Jump to content
imaster

206 - výškové seřízení předních světel??

Recommended Posts

Zdravím pánové. Můj problém, jedná se mi o výškové seřízení předních světel. Kolečkem točím, motorky vrčí, ale světla se ani nehnou. Nevíte někdo jak to tam je? Měli jste to už někdo rozdělané? Je to Peugeot 206 rv.12/2004 čiré světla s 2xH4.

Poradíte?

Díky všem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus zhora na motorku pootáčet šroubovákem seřizovacím šroubkem bílé barvy. Pokud nereaguje náklon světel ani na ruční seřízení, pak někdo blbě nasadil motorky.Můžeš i sundat víčko na výměnu žárovek a pokusit se pohnout parabolou. Pokud se volně hýbe ve svislém směru , pak je nutno motorky pootočením uvolnit z bajonetového uchycení,ručně vytočit , aby táhlo s kulovým koncem vylezlo co nejvíce ven z motorku, kulový konec zaháknout do držáčku v parabole a motorek opět zajistit pootočením v bajonetu. Možná ale bude nutno vyjmout světlomety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak motorky jsem vyndal a zkontroloval. Oba chodí perfektně, přišel jsem na to, že pomocí imbus klíče který se zastrčí na konci motorku se vysouvá jakési stavítko (pravděpodobně na základní seřízení světel.) No a celé to potom vyjíždí pomocí motorku. Nic méně, světla se ani nehnou. Nevíte náhodou, jak to vypadá uvnitř paraboly. Nemůže to být někde zaseklé??

Diky za každou radu, do servisu se mi moc nechce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×