy a u kazdeho auta, co jsem kupoval/prodaval to bylo jinak...

problem je to toho, na koho je ta odhlaska, jen do te doby nez on zacne tvrdit ze si zadne auto nekoupil a podpis na smlouve neni jeho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no melo by se prihlasit do tydne ale pokud je odhalseni na nekoho a pokud se snim nejezdi tak to urednici neresi a treba i po letech ac by ten kdo ho na sebe neprihlasil mel platit tucnou pokutu jsou ochotni ho prihlasit i bez ni .Na moji 205 sem kupoval papiry z auta co oz neexistovalo chlapek je mel doma 3 roky a byli na nej akorat odhlaseny udelali jsme smlouvu a podle ni to urednice tady v Praze [coz sou asi nejvetsi zmrdi] dokonce rovnou na mne prihlasila sice pyskovala trvalo ji to asi tri nedele ale nakonec nejvissi nacelnik v kancelari prohlasil ze kdyz mam smlouvu nevidi problem a bylo.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

kdyz jsem prodaval 309, tak mi OTP/ORV sebrali pri odhlasce... novy majitel ma tyden na prihlasku a jezdi jen se smlouvou. ale treba uz se to zase zmenilo, v tomhle jsou desne vynalezavy a u kazdeho auta, co jsem kupoval/prodaval to bylo jinak...

problem je to toho, na koho je ta odhlaska, jen do te doby nez on zacne tvrdit ze si zadne auto nekoupil a podpis na smlouve neni jeho...

Není možné jezdit jen se smlouvou, a nikdy to legálně možné nebylo. Nikdy to nemělo sebemenší oporu v jakémkoliv zákoně.

Co se toho druhého bodu týče - přesně kvůli tomu bych nikomu \"na díly\" taky auto s doklady neprodal... to už je lepší to nechat zlikvidovat úplně, a těch pár šupů, co za to lze dostat, radši oželet. A nebo si zajistit, aby se ten převod skutečně dokončil, jak je libo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2oddie: hele, ja se tomu taky divil, ale tohle mi rekla urednice na DI v Havlickove Brode a sebrala mi OTP. Jeste jsem kvuli tomu nechaval od noveho majitele posilat OTP, protoze jsem mu ho dal bez rohu s autem, aby ho nekde nezkasirovali a urednice odmitla odhlasku provest, ze _musim_ odevzdat OTP... Rekla mi to s tim, ze se takhle brani proti lidem co neprihlasuji auta, a ze tyden ten clovek muze jezdit jen se smlouvou, a jeji kolegyne zdatne prizvukovaly... je to tak rok zpatky, vsak vis kdy jsem ji prodaval.

Takze jsem po tom fakt nepatral, co to vymyslely za nesmysl.... dost ńa tom, ze musim sledovat zmeny v zakonech, ktere se dotykaji me kazdodenni praxe, jeste resit takovehle kraviny... :D

2Boby: muzou. muzou. ale nemusi, nemusi...

2lape: bal bych se problemu s doklady zejmena v pripade, ze majitel je evidentne k tomu autu nechce... prinejhorsim pak muze tvrdit, ze koupil vrak a nevedel, ze je to s papiry a ze je to tvuj problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že si to ty úřednice buď samy vymyslely, nebo spíš si aktivně vymyslel jejich nadřízený. Jak říkám, nikdy to nemělo žádnou oporu v zákoně, nikdy to nebylo legálně možné, a pokud jste někdy někdo takhle jezdili, buďte jen rádi, že z toho nebyl žádný průser. A nezáleží na tom, jestli vás kontrolovali policajti a nevadilo jim to - na to se spoléhat nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2oddie: ja to chapu, jen jsem tenkrat nemel cas studovat zakony a vzhledem k tomu, ze jsem s tim autem nejezdil ja, tak me to ani moc netrapilo...

a od te doby mam na uredniky celkem stesti, ochota sama a dokonce i znaji to co maji :D tak nevim, jak dlouho mi to vydrzi...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Není možné jezdit jen se smlouvou, a nikdy to legálně možné nebylo. Nikdy to nemělo sebemenší oporu v jakémkoliv zákoně.

Oddie, nechci ti tohle brát a nechci ti to vyvracet, ale když jsem koupil auto u NH Car (prodejce Škoda), tak jsem přímo na smlouvě měl napsáno, že je to náhrada technického průkazu po dobu 30-ti dní ode dne koupení.

Jak bych pak měl odjet s autem z bazaru, když si doklady vždy nechají pro odhlášení...

BobyD - měl jsem tentýž problém, koupil jsem auto, které bylo na majitele jen odhlášeno, ne dohlášeno. Na přepisu řekli, že to na mě prostě nenapíšou, když mám smlouvu, na které je, že jsem to koupil od bazaru. Tak mi bazar vystavil kopii smlouvy, kde to původní majitel prodal onomu bazaru, a pak to šlo jako po másle...

Dohlásili to rovnou na mě a byl klid.

Na tohle fakt pozor, vždy si zapamatujte, co vám na přepise řekli (jak co vyřídit) a hlavně jméno toho, kdo vám to řekl... :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...