Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba u 406


zbrojnoš

Recommended Posts

ja mam aktualni spotrebu napsanou vedle fotky auta dole pod prispevkem ;) Je to ale LPG a se zmenou pravidel se mi nijak nezmenila, tak nevim, bud jsem stale stejny pirat silnic a nebo jsem jezdil slusne i predtim, kdo vi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:papa

chodim prevazne po vasich cestach aj u vas tankujem diesel shell je tu lacnejsi oproti slovensku o 1,4 kč/l. dlhodoby priemer 5.2l (bezna jazda), 5,6l (z ostra), 5.7l (leto klima nonstop) 5.0l momentalny stav (po vymene oleja a vsetkych filtrou):super. Na plnu nadrz 1400-1550 km. 1km-cca 1.50kč :roker MAXIMALNA SPOKOJNOST.... Zmena pravidiel ziadna uspora :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to divne, ze sa rovnake hdi motory tak lisia spotrebou, na 5,4l by som sa dostal, len keby som to auto sam tlacil, 130 idem len sviatocne:(, a pod 6 sa nedostanem. nabehane to ma 110 000km, ktovie ako sa k tomu spraval povodny majitel vo Francuzsku??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: argoo

je to divne, ze sa rovnake hdi motory tak lisia spotrebou, na 5,4l by som sa dostal, len keby som to auto sam tlacil, 130 idem len sviatocne:(, a pod 6 sa nedostanem. nabehane to ma 110 000km, ktovie ako sa k tomu spraval povodny majitel vo Francuzsku??

naozaj je to troch velky rozdiel ako sa tak pozeram... nevedel by som si predstavit takeho hladoša co papa 8-9l. najdlchsiu trasu robim medzi Čadca - Humenne 350km nonstop jazdy. Naposledy pred 3 tyždnami 4 dospele osoby, plny kufor, klima zpnuta celu cestu. klasicka jazda sem tam obehujem smradlave nakladiaky a pomalsie auta, len dialnica 55km-150km/h. Po dojazde spotreba podla PC - 5.6l cesta spet o deci menej ako som uz pisal po vymene oleja a filtrou. Aby som mal spotbebu 6-7l to by som musel ist jako hovado non-stop alebo na trojke :D Udaje ktore som pisal hore o mojej spotrebe su ked jazdim sam nenalozeny... Autko ma najazdene 122000-km mam ho 9 mesiac ked som ho kupil mal 104000-km dufam ze bude aj nadalej sluzit (papat) tak ako sluzi... :cool::super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky zalezi kdy a za jakych podminek.Ja mam dlouhodoby prumer 6.2l.Samozrejme,ze jsem jel i z Breclavi do Zlina za 4,7 podle PC a pri maximalni rychlosti do 110km/h.Nemuzu to ale povazovat za to kolik to auto zere i kdyz by se mi to libylo:D.Po meste za 5,5l se mi zda zavadejici.Podle tabulky je spotreba 7,2 nebo 7,4 takze jezdit o 2l min nez udava vyrobce je podle me blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Ono taky zalezi kdy a za jakych podminek.Ja mam dlouhodoby prumer 6.2l.Samozrejme,ze jsem jel i z Breclavi do Zlina za 4,7 podle PC a pri maximalni rychlosti do 110km/h.Nemuzu to ale povazovat za to kolik to auto zere i kdyz by se mi to libylo:D.Po meste za 5,5l se mi zda zavadejici.Podle tabulky je spotreba 7,2 nebo 7,4 takze jezdit o 2l min nez udava vyrobce je podle me blbost.

nie je to blbost kamarat ma 206 1.4HDI v technicaku ma myslim 4.5l a on urobil na tom 3/100km a tomu uz vravim jazda zadarmo :D no ale o mojej 2.1TD sa to uz neda povedat po meste tak bezne 8/100km ale to len priblyzne nemam palubny takze musim merat :aut ale ked spravim troska sportovejsiu jazdu tak aj 12/100km spapa :(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to meril?Nalil si presne tri litry a vyjel to do sucha:DNevim nevim jezdit za min nez udava vyrobce se urcite da ale urcite ne o moc.Me si to muze taky klidne vzit treba 3l kdyz pojedu vetsinu cesty z kopce a nepojedu vic jak 80km/h:DPtal si se ho jaky ma celkovy prumer?Ten je urcite vic smerodatny a pravdivy;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Ono taky zalezi kdy a za jakych podminek.Ja mam dlouhodoby prumer 6.2l.Samozrejme,ze jsem jel i z Breclavi do Zlina za 4,7 podle PC a pri maximalni rychlosti do 110km/h.Nemuzu to ale povazovat za to kolik to auto zere i kdyz by se mi to libylo:D.Po meste za 5,5l se mi zda zavadejici.Podle tabulky je spotreba 7,2 nebo 7,4 takze jezdit o 2l min nez udava vyrobce je podle me blbost.

Ako vidim zle si to vykladas. Priemer pocitam od nadrze po nadrz a nie ze sa tocim 5 min v mest a potom kontrolujem spotrebu... to je predsa riadna blbost nezda sa ti to nahodou??? Denne chodim do prace dokopy 130km s toho mesto tak nanajvis 3min... Je predsa kazdemu jasne ked za cely rok nevides z mest von tak asi pocitas cosi ine... :nevim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stefan.m

Původně zaslal: Zipík

Ono taky zalezi kdy a za jakych podminek.Ja mam dlouhodoby prumer 6.2l.Samozrejme,ze jsem jel i z Breclavi do Zlina za 4,7 podle PC a pri maximalni rychlosti do 110km/h.Nemuzu to ale povazovat za to kolik to auto zere i kdyz by se mi to libylo:D.Po meste za 5,5l se mi zda zavadejici.Podle tabulky je spotreba 7,2 nebo 7,4 takze jezdit o 2l min nez udava vyrobce je podle me blbost.

Ako vidim zle si to vykladas. Priemer pocitam od nadrze po nadrz a nie ze sa tocim 5 min v mest a potom kontrolujem spotrebu... to je predsa riadna blbost nezda sa ti to nahodou??? Denne chodim do prace dokopy 130km s toho mesto tak nanajvis 3min... Je predsa kazdemu jasne ked za cely rok nevides z mest von tak asi pocitas cosi ine... :nevim

Ja jsem taky netvrdil,ze se to tak meri!K tvemu prispevku jsem taky vyhrady nemel:).Mel jsem akorat vyhrady k jizde prevazne po meste za 5,5l:papa

[upravil dne 18.8.06 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konecne se podarilo a ma vysnena 406 je doma od 8.6.06 a opravdu jsem se bal spotreby u tohoto auta,prece jenom je to kus.....no,ale jezdim s lehkou nohou,dle predpisu,mesto/mimo mesto cca 1:2 ,rok 96 cca 125t najeto benzin 95 a dela to 6,6l/100km.....proste super....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek,

akorat jsem domeril kvazi prumernou spotrebu.

Takze:

tankoval jsem 60 + 12 litru.

Pred tamkovanim jsem byl uplne na suchu - odhadem, mozna ze tam byl nejaky 1 litr maximalne.

Ujel jsem na to 1029 km. Stav nadrze je zhruba stejny jak byl pred tankovanim, takze pocitam, ze sem se dostal na stejnou uroven (mozna ze jeste o litr vic nez na zacatku).

Takze prumerka mi vysla nejakych 6,99 coz je super. Pritom cca 450 km z toho jsem mel porad 400-500 kg zateze, dalsich 580 km bylo sice lehcich ale zase sviznejsich, taky nejaka dalnice 150-170 km/h, a hromada mesta.

Ja myslim, ze na to jak jsem jezdil a na tu zatez velice prijatelny. :super:potlesk Musim dodat, mam 2500 km po vymenach svicek, vsech filtru, oleje.

Co vy na to? Hlavne 1.8 16V 110k, jak vam to zere?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tu svoju od 9.6. 2.0 HDI, najazdenych 110000km (tachometrovych, realnych ani srnka netusi:). dlhodoba spotreba (od 11.6. po posledne tankovanie) je 5.535 l/100km (nabehal som zatial cca 11000), ale to preto, ze sa casto necham na dialnici uniest:) inak moja presuvacia rychlost je 110-150 km/h. Kebyze chodim s lahkou nohou tak bez problemov pod 5 ... 4.9l/100km som mal prvy tyzden ked boli stare gumy a rychlejsie nez 110 sa nedalo.

Maximalka bola nejak 200km/h potom sa skoncil rovny usek takze viac neislo, aj ked tych 200 realnych asi nebolo, kedze som zistil po porovnani s gps mierne nedostatky v presnosti tachometra:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...