Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Myčka nádobí


Trundik

Recommended Posts

Potřebuji poradit. Chtěl bych koupit myčku nádobí. Máme na ni udělanou přípravu, ale chci se zeptat, jestliže je myčka vestavěná, tak ty uváděné rozměry 60 cm (jsou i jiné, ale my potřebujeme tuto) to je vnější šířka skříně, do které se zabuduje, tj. že vlastní myčka má 60 cm mínus 2x 18 mm desku. a nebo že ta myčka jako taková má 60 cm, takže potřebuju skříň s vnitřní šířkou 60 cm?

A dále mi prosím poraďte, jaký internetový obchod je nejvhodnější. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se do žádné skříně nevestavuje, u vestavěné myčky se jenom osazují dveře v barvě linky, jinak se celá myčka, tak jak je, zašoupne do kuchyňské linky pod desku. Boky myčky dělají sousední skříňky :super.

My máme AEG a za 3,5 roku spokojenost. Jinak jsem slyšel, že jsou dobré Boschky. Je lepší koupit na 12 sad, protože do malý nic nepřidáš. A taky bych doporučoval, nejdřív si projít kamenný obchody a porozhlédnout se, co by asi tak přicházelo v úvahu - cena, spotřeba vody, uživatelský komformt, atd. My jsme vybírali dlooooooouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Potřebuji poradit. Chtěl bych koupit myčku nádobí. Máme na ni udělanou přípravu, ale chci se zeptat, jestliže je myčka vestavěná, tak ty uváděné rozměry 60 cm (jsou i jiné, ale my potřebujeme tuto) to je vnější šířka skříně, do které se zabuduje, tj. že vlastní myčka má 60 cm mínus 2x 18 mm desku. a nebo že ta myčka jako taková má 60 cm, takže potřebuju skříň s vnitřní šířkou 60 cm?

A dále mi prosím poraďte, jaký internetový obchod je nejvhodnější. Díky.

Na ostatní otázky již odpověděli kolegové, takže já jen přidám odkaz na kvalitní e-shop a doporučení značek. Vybírej ze značek AEG, Bosch, Miele, Siemens (pochopitelně si zjisti nejbližší servis) a nejlepší zkušenosti mám osobně s http://www.bilezbozi.cz/ (mám od nich pračku a lednici), hlavní jejich + je skvělý přístup k zákazníkovi. (mají tam i poradnu, klidně se zeptej http://www.bilezbozi.cz/poradna?thread=1140294)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

To se do žádné skříně nevestavuje, u vestavěné myčky se jenom osazují dveře v barvě linky, jinak se celá myčka, tak jak je, zašoupne do kuchyňské linky pod desku. Boky myčky dělají sousední skříňky :super.

to je sice hezký, ale u mě je problém ten, že myčka je na konci linky, t.j. budeme tam muset dát jednu desku jako ukončení linky z hlediska vzhledu, tak i jako podpěru pod kuchyňskou desku.

Jinak všem moc díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Původně zaslal: MilaS

To se do žádné skříně nevestavuje, u vestavěné myčky se jenom osazují dveře v barvě linky, jinak se celá myčka, tak jak je, zašoupne do kuchyňské linky pod desku. Boky myčky dělají sousední skříňky :super.

to je sice hezký, ale u mě je problém ten, že myčka je na konci linky, t.j. budeme tam muset dát jednu desku jako ukončení linky z hlediska vzhledu, tak i jako podpěru pod kuchyňskou desku.

Jinak všem moc díky za rady.

Tak v tom případě doporučuju, jestli tam máš aspoň trochu místa, dát do kraje cca 5÷10 cm svislou krycí desku, zdá se mi, že by k tomu mohl být horší přístup a nevypadalo by to tak dobře, kdyby se dvířka myčky otevíraly těsně podél stěny. A na něčem ti taky musí ležet kuchyňská deska, která probíhá nad myčkou. Zboku na stěnu bych nic nedával, podporu kuchyňské desky bych přišrouboval přímo do stěny. Ale ber to jako můj osobní názor, já bych to tak řešil, ale protože mám myčku vedle dřezu (uprostřed linky) tak to řešit nemusím :mrk.

Jinak Miele je asi super značka, ale za tu cenu - ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dříve Elektrolux 45 cm - instalace 1999 (pro 2 lidi OK) a spokojenost 7 programů, jednoduché ovládání na horní hraně dveří. Teď máme Miele 60 cm - inst. 2005 (pro 2 lidi moc velká) 5 programů (nějakých zjednodušených) a trochu problémy se sušením, myje OK. Vzpomínám na elektrolux a její ovládání... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Tak nástup u nás v kuchyni každej den v 8.00, ve 13:00 a v 19:00.

Platíme stejně, jako bychom platili za vodu a elektriku.

O tom, že ho budeš zapojovat do elektriky a cpát do něj tablety Somat, mu zatím neříkej. ;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

Původně zaslal: Trundik

Původně zaslal: MilaS

To se do žádné skříně nevestavuje, u vestavěné myčky se jenom osazují dveře v barvě linky, jinak se celá myčka, tak jak je, zašoupne do kuchyňské linky pod desku. Boky myčky dělají sousední skříňky :super.

to je sice hezký, ale u mě je problém ten, že myčka je na konci linky, t.j. budeme tam muset dát jednu desku jako ukončení linky z hlediska vzhledu, tak i jako podpěru pod kuchyňskou desku.

Jinak všem moc díky za rady.

Tak v tom případě doporučuju, jestli tam máš aspoň trochu místa, dát do kraje cca 5÷10 cm svislou krycí desku, zdá se mi, že by k tomu mohl být horší přístup a nevypadalo by to tak dobře, kdyby se dvířka myčky otevíraly těsně podél stěny. A na něčem ti taky musí ležet kuchyňská deska, která probíhá nad myčkou. Zboku na stěnu bych nic nedával, podporu kuchyňské desky bych přišrouboval přímo do stěny. Ale ber to jako můj osobní názor, já bych to tak řešil, ale protože mám myčku vedle dřezu (uprostřed linky) tak to řešit nemusím :mrk.

Jinak Miele je asi super značka, ale za tu cenu - ani náhodou.

Pozor - máme desku na opačné straně. Tj. není u zdi, ale v \"prostoru\". Pro názornost přikládám fotku. Myčka bude úplně vlevo. Ještě je problém, že těsně u linky je zásuvka, kterou bude nutno posunout a nebo v desce vyříznout díru.

post-0-14109594770833_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bych mohl ještě ke značce. Kdysi jsme taky vybírali myčku a nakonec jsme skončili u Miele. Cena všech ostatních byla stejná, hlučnost a spotřeba +- taky......design asi nejhorší, ale místo odkládacího košíku na příbory má ještě úplně nahoře třetí šuplík a to vyhrálo;)

[upravil dne 8/23/06 Radek V.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trundíku, vidím, že to máte s prostorem podobné jako my, náhodou jsme kupovali myčku teď na jaře - takže bych si dovolil jednu radu: POZOR NA HLUČNOST. U každé myčky najdeš v parametrech účinnost mytí, účinnost sušení a energetickou náročnost (A je nejlepší, D nejhorší). A taky hlučnost, a doporučoval bych ne hlučnější než cca 45/46 dB - každý decibel navíc je fakt hoodně slyšet. Dělají i 43 a 41 dB. Ségra na mě nedala, koupila si myčku s 56 dB, sice nějaký peníz ušetřila, a teď hořce lituje ;) K hlučnosti ještě jeden chyták: Většina myček uvádí, že je možná tzv. podstavba, tedy že se vejde pod pracovní desku (spodní hrana kuchyňské pracovní desky bývá od podlahy 83 cm, zatímco myčka má výšku 85 cm). Jenže se musí sundat horní deska myčky. A ihned se hlučnost podstatně zvýší. Já jsem se tak naštval, když jsem to zjistil, že jsem pracovní desku na kuchyňské lince rozřízl a v prostoru myčky ji šoupl o dva palce výš, aby se mi pod to vešla myčka celá, tedy i s horní deskou, a zůstala tichá. Ovšem pokud máš spodní hranu kuchyňské pracovní desky aspoň 85,5 cm od podlahy, tak máš vyhráno.

No a ke značkám - vzhledem k tomu, že se teď povinně uvádějí ony třídy mytí/sušení/energie, tak značka je asi celkem jedno, pokud to bude tříáčkový stroj. Jen pro zajímavost, kdo tady chválil Bosch, ať mi ukáže nějakou jejich myčku, která má značení A/A/A. :aut Takže já bych vybíral takovou myčku, aby měla tři áčka, a hlučnost 45 dB nebo nižší. Můj favorit by byla AEG (značka teď patří Electroluxu) šestkové řady - AEG Favorit 60860 za cca 18 tisíc. Funkci 3 v 1 (funguje samozřejmě i na tablety 4 v 1 či 5 v 1, které používám já) mají už dneska skoro všechny myčky, stejně tak jako ochranu proti přetečení či jinými slovy Aqua Stop (kdo už v bytě plaval jako já, tak to zvlášť ocení). Naopak ECO program je v praxi k ničemu. Moc dobrý je taky samostatný předoplach - jak se nádobí během dne sbírá a čeká na plnou myčku, tak běžně nasychá, a když naschne hodně, tak ho myčka ani při programu začínajícím předmytím nemusí dobře umýt. Máčet ho v dřezu taky není samozřejmě taky nic lákavého. Takže se nádobí třeba po obědě dá do myčky, hodí se samostatný předoplach a čeká se na nádobí od večeře. Obědové nádobí v myčce je zatím celou dobu mokré a nenasychá.

A ještě k té šíři, na kterou ses ptal jako první: Myčky mají šíři buď 44,8 cm, nebo (v tvém případě) 59,8 cm. Takže 60 cm musíš mít VNITŘNÍ prostor skříňky.

[upravil dne 23/8/06 Garfield]

post-0-14109594771326_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Jen pro zajímavost, kdo tady chválil Bosch, ať mi ukáže nějakou jejich myčku, která má značení A/A/A. :aut

[upravil dne 23/8/06 Garfield]

Nehledal jsem. Jen jsem kliknul na první vestavnou Bosch, 60cm šíře - a co nevidím.

\"En. třída A\"

\"Třída účinnosti mytí A\"

\"Třída účinnosti sušení A\"

Račtě se přesvědčit: http://www.bilezbozi.cz/vestavne-mycky-60cm/bosch-sgi-55e02-eu

:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...