Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LPG dgi AG


noradek

Recommended Posts

to co je na obrazku je vstrikovac, ten rozdeluje plynny LPG prichazejici z reduktoru ( ten cerny hrnec co do neho vedou trubky od topeni) na ctyri davky pro kazdy valec podle vypocitanych dat z ridici jednotky ( takze napriklad kdyz jedes z kopce se zarazenou rychlosti bez seslapnuteho pedalu plynu - brzdis motorem, neni palivo motoru dodavano a motor se toci jen diky setrvacnosti a otaceni kol a jedes vlastne zadarmo a snizujes spotrebu, proto je lepsi z kopce nevyrazovat na neutral a nechavat motor bezet na volnobeh, to pak spotrebovava palivo )

Ten elmag ventil co jsem myslel je primo na tom cernem kulatem hrnci - reduktoru a do ventilu je privedena medena trubka od nadrze, civku drzi zeshora sroub s 10mm hlavou, po jeho povoleni sundas civku a zustane ti jadro nasroubovane do tela reduktoru, to povolis 17mm klicem, je mozny ze tam bude trochu plynu, ale opravdu jen troska, je to utesneny gumovym Okrouzkem, ktery je potreba pri zpetne montazi pomaznout vazelinou, aby se nepotrhal a dobre tesnil ( po vycisteni a namontovani je treba nastartovat a zkusit mydlovym roztokem tesnost ) V tom jadre elmag. ventilu, ktery vysroubujes se pohybuje pistek, kdyz ho vyndas, je pod nim jeste pruzinka, tak bacha at se neztrati, ocisteni spociva v omyti tela pistku v acetonu ( byva na nem pripecena takova cerna hmota z LPG ) dobre je taky vycistit vnitrek toho jadra, ve kterem se pistek pohybuje, aby chodil pekne volne. Jinou udrzbu na celem zarizeni neni nutne a v domacich podminkach ani vhodne provadet.

Membrany se pry meni az tak minimalne po 50 000km, ale klidne i vic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PLS trosku se zeptam mi mo mísu.Mám na P206 1.4 rv2001 sekvenckni vstrik LPG Magic 2 a vsude udavaji ze to bere LPG stejne jako benzínu,ale já si nemůžu pomoct mě to bere po městě tak o litr víc jak benzínu,je to normální u sekvenčního vstřikování?Jinak žádný jiný problém nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych pravdu rekl, nikdy jsem nezkousel nabrat plnou nadrz benzinu a zmerit spotrebu pouze na benzin a pak porovnat treba stejnou trasu pri jizde na plyn, se stoupajici cenou benzinu uz to asi nikdy nezkusim, pac uz kdyz mam brat jednou za ctvrt roku 10 litru benalu a vidim jak na tom stojanu ty koruny naskakujou a litry pritom skoro stoji, tak mam husi kuzi :D Takze spotrebu beru takovou jaka je a jestli je to stejny jako benzin nebo o litr vic neresim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja vzdycky plnou beru a jezdim na ni hroooozne dlouho. Kdyz dojde, tak vezmu zase plnou :D Ale spotrebu taky nezmerim, to bych musel vyjezdit jednu nadrz benzinu, aniz bych jezdil na LPG - a to delat nebudu.

Ale protoze jsem LPG kdysi mel i v jinem aute, kam jsem ho nechal montovat, tak spotreba byla opravdu cca o 1l vetsi.

Myslim, ze to je normalni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

ja mam vzdycky maximalne do prvni carky na palubnim ukazateli, nac vozit zbytecnou vahu a jeste ten benzin zvodnati :D jsem tuhle pocital spotrebu a mam tak cca 0.6l/100km :D

[upravil dne 23/8/06 Ferry]

Myslím ale nevím to určitě ale když je v nádrži málo benzínu tak jde čerpadlo nasucho,aspon mě takle u feldy odešlo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi.Mluvil jsem s technikem kterej mi to serizoval a tvrdil,ze nastavoval trosicku bohatsi smes,aby to jelo stejne jako na benzin a to prej odpovida tak ten 0,5-1l / 100km,jestli si preji,tak ze prej ubere a bude to zrat min,ale pojede hur.

A ted jsem nasel jedem malej problemek,se kterym si nevi rady ani technik.Pri jizde na LPG nebo ikdyz stojim na neutral a volnobeh,tak se mi sem tam stane,ze na tom prepinaci LPG zhasnou vsechny diody(vcetne modre indikujici jizdu na lpg),tak na pul vteriny a zase se roznou (ve stadiu kdy to jede jeste na benzin a ceka na dosazeni teploty,aby se to pak preplo sem si toho nevsim jeste,takze nevim zda to dela i tehdy),na chod motoru to nema zadny vliv,necukne to ani nic jineho,ale je mi to divny.Vzdy je to stejna doba toho pohasnuti.Na benzin se to v tom okamziku zrejme neprepina,protoze zpet na prepnuti na LPG bych musel pridad plyn a to nemusim-stale jede na LPG.Nevite co by to mohlo zpusobovat?Je to takovy zaludny,kdyz to nedela porad,ale jen obcas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

plyn za 12,90 ?? tady je tak minimálně za 15 , s tou kontrolou jednou za rok má Jauda pravdu myslel jsem že to bylo po 2 ale jak jsem koukal do papírů tak po 1

Na tu kontrolu by se mělo jednou za rok nebo po 10000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zkušenostech s jinými vozy na LPG jsem okamžitě nechal \"upravit\" po 30 tis.km. Zatím mám najeto na LPG asi 17 tis. km. Mám tam plně dostačující systém BRC, do sání. Názor, že je třeba častěji měnit mot. olej je zcela mylný. Ba naopak, nevzniká tolik karbonu. Zkrácená doba výměny je však u zapal. svíček, díky vyšší tepelné námaze. U tohoto systému platí, že spotřeba je o 15% vyšší proti benzinu a výkon o 5% nižší. A tak mě dost udivuje, že sekvenční je vlastně to samé.Nádrž mám místo rezervy a dojezdovku mám proti předpisům volně v kufru. A tak jak řešíte vy rezervu?

P.S. třista sedmu garážuji v domě, ještě stále bezdůvodně hoří????????:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pilot

Po zkušenostech s jinými vozy na LPG jsem okamžitě nechal \"upravit\" po 30 tis.km. Zatím mám najeto na LPG asi 17 tis. km. Mám tam plně dostačující systém BRC, do sání. Názor, že je třeba častěji měnit mot. olej je zcela mylný. Ba naopak, nevzniká tolik karbonu. Zkrácená doba výměny je však u zapal. svíček, díky vyšší tepelné námaze. U tohoto systému platí, že spotřeba je o 15% vyšší proti benzinu a výkon o 5% nižší. A tak mě dost udivuje, že sekvenční je vlastně to samé.Nádrž mám místo rezervy a dojezdovku mám proti předpisům volně v kufru. A tak jak řešíte vy rezervu?

P.S. třista sedmu garážuji v domě, ještě stále bezdůvodně hoří????????:roker

Taky mám rezervu v kufru,ona ani nikam jinam dát nejde když je tam nádrž.Mám jí pěkně v takovém futrálu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím uchycením jsem taky bojoval - jel jsem na revizi LPG k jinému než mi to montoval a tak šel na mě z ostra: rezerva musí být v kufru dostatečně uchycena. Tolik vytáhl z nějaké normy. Chytil jsem ji celkem dost silnými popruhy, ale to mu nestačilo a chtěl kovový úchyt přišrubovaný skrz plechy. To se zase nechtělo mě, popojel jsem k dalšímu revizákovi a ten vůbec na tom uchycení netrval. Na STK to ale taky kontrolují, tam jim ale ty moje popruhy stačily. Takže způsob uchycení podle pracovníka STK není přesně stanoven, je to na zvážení každého jednotlivce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím Vás pánové, mám 406 BREAK 81kW (98) a LPG systém AG DGI – bez jediné závady na plynu. Včera jsem byl na revizi plynu po jednom roce a ptal jsem se jestli jde tento systém opravovat, auto jsem koupil před rokem jako dovoz Holandsko, bylo mi řečeno, že tento systém je neopravitelný! Nevěřím mu a tak se vás ptám jestli neznáte nějaký servis, který by opravil tento systém – nejlépe na Moravě. Jediný problém je, že když jedu na benzín a auto se má přepnout na plyn tak se přepíná až po zahřátí na 75°C cca 5 km jízdy. Vím, že to je dost pozdě. Poradí mi někdo? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se budu opakovat, tento systém bez problémů Fedor auto v Prostějově, na klasiku jsou dobří i ve Fryštáku (ale nevím, jestli dělají AG DGi).

To pozdní přepínání se ale tady už někde řešilo a myslím že vyřešilo (teď ale taky nemůžu najít).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně adresu, někde na netu to najdeš. Jinak je to když jedeš od Zlína - přijedeš do kopce na náměstí, nahoře po pravé straně mineš autobusák, potom sjíždíš dolů (mírná pravotočivá) a v této zatáčce je celkem nepřehledná odbočka do leva, propleteš se mezi baráky a narazíš na to - je tam i čerpačka LPG a ta je od silnice označená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...