Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Samovolné zvyšování otáček??? Proč to dělá?


Guest Aleku

Recommended Posts

Ahoj všem:papa

Mám zajímavý poznatek pro diskuzi.

Problém : otáčky kolísají 1200-1300

Situace: jízda z kopce na volnoběh,kolísání 1200-1300,při lehkém (skoro neznatelném přibrždění) se vyhoupnou na 1500 a po uvolnění pedálu zase 1200-1300.

Při prudším přibrzdění třeba (na kraji obce) otáčky spadnou na 900 a ani se už nehnou.

To platí ikdyž to udělám stejně a stojím na místě.

Tak by mě zajímalo ? co má za souvislost brždění s kolísáním ot.,snad jen podtlakový brzdový válec,žeby nejaká netěsnost a nebo prasklá mambrána? S brzdami je vše jak má být reagují ostře a bez námahy?:myslim

Dělá vám to také?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

Ahoj všem:papa

Mám zajímavý poznatek pro diskuzi.

Problém : otáčky kolísají 1200-1300

Situace: jízda z kopce na volnoběh,kolísání 1200-1300,při lehkém (skoro neznatelném přibrždění) se vyhoupnou na 1500 a po uvolnění pedálu zase 1200-1300.

Při prudším přibrzdění třeba (na kraji obce) otáčky spadnou na 900 a ani se už nehnou.

To platí ikdyž to udělám stejně a stojím na místě.

Tak by mě zajímalo ? co má za souvislost brždění s kolísáním ot.,snad jen podtlakový brzdový válec,žeby nejaká netěsnost a nebo prasklá mambrána? S brzdami je vše jak má být reagují ostře a bez námahy?:myslim

Dělá vám to také?:myslim

mně ne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě bez jakékoliv souvislosti, zvyšovaly otáčky k 1 800ot/min., později klidně až na 4050 ot/min. Asi subjektivně, z kopce na neutral, ale brzdy s tim spojené nebyly!:myslim (Nejhorší bylo při zvýšení otáček, přidat lehce plyn....otáčky vyletěly až k maximu) - pomohlo teplotní čidlo pro ŘJ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky to může dělat čidlo, které sníma polohu klapky....stačí když nastartujete a za běhu motoru odpojíte konektor a nejdříve po 3 sec nasadíte zpět...někdy to pomůže...!! a při prždění na to může mít vliv rozsvícení brzdových světel....!!...většinou to bývá spjato s dobíjením...zkuzte si změřit dobíjení v klidu a pak zapněte některé ze spotřebičů.....dobíjecí napětí by mělo být kolem 14V..+- 0,6V...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ako vidim nie som sam. mam taky isty problem a v servise si s tym nevedeli rady a ja som s toho zufali. mne to robi len ked je auto zohriate a ked trochu pridam plyn tak to zdochne. na zaciatku mi to robilo pri preradzovani vtedy vyskocili otacky na maximum a potom zdochlo moze to byt cidlo otacok alebo cidlo teplotne poradte prosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

zdravim vas, mam asi stejny problem jako v tomto foru. Stale casteji se mi samovolne zvysuji otacky, kdyz treba stojim na miste, vyhoupnou se az na 3000ot. Dela to i pri jizde, kdyz mam vyrazeno. A taky kdyz jedu po meste treba na trojku a nemam seslaply vubec plyn, auto trochu zrychluje, jakobych stal mirne na plynu. Myslite ze by mi pomohlo taky to teplotni cidlo k RJ, nebo je to zavaznejsi zavada? moc diky za vsechny rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to občas taky dělalo, tak jsem udělal restart ŘJ motoru. Už se to tu někde řešilo. Takhle to dělám já :

1.- odpojit AKU

2.- asi za hoďku zapojit AKU

3.- nechat asi pět minut běžet na volnoběh

Nevím jak, ale u mě to vždy zafungovalo na 100%.

Ale já mám benzín, tak nevím jak je to u nafty. Za zkoušku nic nedáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost zkuste dát potom vědět jestli to funguje i u nafty. Je tu spousta vláken končících v "nekonečnu". To je napřed samý pomoc, pomoc, a pak se ani dotyčný neozve jestli rady a návody z tohoto fóra zafungovaly. Čest vyjímkám.

[upravil dne 15.1.2008 tomino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Reff21

taky to může dělat čidlo, které sníma polohu klapky....stačí když nastartujete a za běhu motoru odpojíte konektor a nejdříve po 3 sec nasadíte zpět...někdy to pomůže...!! a při prždění na to může mít vliv rozsvícení brzdových světel....!!...většinou to bývá spjato s dobíjením...zkuzte si změřit dobíjení v klidu a pak zapněte některé ze spotřebičů.....dobíjecí napětí by mělo být kolem 14V..+- 0,6V...

A mohol by si mi prosim ta bližšie opýsať ako to čidlo vyzerá? :myslim

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked ti mozem poradit daj si tam ine cerpadlo a to manualne od bosch lebo dopadnes tak ako ja. uz som tu o tom vela pisal. tiez mi toto robilo a doslo to tak daleko ze uz 8 mesiacou som bez auta. prve problemy zacali v maji. navstivil som asi vsetky servisy tu v okoly bol som aj v peugeote a tam mi povedali ze je to v cerpadle.mali pravdu ale ja som tomu nechcel verit. v auguste sa mi stala katastrofa. vybehli mi otacky na maximum motor rical aj ked som vybral kluc so zapalovania nevedel som co robit motor stale reval a kluciky som drzal v ruke. asi tak po troch az piatich minutach som zaradil 5 a zadusil som motor v tom momente mi vyvrela voda roztrhlo mi hadicu od chladica este mi zhoreli relatka nejake poistky. bol som na dne a znechuteny. od septembra je v dalsom servise kde si s nim nevedeli rady nakoniec sa zistilo ze odislo cerpadlo. nove je sakra drahe aj oprava je masna tak som si zohnal za 12 tisic ale ani to nepomohlo. auto stale neslo uz aj mechanik bol s toho auta nestastny. nakoniec bola spalena aj riadiaca jednotka tak som zhanal aj to. nakoniec som to zohnal za 4 tisic no a vcera som to bol zaniest mechanikovy. zalozil ju a co sa nestalo. auto nastartovalo trochu to trvalo ved nakoniec stalo vyse pol roka alo motor si pekne klepal tak si nechci predstavit tu radost nakoniec aj mechanik zasiel ku kolegom a pochvalil sa ze auto ide. tak ked este mas tie problemy tak rychlo konaj a mozno sa vyhnes tomu co sa mne stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Skoda, ze se tenhle problem nevyresil, jako bych na sebe pritahoval vsechny neduhy motoru 2.1 TD. Vyresim jedno, stane se neco novyho:-(

Jedu si z kopecka a do kopecka se blizim na horizont k zeleznicnimu prejezdu, chci podradit ze trojky na dvojku, slapnu na spojku a najednou otacky jedou vesele nahoru bez plynu., duchapritomne radim zpatky za tri a prejedu prejezd. Dojizdel jsem ke garazi asi jeste 5 km, mezitim auto nekolikrat neprijemne skublo, jakoby chciplo a zas chytlo:-(

Nikdy to neudelalo!

Podotykam ze mam po repasi cerpadla, vymeneno v nem snad vsechno, rotor, selenoidy, tesneni a ja nevim co jeste vsechno.

Nepripoustim si, ze by to bylo zase v cerpadle, to by me uz trefilo:-( Takze vim, ze je to stara debata, ale pokud to nekdo uz vyresil, rad bych se o tom docet.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...