Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svévolné vynulování servisních kilometrů


OndraCaha

Recommended Posts

Přeji všem pěkný den, včera jsem přijel se svou 306 domů. Manželka ráno odjela na nákup, po návratu sednu do auta já a koukám, že svítí na tachometru klíč=servis. Vypnu zapalování opět zapnu a opravdu stav kilometrů do prohlídky je -0. Mělo by tam být cca 9000 jako včera.

Děje se toto normálně, nebo jak k tomu došlo ? Manželka tvrdí, že jí žádná kontrolka ani neblikla (toho servis-klíče si nevšimla...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jooo to uz se mi stalo taky. asi pred mesicem rano sem jel do prace a bylo tam tusim nejakejch 11500. kdyz jsem pak chtel jet odpoledne domu tak uz tam byla 0... nikde nic neblikalo, auto jelo normalne jako vzdycky, tak jsem to pak doma vratil na tech 22000 nebo kolik tam vlastne slo nejvic :myslim ... od ty doby se to nevynulovalo.

co jinyho nez kilometry by to melo byt?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já,když sem kupoval auto P306 1.8 16V tak sem tam měl 33500,teď tam mám 25000 a přitom sem od tý doby co ho mám nalítal asi 4 tis.kilometrů.takže to je zhruba polovina.nevim no ale na kiláky to nevypadá.docela by mě zajímalo co to teda je.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ ja dobre viem tak u novších aut sa interval výmeny oleja stanovuje aj na zákalade kvality oleja (aspoň tak som čítal). Čiže niekde v motore bude asi nejaké čidlo, ktoré kontroluje kvalitu oleja a na základe toho odhadne počet km do najbližšieho servisu. Neviem či je to tak ale takto som to čital. Na druhej strane na tom niečo pravdy môže byť - podľa mňa je sakra rozdiel či motor chodí len na dlhé vzdialenosti alebo auto behá len na krátke vzdialenosti po meste s častým štartovaním (a to ešte nehovorím v zime).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Online test vlastností oleje by byl sice fajn, ale to opravdu od auta čekat nemůžeme...

Ukazuje to opravdu kilometry a v mém případě to ukazovalo přesně. Co jsem auto koupil, vše povyměňoval, vynuloval a najezdil, odpovídalo tomu co ještě zbývalo.

Až teď se najednou ocitla ta nula :(

Pro ty co řeší, co je to za údaj, jsem umístil fotku stránky z návodu. http://www.caha.cz/098.jpg a http://www.caha.cz/099.jpg

A už jsem to v tom návodu našel, je to prostě rok co bylo vynulováno, takže se auto domáhá nového oleje.

díky všem.

[upravil dne 23/8/06 OndraCaha]

[upravil dne 23/8/06 OndraCaha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj chlapi.Prosím Vás jak se dá nastavit počet km do další výměny oleje?Dnes jsem měnil a vynuloval (při držení tlačítka denní nulování kilometrů zapnul klíček a nechal odpočet na nulu) klíček zmizel ale ted po zapnutí mi to hlásí 20000 a já tam chci dát 15000.Nevíte jak?díky honza2 p 406 hdi 109ps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...