Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozvody 406 1,9TD, nic snadneho


jack

Recommended Posts

Cus

tak jsem delal komplet rozvody (remen, kladky + vodni pumpa) na me 406 1,9TD.

Mel jsem vytesneny se servisniho CD komplet postup a stejne, kdyby mi nepomohl tata (automechanik) tak bych se do toho uz sam nepostel, je to o tom vedet jak co dotahnout, dosponovat, dobre utesnit.....

proste praxi

fakt to neni nic jednoducheho pro amatera, cte se to pekne v manualu, jako ze easy, ale praxe pak je jina:)

Jinak na aute si delam vse sam, ale tohle jsem se i ja sam bal.

<b>Jinak mam najeto 137tis a ta napinaci kladka na rozvodech pekne drncela, normalne na ni byl zapecenej remen, takove cerne pripekle fleky (docela velke)</b>

Tak radim v cas menit:)

dale jsem zjistil pro vymene par popraskanych hadicek,

meril jsem si i <b>vule ventilu</b>, proste 2 dny zavrenej v garazi, ale moturek je ted zase na 80tis pripraven:)

Kdyby chtel nekdo nejake rady, rad se podelim, mam to v zive pameti.

tak do toho:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych skoro i řekl, že rozvody na 1,9TD nejsou naopak vůbec nic složitého, a z velké řádky diesel motorů co znám jsou jedny z vůbec nejjednodušších a nejsnadněji udělatelných (snadnější je to jen na 1,8D - 1,9D, kde jsou tytéž, ale je tam víc místa okolo). A hlavně zcela bez jakéhokoliv speciálního nářadí, a jakýchkoliv nastavovacích přípravků - napínák je automatický, a všechno má aretační díry, takže není třeba vůbec ani dělat nějaké rysky nebo počítat zuby, prostě se to jen sestaví a hotovo. Takže pokud si s tím tak bojoval, jak popisuješ, nejsem si jistý, že bys byl ten pravý na udílení nějakých rad - a když tak čtu některé z tvých dotazů, jen mě to utvrzuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, mozna to neumim poradne napsat, ale na sve 406 jsem si udelal vsechno sam a vse v poho, kvalitne.

Jen jsem chtel rict, takove to na kompletni vymene rozvodu nic neni, je blbost.

I zkusenej automechanik se po kopletni vymene rozvodu, trochu klepe jak to dopadlo, kdyz to zkusi natocit.

Napr. spadne maticka do sani a je pruser:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, stačí si vyjet pár stránek příspěvků, aby tu každému bylo naprosto jasné, kdo tu píše kraviny...

Neradím nikomu, aby to dělal doma, to je každého věc, zda se do toho pustí, ale naopak každému doporučuju hodně dobře rozvažovat, na čí rady případně dá - a zvláště si dávat pozor na typické hurá nadšence, kteří po sériích leckdy dost přihlouplých a naivních dotazů konečně doma cosi spatlají, a rázem se cítí na rozdávání rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, jistě že nikdo neumí všechno, mně jen připadá, že tu některým naprosto chybí jakákoliv soudnost. Nepochopím člověka, co v jedné větě napíše, že ty rozvody by sám nedělal, kdyby mu za pr*elí nestál papínek mechanik, aby vzápětí v druhé větě hýřil ochotou k témuž rozdávat zasvěcené rady. Tohle mi fakt hlava nebere. A to zvlášť na fóru, kde je řada lidí, co totéž dělají prakticky rutinně, a radit k tomu mohou podstatně lépe.

Pokud by někteří měli trochu více soudnosti, a trochu reálněji dovedli zhodnotit, k čemu udílet rady a k čemu to raději nechat na povolanějších, nemusely by tu pak být takové komentáře. To si fakt myslíte, že mě nějak hrozně baví místo psaní rad opravovat po někom kraviny, aby na ně někdo nenaletěl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ale jo, jistě že nikdo neumí všechno, mně jen připadá, že tu některým naprosto chybí jakákoliv soudnost. Nepochopím člověka, co v jedné větě napíše, že ty rozvody by sám nedělal, kdyby mu za pr*elí nestál papínek mechanik, aby vzápětí v druhé větě hýřil ochotou k témuž rozdávat zasvěcené rady. Tohle mi fakt hlava nebere. A to zvlášť na fóru, kde je řada lidí, co totéž dělají prakticky rutinně, a radit k tomu mohou podstatně lépe.

Pokud by někteří měli trochu více soudnosti, a trochu reálněji dovedli zhodnotit, k čemu udílet rady a k čemu to raději nechat na povolanějších, nemusely by tu pak být takové komentáře. To si fakt myslíte, že mě nějak hrozně baví místo psaní rad opravovat po někom kraviny, aby na ně někdo nenaletěl?

A jsou nějaký možnosti???:myslim Já bych Volil C - nebaví :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...